25 minut

9. únor 2018

Obsah dílu

Olympijský park otevřen — Olympijský park otevřen — Olympijský park otevřen — Olympijský park otevřen — Olympijský park otevřen — Olympijský park otevřen — Němeček odvolán z FN — Karnolu zapálili nezletilí — Demonstrace zaměstnanců Vítkovických strojíren — Ostravsko hlásí smogovou situaci — Ministr zemědělství řeší kůrovce — Kraj podpoří včelaře

Části dílu

00:51
Olympijský park otevřen
  Živě redaktorka Iva Piskalová.
  01:47
  Olympijský park otevřen
   Živě redaktorka Denisa Kotková.
   02:26
   Olympijský park otevřen
    Před Ostravar Arénou mohou lidé na velkoplošných obrazovkách sledovat přímé přenosy z Pchjongčchangu a fandit českým reprezentantům. Vyzkoušet si mohou i zimní sporty jako biatlon, curling nebo skoky na lyžích. Areál otevřeli zástupci města a kraje, ale i známí sportovci.
    04:33
    Olympijský park otevřen
     Živě Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru.
     06:22
     Olympijský park otevřen
      Živě redaktorka Iva Piskalová.
      09:00
      Olympijský park otevřen
       Živě redaktorka Denisa Kotková.
       12:21
       Němeček odvolán z FN
        Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch odvolal ředitele FN Ostrava Svatopluka Němečka. Jako důvody uvedl manažerské selhání, které vedlo k destabilizaci nemocnice. Podle ministerstva docházelo např. k umělému vylepšování hospodářského výsledku, z nemocnice také odcházeli specialisté do soukromých praxí, důvodem odvolání byl i střet zájmů.
        14:30
        Karnolu zapálili nezletilí
         Budovu bývalé krnovské textilky Karnola v Krnově zapálili v prosinci 2 nezletilí mladší 15 let. Potvrdili to dnes policisté s tím, že případ odloží. Podezřelí žháři totiž nejsou trestně odpovědní. Požár textilky, která je národní kulturní památkou, zachvátil budovu 20. prosince před 16. h a způsobil škodu za desítky milionů korun.
         15:17
         Demonstrace zaměstnanců Vítkovických strojíren
          Přibližně 400 zaměstnanců Vítkovických strojíren protestovalo v Ostravě proti své bývalé mateřské společnosti Vítkovice, a.s. Firma podnikatele Jana Světlíka totiž žalobou žádá, aby soud zrušil smlouvu o prodeji výrobních částí její dceřiné firmy.
          18:10
          Ostravsko hlásí smogovou situaci
           Smogovou situaci letos poprvé vyhlásili v MS kraji hydrometeorologové. Důvodem je vysoké množství polétavého prachu v ovzduší. Smogová situace aktuálně platí v oblasti Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka, včetně Třinecka. Během nejbližších 24 hodin nelze předpokládat, že by se lidem začalo lépe dýchat. Meteorologové doporučují zdržet se při pobytu venku zvýšené fyzické zátěže, při níž by se člověk více zadýchal.
           19:29
           Ministr zemědělství řeší kůrovce
            Na hranici vyhlášení krizového stavu je kvůli kůrovcové kalamitě MS kraj, Olomoucký a Zlínský kraj. Narůstající problémy řešil během dneška na Šternbersku a Bruntálsku i ministr zemědělství. Lesníkům slíbil co nejrychlejší novelizaci důležitých vyhlášek, které do teď boj s kůrovcem spíš omezovaly.
            21:10
            Kraj podpoří včelaře
             Olomoucký kraj letos kromě začínajících včelařů poprvé finančně podpoří i zkušené chovatele včel. Celkem hejtmanství rozdělí přes 700 tis. Kč. Třeba MS kraj nebo Zlínský kraj novým chovatelům nepřispívá. Podle některých odborníků je to dobře, protože je v Česku převčeleno. Přispívat třeba na obnovu starých úlů je podle nich prospěšnější.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             12. únor 2018

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             29. září

             Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

             29. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             27. září

             27. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             26. září

             26. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             25. září

             Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

             25. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. září

             Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

             22. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             21. září

             Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

             21. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. září

             Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

             20. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             19. září

             Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

             19. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             18. září

             Armádní drony

             18. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. září

             Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

             15. 9. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám