25 minut

20. červen 2019

Obsah dílu

Silné bouřky komplikují život — Silné bouřky komplikují život — Blesk zasáhl turisty — Vyhazov Lauka v rozporu se stanovami — Soud rozhodl o náhradě škody — Bouřlivé zastupitelstvo ve Staré Bělé — Nové centrum v zóně Mošnov — Mosty bojují za krátký název — Oddělení paliativní péče — Hasiči bojují s vedry — Filharmonici míří na Štěrkovnu Open Music

Části dílu

00:47
Silné bouřky komplikují život
  Na Olomoucku opět zasáhly silné bouřky a prudký déšť. K nejvíce zasaženým místům patří obce na Prostějovsku, kde probíhá úklid ulici rodinných domů, které voda zaplavila. Hasiči zasahovali u téměř 50 událostí.
  02:27
  Silné bouřky komplikují život
   Živě Václav Smolka, meteorolog z ČHMÚ Ostrava.
   06:00
   Blesk zasáhl turisty
    Celkem 5 lidí museli záchranáři ošetřit po zásahu bleskem v Beskydech. Silný výboj zasáhl strom poblíž skupiny. 17letý mladík měl po zásahu spálený oděv a utrpěl popáleniny. O rok mladší chlapec byl úderem blesku sražen k zemi, žena ve věku 19 let byla rovněž otřesena, bez vnějších známek zranění. 50 letá žena byla úderem blesku podle všeho odhozena a při pádu na zem si poranila hlavu.
    Záchranáři je odvezli do ostravské FN a frýdecko-místecké nemocnice.
    06:36
    Vyhazov Lauka v rozporu se stanovami
     Sociální demokraté vyloučili bývalého ostravského komunálního politika Radima Lauka v rozporu se stanovami. Pravomocně o tom rozhodl odvolací pražský městský soud. Podle Radima Lauka dnešní verdikt znamená, že je stále členem strany. S tím ale nesouhlasí právník sociálních demokratů Martin Vlk. Obě strany by se podle něj měly sejít k jednání. Případ se řeší 6 let. Lauka strana vyloučila v roce 2012, zdůvodnila to především manipulací se stranickými přihláškami a machinacemi s členskými příspěvky.
     07:06
     Soud rozhodl o náhradě škody
      Okresní soud v Novém Jičíně zamítl žalobu Českých drah na pojišťovnu Generali. Ta se týkala plnění po srážce Pendolina s polským kamionem z roku 2015. Zemřeli při ní 3 lidé a dalších 17 lidí bylo zraněno. České dráhy tehdy vyčíslily škoduna více než 211 mil. Kč. Pojišťovna zaplatila téměř maximum z pojistného limitu tahače nákladního vozu, tedy necelých 34 mil. Kč. Dopravce ale požadoval tytéž peníze i za škodu způsobenou návěsem, což pojišťovna odmítla.
      09:35
      Bouřlivé zastupitelstvo ve Staré Bělé
       Sociální byty ve Staré Bělé. Jestli se začnou stavět, bude jasnější příští měsíc. To je výsledek mimořádného jednání zastupitelstva. Starosta si nechá zpracovat analýzu možností a podle ní se rozhodne. O bydlení pro lidi v nouzi se lidé v obci dozvěděli nedávno a bouří se. Není totiž jasné, zda nebudou nabízet azyl bývalým vězňům.
       11:51
       Nové centrum v zóně Mošnov
        První z několika plánovaných hal se dnes otevřela v logistickém centru v blízkosti mošnovského letiště. V areálu o rozloze 52 hektarů by měly k dokončené hale do roku 2021 přibýt ještě dvě další.
        Logistické centrum, tzv. Ostrava Airport Multimodal Park, se tak stane největším podobným centrem ve střední Evropě. Náklady na něj přesáhnou 4 mld. Kč. Podle investora,společnosti Concens Investments, bude sloužit českým i zahraničním nájemcům.
        13:50
        Mosty bojují za krátký název
         Po více než 50 letech by se mohly Mosty u Jablunkova vrátit ke svému původnímu názvu Mosty.
         Podle vedení obce už totiž název Mosty u Jablunkova nemá své opodstatnění a úředníkům komplikuje práci. Někteří občané ale se změnou nesouhlasí a podepisují proti ní petici.
         16:49
         Oddělení paliativní péče
          Nové oddělení pro nevyléčitelně nemocné pacienty. Po půlroční rekonstrukci ho otevřeli v prostějovské nemocnici. Hlavní investici,více než 27 mil. Kč, zaplatil Olomoucký kraj. Podle hejtmanství jde o první výsledek nové koncepce paliativní péče. Části opozice se ale nelíbí, že se kraj nejprve nezaměřil na sever regionu, kde služba skoro úplně chybí.
          19:32
          Hasiči bojují s vedry
           Nehledě na podmínky zachraňují životy. Hasiči v těchto dnech nebojují jen proti požárům, ale i s vedrem. To může ohrozit i jejich zdraví, jako např. při nedávném požáru autobusů. Na hasičskou stanici dnes vyrazil i náš štáb.
           21:52
           Filharmonici míří na Štěrkovnu Open Music
            Janáčkova filharmonie bude hrát největší hity světové taneční hudby. Melodie kapely Daft Punk nebo Prodigy odehraje na jednom pódiu s doprovodnou kapelou a DJ Lowou za mixážním pultem.
            Projekt Symphonic Dance Music bude mít premiéru v červenci během festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            21. červen 2019

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            6. prosinec

            Ministři zemědělství a životního prostředí řešili budoucnost Bečvy

            6. 12. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. prosinec

            Olovo v pitné vodě na některých školách

            5. 12. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            4. prosinec

            Přerovské zastupitelstvo o kauze Autostráda

            4. 12. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            1. prosinec

            Část lékařů stáhla výpovědi přesčasů — Lékaři upouštějí od výpovědí — Část lékařů stáhla výpověď — Výstraha před vydatným sněžením — Ministryně obrany odvolala ředitele VOP CZ — Soud vyhlásil individuální moratorium na Liberty — Ubývají dobrovolní hasiči ve výjezdech — Ostrava získala cenu Cykloskokan roku — Začínají demolice na povrchu dolu Frenštát — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mikulášská nadílka pro ukrajinské děti — Křižovatka v Ostravě-Porubě je plně průjezdná — Vzdělávání podnikatelek z Beskyd — Lenny Kravitz zazpívá na Colours of Ostrava

            1. 12. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. listopad

            Dohoda o navýšení platu lékařů — Reakce na moratorium vůči věřiteli Liberty — Suroviny na vánoční pečení jsou letos levnější — Učni pečou na Vánoce — Růst regulované části ceny energií — Policisté chtějí zvýšit viditelnost chodců — Projekt Dejme dětem rodinu podporuje pěstounství — Koncert Janáčkovy filharmonie a Hradišťanu — Roste počet internetových dobročinných sbírek

            30. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. listopad

            Začíná chřipková sezóna — Liberty požádala o individuální moratorium — Nehoda autobusu na Šumpersku — Námraza komplikovala provoz v Beskydech — V Beskydech zasněžují i níže položené areály — V Jeseníkách upravují první běžkařské tratě — Návrh rozpočtu Olomouckého kraje — Lékaři vypovídají přesčasy v nemocnicích — Premiéra muzikálu Interview v NDM

            29. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            28. listopad

            Sníh a mráz komplikují dopravu — Kamion spadl z mostu na D1 u Bělotína — Ocenění za záchranu cestujících z vlaku — Prezident navrhuje do ÚS Milana Hulmáka — ODS a Piráti vybrali lídry do krajských voleb — Martin Major předsedou ODS v Olomouckém kraji — Nové varhany v kostele v Ostravě-Zábřehu — Odbory: stávka ve školách byla úspěšná — Tripartita jednala o situaci v ocelářství — Venkovním kluzištím začíná sezóna — Balada pro banditu v Těšínském divadle

            28. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. listopad

            Stávku podpořilo 70 % škol v MS i OL kraji — Stávku podpořily největší podniky MS kraje — Symbolická podpora některých řidičů — Česko má za sebou stávku — Regionální sněm ODS řeší kauzu Autostráda — Pila v Ptení zastavila výrobu — Havárie u Olomouce — Noční sněžení může komplikovat dopravu — Adventní soboty s ostravským studiem ČT — Policisté kontrolují bezdomovce — Natáčení filmu Mord na Krnovsku

            27. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. listopad

            Jednání krajské koalice o korupční kauze — Důsledky korupční kauzy pro krajsou koalici — Zapojení škol do stávky — Omezení péče kvůli výpovědím z přesčasů — Změny ve vedení Hlučína — Zámek Plumlov plánuje rekonstrukci — Výstraha před náledím — Vyplavené domy v ostravské Nové Vsi — Propagace sportu pro handicapované — Výběr ze sociálních sítí ČT — Den pro zdravé plíce v MN Ostrava — Přehlídka Meat Design opět v Ostravě

            24. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. listopad

            Lékaři a výpovědi z pohotovosti — Zdražení jízdného v DP Ostrava — Propuštění R. Knoblocha na kauci. — Kauza bývalé starostky Libavé u konce — Konec sporu o převod bytů v Olomouci — Setkání k českému předsednictví — Mezinárodní konference Unique summit — Podpora stávky ve velkých podnicích — Nedostatek míst ve školkách — Insenace pro nejmenší v Divadle loutek.

            23. 11. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám