25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Silné bouřky komplikují život — Silné bouřky komplikují život — Blesk zasáhl turisty — Vyhazov Lauka v rozporu se stanovami — Soud rozhodl o náhradě škody — Bouřlivé zastupitelstvo ve Staré Bělé — Nové centrum v zóně Mošnov — Mosty bojují za krátký název — Oddělení paliativní péče — Hasiči bojují s vedry — Filharmonici míří na Štěrkovnu Open Music

Části dílu

00:47
Silné bouřky komplikují život
  Na Olomoucku opět zasáhly silné bouřky a prudký déšť. K nejvíce zasaženým místům patří obce na Prostějovsku, kde probíhá úklid ulici rodinných domů, které voda zaplavila. Hasiči zasahovali u téměř 50 událostí.
  02:27
  Silné bouřky komplikují život
   Živě Václav Smolka, meteorolog z ČHMÚ Ostrava.
   06:00
   Blesk zasáhl turisty
    Celkem 5 lidí museli záchranáři ošetřit po zásahu bleskem v Beskydech. Silný výboj zasáhl strom poblíž skupiny. 17letý mladík měl po zásahu spálený oděv a utrpěl popáleniny. O rok mladší chlapec byl úderem blesku sražen k zemi, žena ve věku 19 let byla rovněž otřesena, bez vnějších známek zranění. 50 letá žena byla úderem blesku podle všeho odhozena a při pádu na zem si poranila hlavu.
    Záchranáři je odvezli do ostravské FN a frýdecko-místecké nemocnice.
    06:36
    Vyhazov Lauka v rozporu se stanovami
     Sociální demokraté vyloučili bývalého ostravského komunálního politika Radima Lauka v rozporu se stanovami. Pravomocně o tom rozhodl odvolací pražský městský soud. Podle Radima Lauka dnešní verdikt znamená, že je stále členem strany. S tím ale nesouhlasí právník sociálních demokratů Martin Vlk. Obě strany by se podle něj měly sejít k jednání. Případ se řeší 6 let. Lauka strana vyloučila v roce 2012, zdůvodnila to především manipulací se stranickými přihláškami a machinacemi s členskými příspěvky.
     07:06
     Soud rozhodl o náhradě škody
      Okresní soud v Novém Jičíně zamítl žalobu Českých drah na pojišťovnu Generali. Ta se týkala plnění po srážce Pendolina s polským kamionem z roku 2015. Zemřeli při ní 3 lidé a dalších 17 lidí bylo zraněno. České dráhy tehdy vyčíslily škoduna více než 211 mil. Kč. Pojišťovna zaplatila téměř maximum z pojistného limitu tahače nákladního vozu, tedy necelých 34 mil. Kč. Dopravce ale požadoval tytéž peníze i za škodu způsobenou návěsem, což pojišťovna odmítla.
      09:35
      Bouřlivé zastupitelstvo ve Staré Bělé
       Sociální byty ve Staré Bělé. Jestli se začnou stavět, bude jasnější příští měsíc. To je výsledek mimořádného jednání zastupitelstva. Starosta si nechá zpracovat analýzu možností a podle ní se rozhodne. O bydlení pro lidi v nouzi se lidé v obci dozvěděli nedávno a bouří se. Není totiž jasné, zda nebudou nabízet azyl bývalým vězňům.
       11:51
       Nové centrum v zóně Mošnov
        První z několika plánovaných hal se dnes otevřela v logistickém centru v blízkosti mošnovského letiště. V areálu o rozloze 52 hektarů by měly k dokončené hale do roku 2021 přibýt ještě dvě další.
        Logistické centrum, tzv. Ostrava Airport Multimodal Park, se tak stane největším podobným centrem ve střední Evropě. Náklady na něj přesáhnou 4 mld. Kč. Podle investora,společnosti Concens Investments, bude sloužit českým i zahraničním nájemcům.
        13:50
        Mosty bojují za krátký název
         Po více než 50 letech by se mohly Mosty u Jablunkova vrátit ke svému původnímu názvu Mosty.
         Podle vedení obce už totiž název Mosty u Jablunkova nemá své opodstatnění a úředníkům komplikuje práci. Někteří občané ale se změnou nesouhlasí a podepisují proti ní petici.
         16:49
         Oddělení paliativní péče
          Nové oddělení pro nevyléčitelně nemocné pacienty. Po půlroční rekonstrukci ho otevřeli v prostějovské nemocnici. Hlavní investici,více než 27 mil. Kč, zaplatil Olomoucký kraj. Podle hejtmanství jde o první výsledek nové koncepce paliativní péče. Části opozice se ale nelíbí, že se kraj nejprve nezaměřil na sever regionu, kde služba skoro úplně chybí.
          19:32
          Hasiči bojují s vedry
           Nehledě na podmínky zachraňují životy. Hasiči v těchto dnech nebojují jen proti požárům, ale i s vedrem. To může ohrozit i jejich zdraví, jako např. při nedávném požáru autobusů. Na hasičskou stanici dnes vyrazil i náš štáb.
           21:52
           Filharmonici míří na Štěrkovnu Open Music
            Janáčkova filharmonie bude hrát největší hity světové taneční hudby. Melodie kapely Daft Punk nebo Prodigy odehraje na jednom pódiu s doprovodnou kapelou a DJ Lowou za mixážním pultem.
            Projekt Symphonic Dance Music bude mít premiéru v červenci během festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            OKD bude těžit do roku 2023 — OKD pokračuje v těžbě do roku 2023 — Škody po krupobití — Znovu hrozí bouřky — Kvalita vody je vesměs dobrá — Část obchvatu Frýdku-Místku je v provozu — Počasí neprospívá plodinám — Skončil školní rok — Poslední olomoucká mše Jana Graubnera

            30. 6. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nakažených covidem přibývá — Požár pole na Olomoucku — Škoda na trati za 20 milionů — Investice Povodí Odry — Změna solidárního příspěvku — Obor stomatologie letos na OU neotevřou — Porubu čeká dopravní omezení — Olomouc darovala autobusy Ukrajině — Studenti křísí zaniklou obec — Dny nové opery tentokrát mezi auty

            29. 6. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Pracovní skupina bude řešit zubaře — Pracovní skupina řeší nedostatek zubařů — Havarované Pendolino hasiči přemístili — Petice za mzdy akademiků — Jméno nového arcibiskupa do roka — Osvobozující verdikt v kauze pozemků — Nové centrum pro léčbu obezity v Havířově — První veřejná plnící stanice vodíkem — Centrum signálních zvířat v novém — Vyrabovaný kostel má oltář — Mezičas v Domě umění

            28. 6. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Havárie Pendolina v Bohumíně — Tropické počasí v Česku — Termín prezidentských voleb — Kompenzace Dluhonicím — Olympiáda dětí a mládeže začala — Jednání o počtu stomatologů v MS kraji — Nové oddělení KARIM ve FN — Evropský šampionát žen v MS kraji — Příběh automobilových závodníků

            27. 6. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Rozvoj sítě cyklostezek — Zvony ze Šilheřovic převezli do Staré Vody — Vznikne druhá rota aktivních záloh — Dobrovolná dohoda s Třineckými železárnami — Rozvoz potravin pro uprchlíky — Hlučínské jezero otevírá, opravy pokračují — Přípravy Olympiády dětí a mládeže — Letiště v Mošnově po covidu ožívá — Festival v ulicích osadí Hlavní třídu v Porubě — Začíná hudební festival FM City Fest

            24. 6. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Centra duševního zdraví se věnují stovkám lidí — Policisté objasnili krádež soch v Karviné — Organizovaná skupina výrobců drog — DP Ostrava představí trať do Poruby — Spor o provozování koupaliště — Česko-polská stezka Silesianka — Počet nových uprchlíků nestoupá — Začíná festival Slunovrat — Sochy z písku na Pustevnách

            23. 6. 2022 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám