25 minut

31. srpen 2020

Obsah dílu

V MS kraji otevřou všechny školy — Připravují se i družiny a školní jídelny — V MS kraji otevřou všechny školy — Hrozí silné deště — Soud odročen — Chystají žalobu na KHS — Demonstrace proti rouškám — Od zítřka znovu roušky — Trest za vraždu dítěte — An 124 odletěl — V Ostravě tramvají rychleji — Končí Baterkománie — Líhnutí vzácných motýlů

Části dílu

00:53
V MS kraji otevřou všechny školy
  V MS kraji se zítra otevřou všechny školy. V kraji se nevyskytl problém, kvůli kterému by se zahájení školního roku mělo odložit. O případném uzavření škol budou rozhodovat krajští hygienici. Ředitelé řeší kroužky a nastavují hygienická opatření přímo ve své škole. Řídit by se měli podle manuálu MŠMT ČR.
  MS kraj rozdá školám, jež zřizuje, ochranné pomůcky.
  03:24
  Připravují se i družiny a školní jídelny
   Na zahájení školního roku se připravují také školní jídelny a družiny. I tam se musí ředitelé škol řídit doporučeními z manuálu MZ ČR. Podle něj by se děti měly navzájem potkávat co nejméně, aby se riziku přenosu nákazy koronavirem preventivně předcházelo.
   05:26
   V MS kraji otevřou všechny školy
    Živě Stanislav Folwarczny, náměstka hejtmana MS kraje.
    09:02
    Hrozí silné deště
     Severovýchod Česka zítra zasáhnou přívalové deště. Místy naprší až 40 litrů vody na m2 jen za 6 hodin. Hrozí proto vzestup hladin menších toků. Výstraha meteorologů platí od dnešní do zítřejší půlnoci, a to pro celý Olomoucký, Moravskoslezský kraj a také severní a východní části Zlínského kraje. Hlavně řidiči by měli být zvlášť opatrní při řízení na mokré cestě a za snížené viditelnosti.
     09:29
     Soud odročen
      Krajský soud měl začít projednávat případ 17 fanoušků Baníku Ostrava, kteří v roce 2018 přepadli příznivce SFC Opava a připravili je o vlajky, šály a další klubové předměty. Líčení bylo ovšem ještě před jeho začátkem odloženo na čtvrtek.
      09:58
      Chystají žalobu na KHS
       Skupina firem z MS kraje podává žalobu na krajské hygieniky. Požaduje úhradu nákladů za povinné testování tzv. pendlerů. To nejprve nařídila vláda. Právě v MS kraji ale pak nařízení platilo i po jeho plošném zrušení, a to na základě mimořádného opatření hygieniků. O to, aby se stát na proplacení testů přeshraničních pracovníků podílel, teď usiluje i Krajská hospodářská komora.
       12:51
       Demonstrace proti rouškám
        Živě redaktorka Lucie Křížková.
        14:33
        Od zítřka znovu roušky
         Od zítřka si budou muset lidé na některých místech opět nasadit roušky. Týká se to třeba nemocnic, sociálních zařízení a úřadů. Výjimku mají malé děti nebo snoubenci během svatebního obřadu. Ústa a nos si nebudou muset zakrývat ani lidé v obchodech.
         16:23
         Trest za vraždu dítěte
          Za brutální vraždu 3leté dcery uložil olomoucký krajský soud 23leté ženě z Přerova trest 19,5 roku vězení. Loni 14. srpna měla pod vlivem pervitinu dívku bít, rdousit rukama, škrtit kabelem a nakonec ubodat nůžkami. Tělo pak schovala do pračky.
          17:50
          An 124 odletěl
           Nákladní letadlo Antonov An-124 Ruslan z kazašské Almaty odletělo dopoledne z Letiště Leoše Janáčka. Do Ostravy dopravilo strojírenské díly. Antonov je strategický transportní letoun vyvinutý v 70.-80. letech 20. století společností Antonov. S letounem bylo dosaženo 21 světových rekordů. Ostravské letištěje díky unikátní šířce a délce dráhy schopno přijímat všechny letouny bez omezení velikosti.
           18:20
           V Ostravě tramvají rychleji
            Až 80 km/h,tedy nejrychleji v republice. Tolik teď budou moci jezdit tramvaje na trati z ostravské
            Nové Vsi Vodárny do Třebovic. Ostravský dopravní podnik dokončil kompletní rekonstrukci tohoto více než 2km úseku za 130 mil. Kč. Dosud na vybraných úsecích byla povolena nejvyšší rychlost 65 km/h.
            20:24
            Končí Baterkománie
             Dneškem končí 5měsíční soutěž ve sběru použitých baterií, Baterkománie. Letošní, už třetí, ročník se koná v městech MS kraje. Vítězný městský úřad získá penízena podporu vybraného charitativního nebo obecně prospěšného projektu. Iniciátorem soutěže je společnost Ecobat. V MS kraji se účastní 22 měst, mezi nimi například Opava, Havířov nebo Karviná.
             22:26
             Líhnutí vzácných motýlů
              Chovatelé z Hukvald se chlubí unikátním přírůstkem. Jejich expozice exotických motýlů se rozrostla o vzácný druh motýlů, kteří patří k těm největším na světě. 20 kukel motýlů Attacus atlas se tady postupně líhne ve skleníku, který simuluje subtropické podnebí.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              1. září 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              9. červen

              Protipovodňová ochrana Troubek — Protipovodňová opatření na Povodí Moravy — Vrchní zástupce Daňhel končí — Výkup pozemků pro logistické centrum — Vytopené domy na Opavsku — Otevření nové lávky v Ostravě — Svět techniky pro dospělé — Nedostatek lékařů specialistů — Setkání Harrachů v Kuníně — Ochrana před nadměrným opalováním — Výběr ze sociálních sítí ČT — Národní sbírka zlozvyků

              9. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              8. červen

              Změna na postu hejtmana MS kraje — Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana — Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje — Budoucnost vesnických prodejen — Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy — Studenti staví Tatru Phoenix — Výstraha před silnými bouřkami — Vandalismus ve Slezské Ostravě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nová mineralogická stezka v Jeseníkách — Improvizace v současném tanci

              8. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              7. červen

              Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

              7. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              6. červen

              Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

              6. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              5. červen

              Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

              5. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              2. červen

              Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

              2. 6. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám