25 minut

16. květen 2018

Část: Demonstrace za dostavbu Rudné

Obsah dílu

Demonstrace za dostavbu Rudné — Prodloužená Rudná - plány a komplikace — Demonstrace za dostavbu Rudné — Zákaz kouření v drtivé většině dodržen — Nové hlásiče CO — Druhý den prezidentské návštěvy — 3 zájemci o opavskou Bredu — Poštovní štola přivítá návštěvníky — Hospodářská komora jedná v Ostravě — Ololoď vyplula — Divadelní Flora Olomouc v polovině

Části dílu

00:40
Demonstrace za dostavbu Rudné
  Živě redaktorka Lucie Botorová.
  04:05
  Prodloužená Rudná - plány a komplikace
   Prodloužená Rudná měří necelých 7 kilometrů a stát by měla přijít podle původních plánů na 2 a půl miliardy korun. Kvůli komplikacím s pozemky teď Ředitelství silnic a dálnic musí stavbu udržovat za desítky milionů ročně. Výsledná částka za důležitou dopravní tepnu tak bude zřejmě mnohem vyšší.
   06:57
   Demonstrace za dostavbu Rudné
    Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.
    11:06
    Zákaz kouření v drtivé většině dodržen
     Od 27. května 2017 až do konce března 2018 vykonala hygiena v Moravskoslezském kraji v souvislosti se zákazem kouření 3 943 kontrol a udělila 3 pokuty v celkové výši 10 tisíc korun. Pracovníci hygieny naráželi při kontrolách na obdobné komplikace.
     11:43
     Nové hlásiče CO
      Ostrava chystá ještě letos druhou vlnu instalace hlásičů požáru a detektorů oxidu uhelnatého. Zařízení budou směřovat do městských bytů v obvodech Mariánské Hory a Hulváky, Moravská Ostrava a Přívoz a také do nejlidnatější části Ostrava-Jih. Celkem by tam mělo být umístěno přes 7900 požárních hlásičů a více než 380 detektorů oxidu uhelnatého. S instalací přístrojů město začalo na počátku letošního roku.
      12:10
      Druhý den prezidentské návštěvy
       Prezident Miloš Zeman dnes v Třineckých železárnách vyzval vedení firmy, aby odkoupilo ostravskou huť ArcelorMittal. Pro ni její majitel shání kupce. Investice by se podle prezidenta Třineckých železárnám vyplatila, a to i kdyby si kvůli ní vzaly úvěr. Odpoledne se prezident setkal s lidmi na náměstích v Karviné a Orlové.
       13:50
       3 zájemci o opavskou Bredu
        Bývalý obchodní dům Breda v Opavě se snad brzy dočká nového majitele. Správce konkurzní podstaty sice nejdříve nabídl chátrající historickou budovu městu, zastupitelstvo ale koupi neschválilo. Cena 55 milionů se představitelům Opavy zdála příliš vysoká. Na Bredu tak bylo vypsáno veřejné výběrové řízení. Do prvního kola se přihlásili tři zájemci, všichni z Česka.
        14:41
        Poštovní štola přivítá návštěvníky
         Jesenicko láká na nový turistický tahák. Rozšířenou trasu Poštovní štoly, která leží nedaleko Zlatých Hor. Už počátkem 16. století tam těžili zlato. Dominantou nově zpřístupněné trasy je replika středověkého dřevěného čerpadla. Jeho zbytky se našly během odklízení nánosů bahna a kamení.
         17:09
         Hospodářská komora jedná v Ostravě
          Živě redaktorka Pavla Daňková.
          18:44
          Ololoď vyplula
           Práce na protipovodňových úpravách v centru Olomouce pokračují. Život komplikují nejenom řidičům, ale i podnikatelům. Práce už z řeky Moravy vyhnaly například vyhlídkové plavby Ololodí. Provozovatel atrakce tak musel najít jinou trasu. Úpravy koryta řeky mají probíhat až do roku 2022.
           21:43
           Divadelní Flora Olomouc v polovině
            Divadelní festival Flora Olomouc je ve své polovině. 22. ročník mezinárodní nesoutěžní přehlídky, jejíž motto letos zní „Proti zdi“, představilo divákům Jánošíka z pohledu 21. století. Konceptuální představení přivezlo Divadlo Andreja Bagara z Nitry.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            17. květen 2018

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            3. říjen

            Hromadné výpovědi z přesčasů lékařů. — Výpovědi z přesčasů lékařů. — Hromadné výpovědi z pohotovostí lékařů. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — Cvičení aktivních záloh na Libavé. — Historická žezla Univerzity Palackého. — Nová zubní ordinace v Bohumíně. — Nápor na záchytných službách. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Zemědělec připravil o elektřinu 4 vesnice. / Krádež elektrokoloběžky v Karviné. — Teplé počasí přeje zemědělcům. — Do Ostravy se vrací Spectaculo Interesse.

            3. 10. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            2. říjen

            Provoz poboček České pošty — Vliv antivirotik na následky covidu — Nouzové přistání balónu v Ostravě — Nová služba pro lidi bez domova — Tří Thálie pro divadelníky spjaté s regionem — Příběh letce RAF Josefa Čapky — Restaurování mariánské sochy ve Šternberku — Nejteplejší září v historii měření — Výkyv počasí, nebo klimatická změna? — Rekonstrukce sportovního areálu Poruba — Zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková — Velkoplošná malba o minulosti a současnosti Šternberka

            2. 10. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. září

            Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

            29. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. září

            27. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            26. září

            26. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám