25 minut

8. srpen 2019

Obsah dílu

Nízká nezaměstnanost trvá — Nízká nezaměstnanost trvá — Hygienici nedoporučují koupání — Rožnov bude měřit rychlost — Lupič vykrádal byty — Pouť do Santiaga byla poslední — Projekt Dešťovka i ve školách — Příprava na Barum Rallye — Zařízení pro uprchlíky funguje už 4 roky — Umělci tvoří u Raabova mlýna

Části dílu

00:44
Nízká nezaměstnanost trvá
  Okres Karviná, hned za ním Ostravaa na 5. místě Bruntál. Místa, kde je bez práce nejvíc lidí v republice. Tradičně kvůli absolventům škol se v červenci nezaměstnanost v MS kraji mírně zvýšila. A to i přesto, že v regionu je stále víc nabídek práce, konkrétně přes 18 tis. Převážně výrobní firmám se už delší dobu nedaří sehnat nové zaměstnance.
  03:37
  Nízká nezaměstnanost trvá
   Živě Tomáš Poucha, ředitel Institutu interní komunikace.
   08:53
   Hygienici nedoporučují koupání
    Hygienici dnes zakázali koupání v rybníce Pod hradem v Bohušově na Bruntálsku kvůli masivnímu množství toxických sinic. Těhotné ženy, děti nebo alergici by se neměli koupat také ve Vrbickém jezeře, kvalita vody je taktéž kvůli výskytu sinic stále zhoršená. A stejné opatření platí i pro vodní nádrž Baška na Frýdecko-Místecku.
    09:15
    Rožnov bude měřit rychlost
     Rožnov pod Radhoštěm pořídil stacionární radary. V ostrém provozu budou od pondělí v lokalitách, kde řidiči dlouhodobě nedodržují povolenou 50km rychlostí, a to v místních částech Kramolišov,
     Horní Paseky a ulici Meziříčská. Pořízení nové technologie a softwaru stálo 2 mil. 300 tis. Kč. Město také vyčlenilo 2,5 mil. Kč na nové pracovníky, kteří budou zpracovávat agendu.
     09:43
     Lupič vykrádal byty
      K vykradení 16 bytů v Ostravě a v Karviné, ze kterých ukradl celkem 120 tis. Kč, se policistům přiznal
      55letý recidivista. Byty vykrádal pokaždé v noci, když uvnitř spali lidé. Použil k tomu speciálně upravenou zednickou špachtli.
      10:49
      Pouť do Santiaga byla poslední
       Ve francouzské nemocnici zemřel včera večer dlouholetý předseda spolku Trend vozíčkářů Milan Langer. Na jaře se na vozíku vydal z Olomouce na pouť do španělského Santiaga de Compostela.
       Zhoršující se zdravotní stav ho ale v červenci přinutil další cestu vzdát. Milan Langer řadu let aktivně působil v organizacích, které pomáhají zdravotně postiženým lidem, ale i v olomouckém zastupitelstvu.
       13:19
       Projekt Dešťovka i ve školách
        Využít dešťovou vodu tak, aby neodtékala do kanálu, ale mohlo se s ní zalévat nebo splachovat.
        Cíl projektu dešťovka, do kterého se kromě běžných domácností zapojují i školy. V celé zemi je jich 14, z toho 5 v OL a MS kraji. Kromě škol má o dešťovku zájem i stále více domácností.
        16:29
        Příprava na Barum Rallye
         Zbývá 8 dní do startu Barum Czech Rally Zlín. Největší závod svého druhu ve střední Evropě je i letos součástí kontinentálního šampionátu. Důležité budou nejen sportovní výsledky, ale taky bezpečnost jezdců a hlavně diváků, těch by mohlo být kolem trati za víkend až 200 tis.
         19:11
         Zařízení pro uprchlíky funguje už 4 roky
          4 roky je ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku v provozu zařízení pro uprchlíky, které na území Česka zadržela policie bez povolení k pobytu. Zatímco zpočátku byla kapacita přes 200 lůžek zaplněna, dnes se v areálu pohybují jen desítky cizinců. Ministerstvo změny neplánuje.
          21:33
          Umělci tvoří u Raabova mlýna
           5 umělců opracovává kmeny blízko obce Hlavnice na Opavsku. V rámci sochařského sympozia u památkově chráněného Raabova mlýna vytvářejí umělecká díla na volné téma. Ze dřeva tak vznikají šaty pro mlynářku nebo bájný koráb.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           9. srpen 2019

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           9. červen

           Protipovodňová ochrana Troubek — Protipovodňová opatření na Povodí Moravy — Vrchní zástupce Daňhel končí — Výkup pozemků pro logistické centrum — Vytopené domy na Opavsku — Otevření nové lávky v Ostravě — Svět techniky pro dospělé — Nedostatek lékařů specialistů — Setkání Harrachů v Kuníně — Ochrana před nadměrným opalováním — Výběr ze sociálních sítí ČT — Národní sbírka zlozvyků

           9. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           8. červen

           Změna na postu hejtmana MS kraje — Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana — Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje — Budoucnost vesnických prodejen — Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy — Studenti staví Tatru Phoenix — Výstraha před silnými bouřkami — Vandalismus ve Slezské Ostravě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nová mineralogická stezka v Jeseníkách — Improvizace v současném tanci

           8. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           7. červen

           Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

           7. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           6. červen

           Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

           6. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           5. červen

           Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

           5. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

           2. 6. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám