25 minut

27. srpen 2020

Část: Cyklistka se přihlásila policistům

Obsah dílu

Nový průmyslový park — Nový průmyslový park — Hygienici připravují uvolňování — Útočníka policisté obvinili — Změny v jízdních řádech — Gutský kostel má zvonovou stolici — Cyklistka se přihlásila policistům — Dopravní akce začala — Školy ruší koncerty — Ve Lhotce si stěžují na zápach — Festival Nové opery

Části dílu

00:50
Nový průmyslový park
  Okrajová část Ostravy-Poruby se mění. V blízkosti univerzity začala výstavba nového průmyslového parku. Investor za ni zaplatí 1,5 mld. Kč. Jaké podniky v místě budou, zatím developer netuší, se zájemci teprve jedná. Zájem o skladovací prostory ale několik let po sobě roste. Rekordní rok zažívají díky koronaviru i internetové obchody.
  03:18
  Nový průmyslový park
   Živě s geografem Ondřejem Slachem z Ostravské univerzity.
   07:08
   Hygienici připravují uvolňování
    V MS kraji přibylo od včerejška 27 lidí s koronavirem, což je o 2 méně než v úterý. Podle hejtmana připravují hygienici další uvolňování opatření, která v rámci MS kraje platí nad rámec celorepublikových. Týká se to např. povinnosti nosit roušky v autech a ve veřejné dopravě na Frýdecko-Místecku.
    07:30
    Útočníka policisté obvinili
     Policisté obvinili 52letého muže podezřelého z pondělní vraždy ve Frýdku-Místku. Soud bude navíc rozhodovat o jeho vzetí do vazby. Podle kriminalistů pobodal muže v Pivovarské ulici a následně utekl.
     Desítky policistů ho pak hledaly v ulicích a na nádražích.
     07:51
     Změny v jízdních řádech
      Cestující se od 30. srpna musí připravit na změny ve veřejné dopravě. Méně využívané linky zaniknou, nebo se sloučí. Kvůli pandemii koronaviru totiž kraj přišel o 1/2 plánovaných příjmů, kterou by vybral na cestovném. Spoje ale také přibudou a budou lépe navazovat na železniční dopravu.
      10:04
      Gutský kostel má zvonovou stolici
       Tesaři dokončují hrubou stavbu repliky kostela v Třinci-Gutech. S pomocí jeřábu nainstalovali zvonovou stolici. Práce budou pokračovat instalací oken, dveří a taky v interiéru. Nový kostel bude vybavený protipožární signalizací. Původní památku z 16. století před 3 lety zcela zničil úmyslně založený požár. Podrobnosti přidá Tereza Krumpholzová.
       13:45
       Cyklistka se přihlásila policistům
        Policistům se přihlásila žena, která v pondělí před 11:00 srazila při jízdě na kole před Ostravar Arénou v Ruské ulici v Ostravě 4letého chlapce, který jí vběhl přímo do cesty. Žena ale ani nezastavila, neposkytla první pomoc a pokračovala v jízdě. Policisté po ní vyhlásili pátrání. Chlapec při srážce utrpěl zranění, které si vyžádalo hospitalizaci v nemocnici.
        14:11
        Dopravní akce začala
         V celé ČR od rána probíhají preventivní akce policie. Hlídky v OL kraji kontrolují řidiče ve městech, obcích i na dálnici. Zaměřují se na dodržování rychlosti, ale také na telefonování za jízdy nebo používání bezpečnostních pásů.
         15:43
         Školy ruší koncerty
          Pandemie koronaviru dopadá především na kulturní svět. Např. Janáčkova filharmonie zrušila desítky koncertů. Teď jim situaci komplikuje také manuál, který dostaly školy. Ten jim nedoporučuje chodit na pořádané akce. Školy tak začaly ve velké míře rušit domluvená představení.
          18:22
          Ve Lhotce si stěžují na zápach
           Lidé z městské části Ostrava-Lhotka si stěžují na nesnesitelný zápach ve vzduchu. Ten sílí především nyní v letních měsících. Lhotka je přitom obklopena hned několika společnostmi, které zápach při svém provozu produkují. V minulosti si obyvatelé Ostravy na zápach stěžovali už několikrát.
           21:21
           Festival Nové opery
            6 žen a jejich hlasy na festivalu Nové opery v Ostravě. Zazní v české premiéře opery Svatbasrbské skladatelky Any Sokolovič. Na programu bienále, které začíná zítra a končí v neděli, je 5 děl. Některá budou mít v Ostravě svou světovou premiéru.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            28. srpen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            6. červen

            Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

            6. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. červen

            Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

            5. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám