25 minut

16. květen 2018

Obsah dílu

Demonstrace za dostavbu Rudné — Prodloužená Rudná - plány a komplikace — Demonstrace za dostavbu Rudné — Zákaz kouření v drtivé většině dodržen — Nové hlásiče CO — Druhý den prezidentské návštěvy — 3 zájemci o opavskou Bredu — Poštovní štola přivítá návštěvníky — Hospodářská komora jedná v Ostravě — Ololoď vyplula — Divadelní Flora Olomouc v polovině

Části dílu

00:40
Demonstrace za dostavbu Rudné
  Živě redaktorka Lucie Botorová.
  04:05
  Prodloužená Rudná - plány a komplikace
   Prodloužená Rudná měří necelých 7 kilometrů a stát by měla přijít podle původních plánů na 2 a půl miliardy korun. Kvůli komplikacím s pozemky teď Ředitelství silnic a dálnic musí stavbu udržovat za desítky milionů ročně. Výsledná částka za důležitou dopravní tepnu tak bude zřejmě mnohem vyšší.
   06:57
   Demonstrace za dostavbu Rudné
    Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.
    11:06
    Zákaz kouření v drtivé většině dodržen
     Od 27. května 2017 až do konce března 2018 vykonala hygiena v Moravskoslezském kraji v souvislosti se zákazem kouření 3 943 kontrol a udělila 3 pokuty v celkové výši 10 tisíc korun. Pracovníci hygieny naráželi při kontrolách na obdobné komplikace.
     11:43
     Nové hlásiče CO
      Ostrava chystá ještě letos druhou vlnu instalace hlásičů požáru a detektorů oxidu uhelnatého. Zařízení budou směřovat do městských bytů v obvodech Mariánské Hory a Hulváky, Moravská Ostrava a Přívoz a také do nejlidnatější části Ostrava-Jih. Celkem by tam mělo být umístěno přes 7900 požárních hlásičů a více než 380 detektorů oxidu uhelnatého. S instalací přístrojů město začalo na počátku letošního roku.
      12:10
      Druhý den prezidentské návštěvy
       Prezident Miloš Zeman dnes v Třineckých železárnách vyzval vedení firmy, aby odkoupilo ostravskou huť ArcelorMittal. Pro ni její majitel shání kupce. Investice by se podle prezidenta Třineckých železárnám vyplatila, a to i kdyby si kvůli ní vzaly úvěr. Odpoledne se prezident setkal s lidmi na náměstích v Karviné a Orlové.
       13:50
       3 zájemci o opavskou Bredu
        Bývalý obchodní dům Breda v Opavě se snad brzy dočká nového majitele. Správce konkurzní podstaty sice nejdříve nabídl chátrající historickou budovu městu, zastupitelstvo ale koupi neschválilo. Cena 55 milionů se představitelům Opavy zdála příliš vysoká. Na Bredu tak bylo vypsáno veřejné výběrové řízení. Do prvního kola se přihlásili tři zájemci, všichni z Česka.
        14:41
        Poštovní štola přivítá návštěvníky
         Jesenicko láká na nový turistický tahák. Rozšířenou trasu Poštovní štoly, která leží nedaleko Zlatých Hor. Už počátkem 16. století tam těžili zlato. Dominantou nově zpřístupněné trasy je replika středověkého dřevěného čerpadla. Jeho zbytky se našly během odklízení nánosů bahna a kamení.
         17:09
         Hospodářská komora jedná v Ostravě
          Živě redaktorka Pavla Daňková.
          18:44
          Ololoď vyplula
           Práce na protipovodňových úpravách v centru Olomouce pokračují. Život komplikují nejenom řidičům, ale i podnikatelům. Práce už z řeky Moravy vyhnaly například vyhlídkové plavby Ololodí. Provozovatel atrakce tak musel najít jinou trasu. Úpravy koryta řeky mají probíhat až do roku 2022.
           21:43
           Divadelní Flora Olomouc v polovině
            Divadelní festival Flora Olomouc je ve své polovině. 22. ročník mezinárodní nesoutěžní přehlídky, jejíž motto letos zní „Proti zdi“, představilo divákům Jánošíka z pohledu 21. století. Konceptuální představení přivezlo Divadlo Andreja Bagara z Nitry.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            17. květen 2018

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            5. červen

            Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

            5. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám