Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Nízká nezaměstnanost trvá — Nízká nezaměstnanost trvá — Hygienici nedoporučují koupání — Rožnov bude měřit rychlost — Lupič vykrádal byty — Pouť do Santiaga byla poslední — Projekt Dešťovka i ve školách — Příprava na Barum Rallye — Zařízení pro uprchlíky funguje už 4 roky — Umělci tvoří u Raabova mlýna

Části dílu

00:44
Nízká nezaměstnanost trvá
  Okres Karviná, hned za ním Ostravaa na 5. místě Bruntál. Místa, kde je bez práce nejvíc lidí v republice. Tradičně kvůli absolventům škol se v červenci nezaměstnanost v MS kraji mírně zvýšila. A to i přesto, že v regionu je stále víc nabídek práce, konkrétně přes 18 tis. Převážně výrobní firmám se už delší dobu nedaří sehnat nové zaměstnance.
  03:37
  Nízká nezaměstnanost trvá
   Živě Tomáš Poucha, ředitel Institutu interní komunikace.
   08:53
   Hygienici nedoporučují koupání
    Hygienici dnes zakázali koupání v rybníce Pod hradem v Bohušově na Bruntálsku kvůli masivnímu množství toxických sinic. Těhotné ženy, děti nebo alergici by se neměli koupat také ve Vrbickém jezeře, kvalita vody je taktéž kvůli výskytu sinic stále zhoršená. A stejné opatření platí i pro vodní nádrž Baška na Frýdecko-Místecku.
    09:15
    Rožnov bude měřit rychlost
     Rožnov pod Radhoštěm pořídil stacionární radary. V ostrém provozu budou od pondělí v lokalitách, kde řidiči dlouhodobě nedodržují povolenou 50km rychlostí, a to v místních částech Kramolišov,
     Horní Paseky a ulici Meziříčská. Pořízení nové technologie a softwaru stálo 2 mil. 300 tis. Kč. Město také vyčlenilo 2,5 mil. Kč na nové pracovníky, kteří budou zpracovávat agendu.
     09:43
     Lupič vykrádal byty
      K vykradení 16 bytů v Ostravě a v Karviné, ze kterých ukradl celkem 120 tis. Kč, se policistům přiznal
      55letý recidivista. Byty vykrádal pokaždé v noci, když uvnitř spali lidé. Použil k tomu speciálně upravenou zednickou špachtli.
      10:49
      Pouť do Santiaga byla poslední
       Ve francouzské nemocnici zemřel včera večer dlouholetý předseda spolku Trend vozíčkářů Milan Langer. Na jaře se na vozíku vydal z Olomouce na pouť do španělského Santiaga de Compostela.
       Zhoršující se zdravotní stav ho ale v červenci přinutil další cestu vzdát. Milan Langer řadu let aktivně působil v organizacích, které pomáhají zdravotně postiženým lidem, ale i v olomouckém zastupitelstvu.
       13:19
       Projekt Dešťovka i ve školách
        Využít dešťovou vodu tak, aby neodtékala do kanálu, ale mohlo se s ní zalévat nebo splachovat.
        Cíl projektu dešťovka, do kterého se kromě běžných domácností zapojují i školy. V celé zemi je jich 14, z toho 5 v OL a MS kraji. Kromě škol má o dešťovku zájem i stále více domácností.
        16:29
        Příprava na Barum Rallye
         Zbývá 8 dní do startu Barum Czech Rally Zlín. Největší závod svého druhu ve střední Evropě je i letos součástí kontinentálního šampionátu. Důležité budou nejen sportovní výsledky, ale taky bezpečnost jezdců a hlavně diváků, těch by mohlo být kolem trati za víkend až 200 tis.
         19:11
         Zařízení pro uprchlíky funguje už 4 roky
          4 roky je ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku v provozu zařízení pro uprchlíky, které na území Česka zadržela policie bez povolení k pobytu. Zatímco zpočátku byla kapacita přes 200 lůžek zaplněna, dnes se v areálu pohybují jen desítky cizinců. Ministerstvo změny neplánuje.
          21:33
          Umělci tvoří u Raabova mlýna
           5 umělců opracovává kmeny blízko obce Hlavnice na Opavsku. V rámci sochařského sympozia u památkově chráněného Raabova mlýna vytvářejí umělecká díla na volné téma. Ze dřeva tak vznikají šaty pro mlynářku nebo bájný koráb.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           23. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

           22. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

           21. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

           20. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

           17. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

           16. 3. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám