25 minut

9. srpen 2019

Část: Komise o privatizaci OKD

Obsah dílu

Klimkovický tunel uzavřen — Klimkovický tunel uzavřen — Komise o privatizaci OKD — Výbuch zničil dům — Žně končí — Nelegálně vyráběli cigarety — Ukradli růžové křeslo — Brantická stanice v muzeu — Do obří voliéry pustí návštěvníky — Hošťálkovy zvou na expozici

Části dílu

00:42
Klimkovický tunel uzavřen
  Řidiče o víkendu čekají další dopravní komplikace. Kvůli opravám bude totiž uzavřený Klimkovický tunel u Ostravy na dálnici D1. Objížďka tradičně povede přes lázeňské město Klimkovice. Na bezpečnost a plynulost dopravy budou dohlížet dopravní policisté celou sobotu i neděli.
  03:09
  Klimkovický tunel uzavřen
   Živě Jaroslav Varga, starosta Klimkovic.
   07:19
   Komise o privatizaci OKD
    Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD by podle jejího předsedy
    Lukáše Černohorského mohla iniciovat podněty pro další trestní řízení, případně správní řízení.
    Černohorský to uvedl k jednání komise, která si na dnešek naplánovala vypořádání připomínek ke zhruba 50stránkové zprávě. Její schválení ale chystá až na další zasedání. Na předložení zprávy Sněmovně PČR má komise čas do 12. října.
    07:47
    Výbuch zničil dům
     Ve Strahovicích na Opavsku došlo včera k výbuchu v rodinném domě. Tragédie si vyžádala jednu oběť. Mrtvého muže našli policisté s hasiči v suterénu domu. Dvěma dalším lidem se z domu podařilo vyváznout bez zranění ještě před příjezdem záchranných jednotek. Podle informací místních by výbuch mohla způsobit munice z 2. světové války, kterou mladý muž sbíral. To se však zatím nepotvrdilo. Celé okolí je stále uzavřeno výstražnými páskami policie, protože stále probíhá vyšetřování. Není vyloučeno, že poškozený dům bude muset být zbourán.
     08:30
     Žně končí
      Na Hané pomalu končí zemědělcům žně. Část z nich počítá ještě před závěrem sklizně ztráty, někteří pěstitelé hlásí průměrnou úrodu. Na výnosech obilovinse odrazily jarní sucha, ale i přemnožení hraboši.
      Lokálně si s nimi ale zemědělci umí poradit.
      10:40
      Nelegálně vyráběli cigarety
       Nelegální obchodování s tabákem a cigaretami, při němž stát přišel na daních o 14 mil. Kč, vyšetřují v Karviné kriminalisté. Ve vazbě skončili 2 muži, kteří během uplynulého půl roku vyrobili téměř 6 mil. ks cigaret bez kolku. Třetího obviněného, který cigarety skladoval a prodával, čeká vyšetřování na svobodě. Hrozí jim 5 až 10 let vězení.
       11:38
       Ukradli růžové křeslo
        Zámek v polském Těšíně hledá své růžové křeslo. Plastové křeslo italské designerské firmy Slide Design bylo jedním nejkontroverznějších exponátů, které zůstaly v parku poblíž Piastovské věže po výstavě z roku 2011. Od té doby tu sloužilo jako atrakce pro návštěvníky. Tento týden ho někdo odcizil.
        14:53
        Brantická stanice v muzeu
         Unikátní zabezpečovací zařízení z roku 1939, které ještě donedávna používali výpravčí na železniční stanici v Branticích na Bruntálsku, transportovali dnes hasiči do Železničního muzea v Ostravě. To se muselo kvůli novému exponátuzvětšovat, podlaha dostala zase nový beton, aby několikatunový kolos vůbec udržela. Bylo to poslední zařízení svého druhu, které bylo ještě v činné službě.
         17:48
         Do obří voliéry pustí návštěvníky
          Zoologická zahrada v Olomouci zpřístupní obří voliéru. Konstrukci o průměru 45 metrů návštěvníci i zaměstnanci kvůli jejímu tvaru říkají bábovka. ZOO ji od loňska opravuje, zatím to přišlo na více než 2 mil. Kč. Hotové jsou nátěry, výměna pletiva i nové umělé skalisko. Po závěrečných úpravách se pak lidé dostanou přímo do volného prostoru mezi ptáky.
          20:17
          Hošťálkovy zvou na expozici
           Na zámku v Hošťálkovech na Krnovsku chystají první stálou zámeckou expozici. Objekt je od roku 2007 v soukromém vlastnictví a prochází postupně rozsáhlou rekonstrukcí. V minulých letech tady pořádali jednorázové kulturní a společenské akce. Nyní již bude zámek pro veřejnost otevřen pravidelně.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           12. srpen 2019

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           3. říjen

           Hromadné výpovědi z přesčasů lékařů. — Výpovědi z přesčasů lékařů. — Hromadné výpovědi z pohotovostí lékařů. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — Cvičení aktivních záloh na Libavé. — Historická žezla Univerzity Palackého. — Nová zubní ordinace v Bohumíně. — Nápor na záchytných službách. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Zemědělec připravil o elektřinu 4 vesnice. / Krádež elektrokoloběžky v Karviné. — Teplé počasí přeje zemědělcům. — Do Ostravy se vrací Spectaculo Interesse.

           3. 10. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           2. říjen

           Provoz poboček České pošty — Vliv antivirotik na následky covidu — Nouzové přistání balónu v Ostravě — Nová služba pro lidi bez domova — Tří Thálie pro divadelníky spjaté s regionem — Příběh letce RAF Josefa Čapky — Restaurování mariánské sochy ve Šternberku — Nejteplejší září v historii měření — Výkyv počasí, nebo klimatická změna? — Rekonstrukce sportovního areálu Poruba — Zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková — Velkoplošná malba o minulosti a současnosti Šternberka

           2. 10. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. září

           Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

           29. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. září

           27. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám