Obsah dílu

Nový průmyslový park — Nový průmyslový park — Hygienici připravují uvolňování — Útočníka policisté obvinili — Změny v jízdních řádech — Gutský kostel má zvonovou stolici — Cyklistka se přihlásila policistům — Dopravní akce začala — Školy ruší koncerty — Ve Lhotce si stěžují na zápach — Festival Nové opery

Části dílu

00:50
Nový průmyslový park
  Okrajová část Ostravy-Poruby se mění. V blízkosti univerzity začala výstavba nového průmyslového parku. Investor za ni zaplatí 1,5 mld. Kč. Jaké podniky v místě budou, zatím developer netuší, se zájemci teprve jedná. Zájem o skladovací prostory ale několik let po sobě roste. Rekordní rok zažívají díky koronaviru i internetové obchody.
  03:18
  Nový průmyslový park
   Živě s geografem Ondřejem Slachem z Ostravské univerzity.
   07:08
   Hygienici připravují uvolňování
    V MS kraji přibylo od včerejška 27 lidí s koronavirem, což je o 2 méně než v úterý. Podle hejtmana připravují hygienici další uvolňování opatření, která v rámci MS kraje platí nad rámec celorepublikových. Týká se to např. povinnosti nosit roušky v autech a ve veřejné dopravě na Frýdecko-Místecku.
    07:30
    Útočníka policisté obvinili
     Policisté obvinili 52letého muže podezřelého z pondělní vraždy ve Frýdku-Místku. Soud bude navíc rozhodovat o jeho vzetí do vazby. Podle kriminalistů pobodal muže v Pivovarské ulici a následně utekl.
     Desítky policistů ho pak hledaly v ulicích a na nádražích.
     07:51
     Změny v jízdních řádech
      Cestující se od 30. srpna musí připravit na změny ve veřejné dopravě. Méně využívané linky zaniknou, nebo se sloučí. Kvůli pandemii koronaviru totiž kraj přišel o 1/2 plánovaných příjmů, kterou by vybral na cestovném. Spoje ale také přibudou a budou lépe navazovat na železniční dopravu.
      10:04
      Gutský kostel má zvonovou stolici
       Tesaři dokončují hrubou stavbu repliky kostela v Třinci-Gutech. S pomocí jeřábu nainstalovali zvonovou stolici. Práce budou pokračovat instalací oken, dveří a taky v interiéru. Nový kostel bude vybavený protipožární signalizací. Původní památku z 16. století před 3 lety zcela zničil úmyslně založený požár. Podrobnosti přidá Tereza Krumpholzová.
       13:45
       Cyklistka se přihlásila policistům
        Policistům se přihlásila žena, která v pondělí před 11:00 srazila při jízdě na kole před Ostravar Arénou v Ruské ulici v Ostravě 4letého chlapce, který jí vběhl přímo do cesty. Žena ale ani nezastavila, neposkytla první pomoc a pokračovala v jízdě. Policisté po ní vyhlásili pátrání. Chlapec při srážce utrpěl zranění, které si vyžádalo hospitalizaci v nemocnici.
        14:11
        Dopravní akce začala
         V celé ČR od rána probíhají preventivní akce policie. Hlídky v OL kraji kontrolují řidiče ve městech, obcích i na dálnici. Zaměřují se na dodržování rychlosti, ale také na telefonování za jízdy nebo používání bezpečnostních pásů.
         15:43
         Školy ruší koncerty
          Pandemie koronaviru dopadá především na kulturní svět. Např. Janáčkova filharmonie zrušila desítky koncertů. Teď jim situaci komplikuje také manuál, který dostaly školy. Ten jim nedoporučuje chodit na pořádané akce. Školy tak začaly ve velké míře rušit domluvená představení.
          18:22
          Ve Lhotce si stěžují na zápach
           Lidé z městské části Ostrava-Lhotka si stěžují na nesnesitelný zápach ve vzduchu. Ten sílí především nyní v letních měsících. Lhotka je přitom obklopena hned několika společnostmi, které zápach při svém provozu produkují. V minulosti si obyvatelé Ostravy na zápach stěžovali už několikrát.
           21:21
           Festival Nové opery
            6 žen a jejich hlasy na festivalu Nové opery v Ostravě. Zazní v české premiéře opery Svatbasrbské skladatelky Any Sokolovič. Na programu bienále, které začíná zítra a končí v neděli, je 5 děl. Některá budou mít v Ostravě svou světovou premiéru.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            28. srpen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            27. březen

            Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

            27. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. březen

            Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

            24. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. březen

            Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

            23. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. březen

            Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

            22. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            21. březen

            Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

            21. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. březen

            Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

            20. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám