25 minut

9. srpen 2019

Obsah dílu

Klimkovický tunel uzavřen — Klimkovický tunel uzavřen — Komise o privatizaci OKD — Výbuch zničil dům — Žně končí — Nelegálně vyráběli cigarety — Ukradli růžové křeslo — Brantická stanice v muzeu — Do obří voliéry pustí návštěvníky — Hošťálkovy zvou na expozici

Části dílu

00:42
Klimkovický tunel uzavřen
  Řidiče o víkendu čekají další dopravní komplikace. Kvůli opravám bude totiž uzavřený Klimkovický tunel u Ostravy na dálnici D1. Objížďka tradičně povede přes lázeňské město Klimkovice. Na bezpečnost a plynulost dopravy budou dohlížet dopravní policisté celou sobotu i neděli.
  03:09
  Klimkovický tunel uzavřen
   Živě Jaroslav Varga, starosta Klimkovic.
   07:19
   Komise o privatizaci OKD
    Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD by podle jejího předsedy
    Lukáše Černohorského mohla iniciovat podněty pro další trestní řízení, případně správní řízení.
    Černohorský to uvedl k jednání komise, která si na dnešek naplánovala vypořádání připomínek ke zhruba 50stránkové zprávě. Její schválení ale chystá až na další zasedání. Na předložení zprávy Sněmovně PČR má komise čas do 12. října.
    07:47
    Výbuch zničil dům
     Ve Strahovicích na Opavsku došlo včera k výbuchu v rodinném domě. Tragédie si vyžádala jednu oběť. Mrtvého muže našli policisté s hasiči v suterénu domu. Dvěma dalším lidem se z domu podařilo vyváznout bez zranění ještě před příjezdem záchranných jednotek. Podle informací místních by výbuch mohla způsobit munice z 2. světové války, kterou mladý muž sbíral. To se však zatím nepotvrdilo. Celé okolí je stále uzavřeno výstražnými páskami policie, protože stále probíhá vyšetřování. Není vyloučeno, že poškozený dům bude muset být zbourán.
     08:30
     Žně končí
      Na Hané pomalu končí zemědělcům žně. Část z nich počítá ještě před závěrem sklizně ztráty, někteří pěstitelé hlásí průměrnou úrodu. Na výnosech obilovinse odrazily jarní sucha, ale i přemnožení hraboši.
      Lokálně si s nimi ale zemědělci umí poradit.
      10:40
      Nelegálně vyráběli cigarety
       Nelegální obchodování s tabákem a cigaretami, při němž stát přišel na daních o 14 mil. Kč, vyšetřují v Karviné kriminalisté. Ve vazbě skončili 2 muži, kteří během uplynulého půl roku vyrobili téměř 6 mil. ks cigaret bez kolku. Třetího obviněného, který cigarety skladoval a prodával, čeká vyšetřování na svobodě. Hrozí jim 5 až 10 let vězení.
       11:38
       Ukradli růžové křeslo
        Zámek v polském Těšíně hledá své růžové křeslo. Plastové křeslo italské designerské firmy Slide Design bylo jedním nejkontroverznějších exponátů, které zůstaly v parku poblíž Piastovské věže po výstavě z roku 2011. Od té doby tu sloužilo jako atrakce pro návštěvníky. Tento týden ho někdo odcizil.
        14:53
        Brantická stanice v muzeu
         Unikátní zabezpečovací zařízení z roku 1939, které ještě donedávna používali výpravčí na železniční stanici v Branticích na Bruntálsku, transportovali dnes hasiči do Železničního muzea v Ostravě. To se muselo kvůli novému exponátuzvětšovat, podlaha dostala zase nový beton, aby několikatunový kolos vůbec udržela. Bylo to poslední zařízení svého druhu, které bylo ještě v činné službě.
         17:48
         Do obří voliéry pustí návštěvníky
          Zoologická zahrada v Olomouci zpřístupní obří voliéru. Konstrukci o průměru 45 metrů návštěvníci i zaměstnanci kvůli jejímu tvaru říkají bábovka. ZOO ji od loňska opravuje, zatím to přišlo na více než 2 mil. Kč. Hotové jsou nátěry, výměna pletiva i nové umělé skalisko. Po závěrečných úpravách se pak lidé dostanou přímo do volného prostoru mezi ptáky.
          20:17
          Hošťálkovy zvou na expozici
           Na zámku v Hošťálkovech na Krnovsku chystají první stálou zámeckou expozici. Objekt je od roku 2007 v soukromém vlastnictví a prochází postupně rozsáhlou rekonstrukcí. V minulých letech tady pořádali jednorázové kulturní a společenské akce. Nyní již bude zámek pro veřejnost otevřen pravidelně.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           12. srpen 2019

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           9. červen

           Protipovodňová ochrana Troubek — Protipovodňová opatření na Povodí Moravy — Vrchní zástupce Daňhel končí — Výkup pozemků pro logistické centrum — Vytopené domy na Opavsku — Otevření nové lávky v Ostravě — Svět techniky pro dospělé — Nedostatek lékařů specialistů — Setkání Harrachů v Kuníně — Ochrana před nadměrným opalováním — Výběr ze sociálních sítí ČT — Národní sbírka zlozvyků

           9. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           8. červen

           Změna na postu hejtmana MS kraje — Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana — Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje — Budoucnost vesnických prodejen — Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy — Studenti staví Tatru Phoenix — Výstraha před silnými bouřkami — Vandalismus ve Slezské Ostravě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nová mineralogická stezka v Jeseníkách — Improvizace v současném tanci

           8. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           7. červen

           Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

           7. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           6. červen

           Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

           6. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           5. červen

           Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

           5. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

           2. 6. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám