25 minut

8. únor 2018

Část: Těžba lagun zpožděná

Obsah dílu

Demonstrace za dostavěnou Rudnou — Demonstrace za dostavěnou Rudnou — Stále zhoršené rozptylové podmínky — Těžba lagun zpožděná — Vražda po 11 letech u soudu — Nezaměstnaných je více — Olympijské parky jsou připraveny — Co bude s Bedřiškou? — Bezdomovci vyrábějí sýry — ČT Ostrava připravila dokument o Baníku

Části dílu

00:52
Demonstrace za dostavěnou Rudnou
  Zhruba 200 lidí dnes protestovalo v Ostravě-Porubě kvůli nedokončené Prodloužené Rudné. Lidem z druhého nejlidnatějšího obvodu krajského města už dochází trpělivost a tak dnes vyrazili k domu Dušana Richtára, který dostavbu důležité dopravní tepny blokuje.
  03:49
  Demonstrace za dostavěnou Rudnou
   Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.
   08:29
   Stále zhoršené rozptylové podmínky
    Rozptylové podmínky v MS kraji jsou stále zhoršené. Průměrný denní limit pro polétavý prach je na většině stanic za více než dvojnásobkem mezní hranice, která je 50 mikrogramů na m3. Odpoledne nejvyšší hodnotu zaznamenala stanice v Českém Těšíně na Karvinsku, kde bylo mezi 13:00 a 14:00 naměřeno 140 mikrogramů na m3. Vyplývá to z údajů ČHMÚ.
    08:56
    Těžba lagun zpožděná
     Odvoz toxických kalů z ostravských lagun začne se zpožděním. Firma AVE CZ totiž práce v areálu musí často, kvůli zvýšeným hodnotám škodlivin v ovzduší, přerušovat. Společnost zatím nechce zveřejnit ani tzv. koncovku. Tedy místo, kde bude téměř 100 tis. tun odpadů z jedné z největších ekologických zátěží v republice zlikvidováno.
     11:31
     Vražda po 11 letech u soudu
      Náhoda, pomsta nebo moderní technologie. To vše hraje roli při vyšetřování tzv. kriminalistických pomníčků, tedy neobjasněných závažných zločinů. Jeden z takových pomníčků, který se podle policistům podařilo po 11 letech vyřešit, projednává Krajský soud v Ostravě. Jde o dvojnásobný pokus vraždy v Havířově.
      13:23
      Nezaměstnaných je více
       Podíl nezaměstnaných v MS kraji v lednu vzrostl o 0,1 % na 5,9 %. Nezaměstnanost v regionu je nejvyšší ze všech krajů ČR. Práci nemělo na konci ledna v kraji 50 011 lidí, o 524 více než na konci prosince. Pro měsíc leden je to ovšem nejméně od roku 1997. Nezaměstnanost v Olomouckém kraji v lednu vzrostla o 0,3 % z prosincových 4,3 % na 4,6 %.
       14:09
       Olympijské parky jsou připraveny
        Zítra v poledne začne zahajovací ceremoniál zimní olympiády v jihokorejském Pchojngčchangu. Atmosféru sportovního svátku ale pocítí lidé i přímo u nás, a to nejen u televizních obrazovek. Tři týdny chystali členové Olympijského výboru tzv. Olympijského festivaly v Brně a Ostravě. Ty budou sloužit jako fanzóny, ve kterých si zájemci budou moct některé ze sportovních disciplín vyzkoušet na vlastní kůži.
        17:02
        Co bude s Bedřiškou?
         Vedení ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky chce zhruba do 2 let zbourat tamní osadu Bedřiška, kde v tzv. finských domech žijí hlavně Romové. Starostka Liana Janáčková to dnes sdělila obyvatelům, kteří se přišli informovat na jednání zastupitelstva. Podle organizací, které s lidmi pracují, dřívější problémy z Bedřišky vymizely a dnes je tam relativně klid.
         19:25
         Bezdomovci vyrábějí sýry
          Vlastní sýrárnu otevřela Armády spásy ČR na farmě ve Strahovicích na Opavsku. Už téměř 20 let původně rozpadlou zemědělskou usedlost postupně opravují a o domácí zvířata se starají převážně lidé, kteří se dostali na okraj společnosti.
          21:45
          ČT Ostrava připravila dokument o Baníku
           Televizní studio Ostrava natočilo dokument o fotbalovém klubu Baník. Provází jím jeho nejznámější fanoušek Jaromír Nohavica. Na pozadí dějin fotbalového klubu, který založili kluci z havířských kolonií, se objevují dějiny a génius loci Ostravy. Dokument vznikal 2 roky. Na televizních obrazovkách se objeví v dubnu.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           9. únor 2018

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           29. září

           Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

           29. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. září

           27. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám