25 minut

8. srpen 2019

Část: Rožnov bude měřit rychlost

Obsah dílu

Nízká nezaměstnanost trvá — Nízká nezaměstnanost trvá — Hygienici nedoporučují koupání — Rožnov bude měřit rychlost — Lupič vykrádal byty — Pouť do Santiaga byla poslední — Projekt Dešťovka i ve školách — Příprava na Barum Rallye — Zařízení pro uprchlíky funguje už 4 roky — Umělci tvoří u Raabova mlýna

Části dílu

00:44
Nízká nezaměstnanost trvá
  Okres Karviná, hned za ním Ostravaa na 5. místě Bruntál. Místa, kde je bez práce nejvíc lidí v republice. Tradičně kvůli absolventům škol se v červenci nezaměstnanost v MS kraji mírně zvýšila. A to i přesto, že v regionu je stále víc nabídek práce, konkrétně přes 18 tis. Převážně výrobní firmám se už delší dobu nedaří sehnat nové zaměstnance.
  03:37
  Nízká nezaměstnanost trvá
   Živě Tomáš Poucha, ředitel Institutu interní komunikace.
   08:53
   Hygienici nedoporučují koupání
    Hygienici dnes zakázali koupání v rybníce Pod hradem v Bohušově na Bruntálsku kvůli masivnímu množství toxických sinic. Těhotné ženy, děti nebo alergici by se neměli koupat také ve Vrbickém jezeře, kvalita vody je taktéž kvůli výskytu sinic stále zhoršená. A stejné opatření platí i pro vodní nádrž Baška na Frýdecko-Místecku.
    09:15
    Rožnov bude měřit rychlost
     Rožnov pod Radhoštěm pořídil stacionární radary. V ostrém provozu budou od pondělí v lokalitách, kde řidiči dlouhodobě nedodržují povolenou 50km rychlostí, a to v místních částech Kramolišov,
     Horní Paseky a ulici Meziříčská. Pořízení nové technologie a softwaru stálo 2 mil. 300 tis. Kč. Město také vyčlenilo 2,5 mil. Kč na nové pracovníky, kteří budou zpracovávat agendu.
     09:43
     Lupič vykrádal byty
      K vykradení 16 bytů v Ostravě a v Karviné, ze kterých ukradl celkem 120 tis. Kč, se policistům přiznal
      55letý recidivista. Byty vykrádal pokaždé v noci, když uvnitř spali lidé. Použil k tomu speciálně upravenou zednickou špachtli.
      10:49
      Pouť do Santiaga byla poslední
       Ve francouzské nemocnici zemřel včera večer dlouholetý předseda spolku Trend vozíčkářů Milan Langer. Na jaře se na vozíku vydal z Olomouce na pouť do španělského Santiaga de Compostela.
       Zhoršující se zdravotní stav ho ale v červenci přinutil další cestu vzdát. Milan Langer řadu let aktivně působil v organizacích, které pomáhají zdravotně postiženým lidem, ale i v olomouckém zastupitelstvu.
       13:19
       Projekt Dešťovka i ve školách
        Využít dešťovou vodu tak, aby neodtékala do kanálu, ale mohlo se s ní zalévat nebo splachovat.
        Cíl projektu dešťovka, do kterého se kromě běžných domácností zapojují i školy. V celé zemi je jich 14, z toho 5 v OL a MS kraji. Kromě škol má o dešťovku zájem i stále více domácností.
        16:29
        Příprava na Barum Rallye
         Zbývá 8 dní do startu Barum Czech Rally Zlín. Největší závod svého druhu ve střední Evropě je i letos součástí kontinentálního šampionátu. Důležité budou nejen sportovní výsledky, ale taky bezpečnost jezdců a hlavně diváků, těch by mohlo být kolem trati za víkend až 200 tis.
         19:11
         Zařízení pro uprchlíky funguje už 4 roky
          4 roky je ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku v provozu zařízení pro uprchlíky, které na území Česka zadržela policie bez povolení k pobytu. Zatímco zpočátku byla kapacita přes 200 lůžek zaplněna, dnes se v areálu pohybují jen desítky cizinců. Ministerstvo změny neplánuje.
          21:33
          Umělci tvoří u Raabova mlýna
           5 umělců opracovává kmeny blízko obce Hlavnice na Opavsku. V rámci sochařského sympozia u památkově chráněného Raabova mlýna vytvářejí umělecká díla na volné téma. Ze dřeva tak vznikají šaty pro mlynářku nebo bájný koráb.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           9. srpen 2019

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           6. červen

           Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

           6. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           5. červen

           Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

           5. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

           2. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. květen

           Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

           30. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám