25 minut

17. květen 2018

Obsah dílu

Blokáda dopravy v Dolním Benešově — Blokáda dopravy v Dolním Benešově — Zápas v Karviné rizikový — Fakulta se stěhuje — Třetí den prezidentské návštěvy — V Píšti staví suchovod — Břidlicová štola přivítá návštěvníky — Znalec zjistí zdravotní stav obžalovaného — Hasiči cvičili zásah — Internetové diskuze v divadelní hře

Části dílu

00:45
Blokáda dopravy v Dolním Benešově
  Vedení Dolního Benešova a sdružení Za občanskou iniciativu svolalo na dnešek blokádu silnice I/56 v Dolním Benešově. Místní tak společně se starosty dalších obcí Hlučínska chtěli vyjádřit nespokojenost s dlouhodobě neřešenou dopravní situací na této cestě a odsouváním stavby přeložky silnice I/56, po které denně projíždějí deseti tisíce aut.
  03:37
  Blokáda dopravy v Dolním Benešově
   Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.
   08:40
   Zápas v Karviné rizikový
    Policie se chystá na víkendové zápasy první fotbalové ligy mezi Slováckem a Zlínem, resp. Ostravy v Karviné. Utkání jsou vyhodnocena jako riziková. Policie nasadí pořádkové jednotky, dopravní hlídky, či antikonfliktní tým. Zápasy mohou napovědět, kdo letos z první ligy sestoupí.
    09:11
    Fakulta se stěhuje
     VŠB-TUO přesune z centra města svou Ekonomickou fakultu do porubského kampusu univerzity. Po dlouhém zvažování to rozhodl rektor Václav Snášel. Fakulta by se tak měla nejen umístěním, ale také zaměřením více propojit s dalšími fakultami školy. Druhou variantou byla rekonstrukce stávajících prostor. To by znamenalo dočasné přesídlení 3 000 studentů a zaměstnanců fakulty do náhradních prostor.
     09:38
     Třetí den prezidentské návštěvy
      Ve Slezských Pavlovicích na Osoblažsku skončila 3denní návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana v MS kraji. Během ní se setkal s vedením kraje i lidmi ve městech a obcích, kde v lednových prezidentských volbách získal největší podporu.
      11:19
      V Píšti staví suchovod
       Kvůli dlouhodobému suchu je Píšť na Opavsku bez vody. Vysychá jim totiž hlubinný vrt. Jen za poslední 2 roky klesla jeho hladina o zhruba 9 metrů. Obec teď musí řešit napojení na distribuční síť, protože další 4 průzkumné vrty kvalitní pitnou vodu nenašly. Buduje suchovod, což je vodovodní potrubí vedené nad zemí.
       13:24
       Břidlicová štola přivítá návštěvníky
        Nikde v ČR se lidé dosud nemohli podívat do nitra štoly, kde se v minulosti těžila břidlice. První veřejně přístupná štola se otevře v Zálužné na Vítkovsku. Členové místního spolku pracovali na jejím zpřístupnění 5 let.
        16:31
        Znalec zjistí zdravotní stav obžalovaného
         Soudní znalec z oboru neurologie přezkoumá zdravotní stav Maroše Gajdošíka obžalovaného z pokusu o dvojnásobnou vraždu, nedovoleného ozbrojování a žhářství. Gajdošík měl loni v dubnu kvůli špatným sousedským vztahům pět krát vystřelit po svém sousedovi. Podle žalobce chtěl připravit o život i jeho manželku, zaskla se mu ale pistole.
         18:21
         Hasiči cvičili zásah
          Stovka hasičů, policistů i zdravotníků dnes zasahovala u nehody cisterny s únikem nebezpečného benzenu. Cvičení v Hranicích mělo prověřit akceschopnost, spolupráci a komunikaci všech složek IZS. Do akce se ale zapojil i městský úřad Hranice, který zajišťoval evakuaci obyvatel blízkých domů.
          20:59
          Internetové diskuze v divadelní hře
           Divadelní text sestavený z internetových diskuzí. Na repertoáru ho má Divadlo Petra Bezruče. Inscenace o anonymních názorech na cokoliv, pod kterými se často ukrývá strach a nenávist, dostala název Nejsem rasista, ale... Režisér Braňo Holiček ji spolu s herci celou vytvořil až na zkouškách.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           18. květen 2018

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           29. září

           Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

           29. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. září

           27. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám