Obsah dílu

Začal nový školní rok — Počty žáků v MS a OL kraji — Na ZŠ v Horní Moštěnici začne školní rok později — Začal školní rok v době koronaviru — Výuka v obytných kontejnerech — Znovu nosíme roušky — Počty nakažených koronavirem — Soud o pronájem VaK Prostějov — Výstraha před deštěm odvolána — Kriminalisté odhalili varnu pervitinu — Děkan LF OU oznámil rezignaci — Zemřel hokejista a trenér Miloš Říha — Ceny Jantar pro kulturní osobnosti a skupiny

Části dílu

00:47
Začal nový školní rok
  V MS kraji se dnes otevřely všechny základní i střední školy. Tradiční přivítání žáků a studentů letos doplnila nová povinnost,učitelé museli vysvětlovat hygienická opatření. Sami už mají za sebou školení třeba ohledně výuky na dálku.
  03:10
  Počty žáků v MS a OL kraji
   Do základních škol v Ms kraji nastoupilo 105 tis. dětí, z toho 11 600 prvňáků, vedení středních škol evidují 47 500 studentů. Vedení Olomouckého kraje poskytlo jen počty žáků v prvních ročnících. Do základních škol tam nastoupilo 6 200 prvňáků, do středních 5 072.
   03:34
   Na ZŠ v Horní Moštěnici začne školní rok později
    Ne všichni žáci dnes ale mohli do školních lavic usednout. Třeba v Horní Moštěnicina Přerovsku zůstala zavřená celá tamní základní škola. Pozitivní test na COVID-19 u jednoho z učitelů začátek školního roku odsunul.
    05:18
    Začal školní rok v době koronaviru
     Živě ředitelka Základní školy Vendryně na Frýdecko-Místecku a zároveň regionální zástupkyně
     Asociace ředitelů základních škol Bohuslava Burá.
     09:36
     Výuka v obytných kontejnerech
      Na základní škole v Ludgeřovicích na Hlučínsku některé děti usedly do lavic namísto klasické třídy v obytných kontejnerech. Nestačí tam totiž kapacita dosavadních budov. Dostavba přitom bude hotová až na začátku příštího školního roku.
      11:55
      Znovu nosíme roušky
       Ode dneška musí mít lidé ve většině vnitřních prostoropět zakrytá ústa a nos. Nová vládní opatření začala platit plošně pro celou republiku. Co konkrétně se změní a kde všude musí lidé chodit s rouškou, shrnula Lucie Botorová.
       14:37
       Počty nakažených koronavirem
        Automobilka Hyundai v Nošovicích eviduje 3 zaměstnance nakažené koronavirem. Několik jejich kolegů je v karanténě. Podle hygieniků se nejedná o žádné významné ohnisko nákazy. Výrobu v automobilce to nijak neohrozí. V MS kraji včera přibylo 22 nakažených, více než polovina právě na Frýdecko-Místecku.
        14:58
        Soud o pronájem VaK Prostějov
         Soud ohledně platnosti dlouhodobého pronájmu vodovodního potrubí na Prostějovsku bude pokračovat i v příštím roce. Akciovou společnost Vodovody a kanalizace Prostějov má od roku 2006 až do roku 2030 v pronájmu firma patřící francouzskému koncernu Veolia. Smlouvu ale po několika letech napadnul jeden z akcionářů. Podle něj byla transakce nevýhodná. A kritizují ji taky opoziční zastupitelé města. Na opravu potrubí totiž údajně není možné čerpat dotace EU a vzrostla také cena za vodu.
         17:03
         Výstraha před deštěm odvolána
          Výstraha před vydatným deštěm a povodněmi, kterou vyhlásili meteorologové pro MS i část OL kraje se nenaplnila. Vysoký stupeň nebezpečí měl platit hlavně pro podhůří Beskyd a Jeseníků. Oblačnost a srážky se oproti předpokladu přesunuly více na západ, do Čech.
          18:15
          Kriminalisté odhalili varnu pervitinu
           Kriminalisté odhalili skupinu výrobců pervitinu ve Frýdku-Místku. Policistům se dosud podařilo prokázat zhruba 700 gramů vyrobené drogy. Skupina ale pervitin vyráběla minimálně od jara. Podle vyšetřovatelů si tak jejím prodejem mohla vydělat bezmála 700 tis. Kč.
           20:11
           Děkan LF OU oznámil rezignaci
            Děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Arnošt Martínek dnes rektorovi Janu Latovi oficiálně oznámil svůj záměr rezignovat. Z čela fakulty chce odejít ke dni, k němuž se Akademický senát usnese o návrhu na jmenování nového děkana. Martínek je spojován s minulými pochybeními při přijímání studentů, která na univerzitě prověřoval i Národní akreditační úřad.
            20:36
            Zemřel hokejista a trenér Miloš Říha
             Ve věku 61 let dnes zemřel bývalý trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha starší. Kouč, který střídačku národního týmu opustil po minulé předčasně ukončené sezóně, byl od poloviny srpna hospitalizován v Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze.
             21:21
             Ceny Jantar pro kulturní osobnosti a skupiny
              Moravskoslezské kulturní Ceny Jantar za celoživotní dílo dostali včera na slavnostním galavečeru v Ostravě výtvarník Eduard Ovčáček a skladatel Milan Báchorek. Interprety roku jsou Beata Hlavenková a Tomáš Kočko. V kategorii populární hudba bodovala kapela Mirai.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              2. září 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              28. březen

              28. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              27. březen

              Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

              27. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              24. březen

              Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

              24. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. březen

              Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

              23. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. březen

              Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

              22. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              21. březen

              Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

              21. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám