28. srpen 2020

Obsah dílu

Seriál ČT24 na podporu cestovního ruchu — Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově — Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově — Poutní místo na Zelené Hoře — Poutní místo na Zelené Hoře — Pozoruhodná místa Kraje Vysočina — Hygienici změnili opatření — Olomouc omezí investice — Konec koalice v Opavě — Hrozí bouřky — Úroda je průměrná — Lidi vyděsil žlutý mrak — Výstava klobouků v Kuníně

Části dílu

01:22
Seriál ČT24 na podporu cestovního ruchu
  Součástí zpravodajského projektu, kterým chce ČT pomoci oživit turismus po pandemii, je také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Kousek od nás je i pódium a stan ČT, u kterých lidé potkali třeba tanečníky ze StarDance, hosty moderátorky Petry Křížkové, nebo cukráře, resp. porotce z pořadu Peče celá země Josefa Maršálka.
  03:38
  Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově
   Živě redaktorka Blanka Poulová.
   05:52
   Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově
    Pelhřimov patři podle tamní radnice mezi méně navštěvovaná města. Nejvíc turistů tam každoročně přiláká festival Rekordů a kuriozit. Ten byl ale kvůli prevenci proti koronaviru letos zrušený.
    07:08
    Poutní místo na Zelené Hoře
     Živě redaktor Daniela Zach.
     08:34
     Poutní místo na Zelené Hoře
      V březnu velké opravy, které i s restaurátorskými zásahy a vybavením přijdou na víc než 200 mil. Kč, začaly. Zámek je teď otevřený jen omezeně, památkáři tím ale investují do budoucna.
      09:45
      Pozoruhodná místa Kraje Vysočina
       Sem na Vysočinu ale můžete vyrazit nejen za památkami UNESCo, nebo horkovzdušnými balony, ale také na méně známá a přesto pozoruhodná místa. Třeba po stopách legendárních postav, a to jak fiktivních, tak skutečných.
       12:00
       Hygienici změnili opatření
        MS hygienici ruší od 1. září mimořádná opatření kvůli šíření koronaviru. Lidé na Frýdecko-Místecku tak už např. nebudou muset mít roušky v autech a obchodech. V celém kraji ale budou od stejného dne platit celostátní opatření. Tedy povinnost nosit roušky v MHD, na úřadech či ve zdravotnických zařízeních.
        12:23
        Olomouc omezí investice
         Pandemie koronaviru by na hospodaření tuzemských měst a obcí nakonec neměla mít tak výrazný vliv, jak ještě v 1. polovině roku čekaly. Radnice se obávaly např. vyšších nákladů kvůli hygienickým opatřením a zejména propadu příjmů z rozpočtového určení daní kvůli vládním kompenzacím pro živnostníky. A chystaly omezení investic. Třeba v Olomouci odložili plánovanou stavbu tramvajové trati na Nové Sady.
         14:41
         Konec koalice v Opavě
          Uskupení Piráti a Opavané vystoupilo z koalice ovládající opavský magistrát. Důvodem jsou údajně dlouhodobé neshody ve vedení města. Podle mluvčí MS Pirátů Jany Ožanové se dá očekávat rezignace pirátské zastupitelky Hany Brňákové na funkci náměstkyně primátora. Primátor Tomáš Navrátil řekl, že zbývající členové v koalici zůstávají a on je pověřen hledáním nového koaličního partnera.
          15:11
          Hrozí bouřky
           Moravu a Slezsko zasáhnou zítra večer a v noci na neděli velmi silné bouřky s přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru kolem 90 km/h. Během noci mohou bouřky přecházet do trvalého deště.
           Meteorologové varují před rychlým rozvodněním malých toků, zatopením sklepů a zaplavením cest.
           15:34
           Úroda je průměrná
            Na severní Moravě a ve Slezsku skončily žně. Letos přibližně o 14 dní později než v předchozích letech. Průběh komplikovalo deštivé počasí a také podmáčená půda. Zemědělské stroje tak měly na polích problémy. Podle zemědělců je letošní úroda průměrná. Nejhůře dopadla řepka.
            18:28
            Lidi vyděsil žlutý mrak
             Oranžový mrak nad chemičkou BorsodChem a k tomu siréna s varovným hlášením vyděsil v 7:00 ráno obyvatele Ostravy a okolí. V továrně po letní odstávce a znovu najetí výroby kyseliny dusičné totiž došlo k výpadku turbokompresoru. Poruchu vzápětí zlikvidoval zabezpečovací systém.
             20:14
             Výstava klobouků v Kuníně
              Klobouky církevních hodnostářů, šlechticů, ale především jejich služebnictva. Tahle unikátní sbírka
              Muzea Novojičínska je teď k vidění na zámku v Kuníně. Sbírku, která začala vznikat v 50. letech minulého století, doplní livreje, které obléklo služebnictvo londýnského diplomata před více jak 100 lety. Vůbec poprvé jsou na zámku vystaveny i vzácné erbovní knoflíky.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              31. srpen 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              2. červen

              Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

              2. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              1. červen

              Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

              1. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              31. květen

              Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. květen

              Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. květen

              ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

              29. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              26. květen

              Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

              26. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám