25 minut

12. srpen 2019

Obsah dílu

OKD zasypává uzavřený důl ve Sviadnově — Zasypávání někdejšího dolu Paskov — Východ země zasáhnou bouřky — Mladí lidé se přiotrávili grilovaným masem — Likvidace přemnožených hrabošů — 100 let Národního divadla moravskoslezského — Rožnov p. Radhoštěm začal měřit rychlost aut — OU připravuje budovy na Černé louce — Frenštát získal drobná sakrální díla — Přípravy na Vanoce uprostřed léta

Části dílu

00:47
OKD zasypává uzavřený důl ve Sviadnově
  Ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku začalo zasypávání důlních jam jedné ze 3 šachet Dolu Paskov.
  Výstavba dolu Sviadnov začala v roce 1963, hornická činnost tam byla ukončena před 5 lety. V podzemí zůstává ještě zhruba 56 mil. tun koksovatelného uhlí.
  03:19
  Zasypávání někdejšího dolu Paskov
   Sestih komentářů z odpolední ČT24.
   08:24
   Východ země zasáhnou bouřky
    Meteorologové varují před silnými bouřkami. Ty může doprovázet vítr o rychlosti až 90 km/h a také přívalový déšť s kroupami. Výstraha platí pro 8 krajů do druhé hodiny ranní. Napršet může místy až 35 litrů vody na m2. To může rozvodnit malé toky a zaplavit sklepy. Dnešek byl nejteplejším dnem tohoto týdne, už zítra se ochladí.
    08:49
    Mladí lidé se přiotrávili grilovaným masem
     Zřejmě grilovaným kuřecím masem se o víkendu na chatě v Bílé v Beskydech přiotrávilo 12 mladých lidí. Všichni ve věku 18 až 19 let. Podle záchranářů trpěli vážnými zažívacími problémy. Průběh obtíží odpovídal bakteriální infekci. 5 z postižených museli záchranáři převést do nemocnice ve Frýdku-Místku.
     09:29
     Likvidace přemnožených hrabošů
      Extrémně přemnožení hraboši ničí pole po celé republice. Nejhorší situace je na střední Moravě.
      Právě proto zemědělci dostali povolení k jejich plošnému trávení. To ale bylo v pátek pozastaveno, a to kvůli velké kritice nejen z řad veřejnosti.
      12:33
      100 let Národního divadla moravskoslezského
       Národní divadlo moravskoslezské slaví 100 let. 19. července začalo psát svou oficiální historii slavnostním představením Smetanovy Prodané nevěsty. Od té doby zněla ze scény už jen čeština.
       Dnes má ostravské divadlo 4 soubory a hraje na 3 scénách.
       16:18
       Rožnov p. Radhoštěm začal měřit rychlost aut
        Provoz na hlavních tazích v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku ode dneška kontrolují rychlostní radary. Mají zklidnit řidiče, kteří výrazně ve 3 lokalitách překračují rychlost. Pro město pod Beskydy je zpomalení dopravy klíčovou problematikou. Kvůli zachování cenných přírodních lokalit se totiž místní před časem vzdali možnosti postavit obchvat.
        18:21
        OU připravuje budovy na Černé louce
         Ostravská univerzita vybírá firmu, která postaví 2 nové budovy na Černé louce,a to budovu zázemí pro sport a technologie a klastr umění a designu. Na moderní areál získala univerzita zhruba miliardu z evropských fondů finančně pomůže také město, které navíc škole darovalo pozemky. Studentům ale i veřejnosti mají budovy sloužit v roce 2021.
         18:58
         Frenštát získal drobná sakrální díla
          6 uměleckých děl, které nemají majitele, získal do svého vlastnictví Frenštát pod Radhoštěm. Jde o boží muka, kamenný kříž a sochy. Pro město hodnotná umělecká díla totiž nikdo neudržuje. Do oprav se město chystá investovat už v příštím roce.
          20:50
          Přípravy na Vanoce uprostřed léta
           Na některých místech MS kraje už naplno žijí Vánocemi. Města hledají dárce vánočních stromů a řeší, jak bude vypadat a kolik bude stát výzdoba ulic. Nejvíce práce v roce teď mají i v opavském družstvu Slezská tvorba, které se zaměřuje na výrobu skleněných vánočních ozdob. Během jediného dne jich tu vyrobí až 800, valná většina putuje do zahraničí.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           13. srpen 2019

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. září

           Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

           14. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           13. září

           13. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           12. září

           Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

           12. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           11. září

           Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

           11. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám