Obsah dílu

OKD chce zasypat Důl Frenštát — OKD chce zasypat Důl Frenštát — OKD chce zasypat Důl Frenštát — OKD chce zasypat Důl Frenštát — V Opavě vznikla nová koalice — Billboardy po 3 letech stále u silnice a dálnic — Odbory PřF UP vyhlásily stávkovou pohotovost — PřF UP otevřela kurzy pro středoškolské učitele — Hladiny toků na Jesenicku klesly — Program Dnů evropského dědictví 2020 — Přípravy centrální evidence psů — Vývoj počtu nakažených — Do domů v Karviné zatéká — Jan Šádek maluje pastelkami

Části dílu

00:53
OKD chce zasypat Důl Frenštát
  Těžební společnost OKD chce zlikvidovat Důl Frenštát. V areálu, kde je zhruba padesátka staveb, se nikdy netěžilo. O jeho zrušení usiluje sdružení obcí v Beskydech už desítky let. OKD plánuje, že nechá zbourat budovy na povrchu a obě důlní jámy zasype.
  03:14
  OKD chce zasypat Důl Frenštát
   V oblasti Dolu Frenštát se nachází podle odhadů více než 1,5 mld. tun černého uhlí. Jde o jedno ze dvou významných ložisek této suroviny mimo Karvinsko. Průzkumné vrty tady probíhaly před více než půlstoletím.
   04:35
   OKD chce zasypat Důl Frenštát
    Na další detaily ohledně plánované likvidace a zasypání Dolu Frenštát se mluvčí OKD Nadi Chattové ptala Lucie Botorová.
    06:28
    OKD chce zasypat Důl Frenštát
     Vedení OKD dnes se zástupci báňského úřadu, MF ČR a samospráv řešilo na půdě sněmovny konkrétní plán zahájení demolice i zasypání obou důlních jam. Podle starosty Frenštátu Miroslava Halatina by frenštátský důl měl od nového roku přejít pod státní firmu Diamo. Další příprava likvidace dolu pak bude trvat zhruba další rok a půl.
     06:54
     V Opavě vznikla nová koalice
      Koalici v Opavě nejspíš doplní ČSSD. O chystaných změnách ve vedení města dnes ČT informoval primátor Tomáš Navrátil. Novou koaliční smlouvu by měli politici podepsat dnes večer ve 20:00
      Sociální demokracie by tak v koalici nahradila Piráty a Opavany, kteří minulý týden rezignovali. Primátor totiž podle nich zasahoval do kompetencí náměstkyně Hany Brňákové. Podle primátora je jeho vstupování do jednotlivých odborů běžná záležitost.
      09:09
      Billboardy po 3 letech stále u silnice a dálnic
       Před 3 lety měly od dálnic a silnic I. třídy zmizet reklamní poutače. Billboardy jsou ale na mnoha místech dál. Ty, které neodstranili vlastníci, řeší úřady. Jejich zaměstnanci se však setkávají s řadou obstrukcí. Vlastníci si mezi sebou např. reklamní plochy přeprodávají, nebo skrývají informace o majiteli.
       11:16
       Odbory PřF UP vyhlásily stávkovou pohotovost
        Odborová organizace Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci vyhlásila stávkovou pohotovost. Důvodem je její nesouhlas se způsobem zřízení vysokoškolského ústavu CATRIN a s vyvedením majetku z fakulty na tuto novou organizaci, který se podle odborů odehrál bez všestranně schválených dohod. Vedení fakulty zároveň vyhlásilo tzv. Dny neklidu. Proti vzniku ústavu se fakulta rozhodla už dříve bránit také soudní cestou.
        11:46
        PřF UP otevřela kurzy pro středoškolské učitele
         A právě Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého otevřela dalších 20 vzdělávacích kurzů pro středoškolské učitele v Olomouci. Univerzitní pedagogové jim chtějí novými kurzy předat vědecké poznatky a pomoct jim se zatraktivněním výuky pro děti.
         14:33
         Hladiny toků na Jesenicku klesly
          Včerejší déšť zvedl hladiny menších toků hlavně na Jesenicku, v noci už ale klesly na obvyklou úroveň a nezpůsobily žádné škody. Počasí se věnovali i iReportéři ČT.
          14:54
          Program Dnů evropského dědictví 2020
           Na 700 otevřených památek, včetně těch, které správci zpřístupňují jen výjimečně, a 200 doprovodných akcí. Blíží se další ročník Dnů evropského dědictví, národní zahájení bude v sobotu 12. září hostit Olomouc. Spojila ho s 20. výročím zapsání Sloupu Nejsvětější Trojice na seznam UNESCO.
           Barokní sousoší po 3 večery oživí audiovizuální show, část Horního náměstí pokryje květinový koberec.
           16:00
           Přípravy centrální evidence psů
            Ministerstvo zemědělství připravilo novelu zákona o povinné registraci psů do centrální databáze.
            Platit by měla od 1. ledna 2022. Spravovat ji bude Komora veterinárních lékařů, která by tak za pár let mohla mít evidenci o všech psech v ČR.
            18:21
            Vývoj počtu nakažených
             Denní přírůstek případů koronaviru v Česku podruhé od březnového počátku pandemie přesáhl 500.
             Nakazila se i hlavní hygienička Jarmila Rážová, která je v domácí izolaci, v karanténě je taky ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Kvůli koronaviru se uzavřely 2 základní školy v Hodoníně, výuku zahájí zřejmě v příštím týdnu. V MS kraji je situace podle hejtmana Iva Vondráka klidná, od včerejška přibylo 25 nakažených.
             18:57
             Do domů v Karviné zatéká
              Voda tekoucí přes stropy, po chodbách, zatékající do elektroinstalace. To je obrázek jednoho karvinského panelového domu při každém větším dešti. Nynějším majitelem je společnost Heimstaden, která jej koupila od firmy Residomo. Dnes přijeli technici, aby zjistili, kudy se voda dovnitř dostává.
              20:59
              Jan Šádek maluje pastelkami
               Samouk Jan Šádek kreslí pastelkami. A to tak dobře, že se stal externím umělcem firmy, která v Česku pastelky vyrábí. Společnost ČSAD si od něj dokonce nechala pastelkami nakreslit celou sérii svých vozidel. Kreslit přitom začal před 7 lety ve vězení, kam ho přivedla závislost na drogách. Teď chystá ilustrace k první pohádkové knize a v ostravském klubu Dock má třetí výstavu.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               3. září 2020

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               24. březen

               24. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               23. březen

               Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

               23. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               22. březen

               Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

               22. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               21. březen

               Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

               21. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. březen

               Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

               20. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               17. březen

               ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

               17. 3. 2023 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám