8. únor 2018

Obsah dílu

Demonstrace za dostavěnou Rudnou — Demonstrace za dostavěnou Rudnou — Stále zhoršené rozptylové podmínky — Těžba lagun zpožděná — Vražda po 11 letech u soudu — Nezaměstnaných je více — Olympijské parky jsou připraveny — Co bude s Bedřiškou? — Bezdomovci vyrábějí sýry — ČT Ostrava připravila dokument o Baníku

Části dílu

00:52
Demonstrace za dostavěnou Rudnou
  Zhruba 200 lidí dnes protestovalo v Ostravě-Porubě kvůli nedokončené Prodloužené Rudné. Lidem z druhého nejlidnatějšího obvodu krajského města už dochází trpělivost a tak dnes vyrazili k domu Dušana Richtára, který dostavbu důležité dopravní tepny blokuje.
  03:49
  Demonstrace za dostavěnou Rudnou
   Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.
   08:29
   Stále zhoršené rozptylové podmínky
    Rozptylové podmínky v MS kraji jsou stále zhoršené. Průměrný denní limit pro polétavý prach je na většině stanic za více než dvojnásobkem mezní hranice, která je 50 mikrogramů na m3. Odpoledne nejvyšší hodnotu zaznamenala stanice v Českém Těšíně na Karvinsku, kde bylo mezi 13:00 a 14:00 naměřeno 140 mikrogramů na m3. Vyplývá to z údajů ČHMÚ.
    08:56
    Těžba lagun zpožděná
     Odvoz toxických kalů z ostravských lagun začne se zpožděním. Firma AVE CZ totiž práce v areálu musí často, kvůli zvýšeným hodnotám škodlivin v ovzduší, přerušovat. Společnost zatím nechce zveřejnit ani tzv. koncovku. Tedy místo, kde bude téměř 100 tis. tun odpadů z jedné z největších ekologických zátěží v republice zlikvidováno.
     11:31
     Vražda po 11 letech u soudu
      Náhoda, pomsta nebo moderní technologie. To vše hraje roli při vyšetřování tzv. kriminalistických pomníčků, tedy neobjasněných závažných zločinů. Jeden z takových pomníčků, který se podle policistům podařilo po 11 letech vyřešit, projednává Krajský soud v Ostravě. Jde o dvojnásobný pokus vraždy v Havířově.
      13:23
      Nezaměstnaných je více
       Podíl nezaměstnaných v MS kraji v lednu vzrostl o 0,1 % na 5,9 %. Nezaměstnanost v regionu je nejvyšší ze všech krajů ČR. Práci nemělo na konci ledna v kraji 50 011 lidí, o 524 více než na konci prosince. Pro měsíc leden je to ovšem nejméně od roku 1997. Nezaměstnanost v Olomouckém kraji v lednu vzrostla o 0,3 % z prosincových 4,3 % na 4,6 %.
       14:09
       Olympijské parky jsou připraveny
        Zítra v poledne začne zahajovací ceremoniál zimní olympiády v jihokorejském Pchojngčchangu. Atmosféru sportovního svátku ale pocítí lidé i přímo u nás, a to nejen u televizních obrazovek. Tři týdny chystali členové Olympijského výboru tzv. Olympijského festivaly v Brně a Ostravě. Ty budou sloužit jako fanzóny, ve kterých si zájemci budou moct některé ze sportovních disciplín vyzkoušet na vlastní kůži.
        17:02
        Co bude s Bedřiškou?
         Vedení ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky chce zhruba do 2 let zbourat tamní osadu Bedřiška, kde v tzv. finských domech žijí hlavně Romové. Starostka Liana Janáčková to dnes sdělila obyvatelům, kteří se přišli informovat na jednání zastupitelstva. Podle organizací, které s lidmi pracují, dřívější problémy z Bedřišky vymizely a dnes je tam relativně klid.
         19:25
         Bezdomovci vyrábějí sýry
          Vlastní sýrárnu otevřela Armády spásy ČR na farmě ve Strahovicích na Opavsku. Už téměř 20 let původně rozpadlou zemědělskou usedlost postupně opravují a o domácí zvířata se starají převážně lidé, kteří se dostali na okraj společnosti.
          21:45
          ČT Ostrava připravila dokument o Baníku
           Televizní studio Ostrava natočilo dokument o fotbalovém klubu Baník. Provází jím jeho nejznámější fanoušek Jaromír Nohavica. Na pozadí dějin fotbalového klubu, který založili kluci z havířských kolonií, se objevují dějiny a génius loci Ostravy. Dokument vznikal 2 roky. Na televizních obrazovkách se objeví v dubnu.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           9. únor 2018

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

           2. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. květen

           Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

           30. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. květen

           ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

           29. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           26. květen

           Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

           26. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám