Na Městském stadionu v Ostravě vrcholí přípravy na 58. ročník prestižního atletického mítinku Zlatá Tretra. Do města už se sjeli všichni sportovci a na stadionu pracují technici na posledních detailech závodů. Hlavní část sportovního programu odstartuje ve čtvrtek odpoledne

Obsah dílu

Přípravy na Tretru vrcholí

Na Městském stadionu v Ostravě vrcholí přípravy na 58. ročník prestižního atletického mítinku Zlatá Tretra. Do města už se sjeli všichni sportovcia na stadionu pracují technici na posledních detailech závodů. Hlavní část sportovního programu odstartuje ve čtvrtek odpoledne.

Přípravy na Tretru vrcholí

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Spor o dálnici D1

Děti Země požádaly o přerušení územního řízení na stavbu úseku dálnice D1 z Přerova do Říkovic.
Podle nich chybí závazné stanovisko na ochranu krajinného rázu a také okraje lesa. Nejvyšší správní soud už loni na jaře zamítl kasační stížnost Dětí Země. Šlo tam o výjimku ze zákona k zásahu do biotopů 26 zvláště chráněných druhů živočichů, které se v místě plánované stavby dálnice vyskytují.

Varování před bouřkami

Východní část České republikyzasáhnou dnes odpoledne a ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s krupobitím a přívalovými dešti. Napršet může až 30 litrů vody na m2. Lokálně se mohou rozvodnit
malé toky a zaplavit sklepy či podjezdy. Vítr dosáhne rychlosti až 75 km/h a může lámat větve stromů. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil ČHMÚ.

Žháři před soudem

Krajský soud se začal zabývat případem rozsáhlého požáru, který v roce 2016 způsobil ve skladu textilu v Olomouci škody za 40 milionů. Z přípravy obecného ohrožení se zodpovídají dva muži. Podle obžaloby požár připravovali. Samotné zapálení se jim ale prokázat nepodařilo.

CHKO Jeseníky slaví 50 let

Dnes je to přesně 50 let, kdy tehdejší MK Československé socialistické republiky označilo Jeseníky
jako chráněnou krajinnou oblast. Se svou rozlohou téměř 750 km2 se zařadilo hned k největším u nás.
I když se nejvyšší moravské hory za půl století hodně změnily, stále patří k velmi vyhledávaným
turistickým cílům.

Zelená stavbě Šantovky Tower

Stavba Šantovky Tower dostala zelenou. Budova tak nebude limitována výškovým omezením, které zakazuje stavět v historickém jádru Olomouce budovy vyšší než 23 metrů. Proti Šantovce jsou dlouhodobě památkáři i někteří architekti.

Ve Staré Bělé nechtějí sociální byty

Živě redaktorka Kristýna Prokešová.

Koupaliště na Krnovsku

Uplynulé horké dny prověřily připravenost provozovatelů koupališť na Krnovsku i Bruntálsku. Zatím co v Krnově a blízkém Úvalně se radnicím podařilo svá koupaliště v minulých letech zrekonstruovat
v Městě Albrechticích se na změnu k lepšímu teprve čeká.

Tři lidoopi v Dolní oblasti

Dolní oblast Vítkovice v Ostravě se stala útočištěm 3 lidoopů. Jejich autorem je čínský umělec Liu Ruowang. Plastiky jsou součástí festivalu Sculpture Line, který proměňuje města v otevřené galerie.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD