9. říjen 2015

Obsah dílu

Soud začal řešit privatizaci OKD — Rozhovor s Hanou Marvanovou — Divadelníci z Opavy si stěžují na nového ředitele divadla — Začaly kontroly barů, jestli nepodávají alkohol dětem — Prodloužení výluky vlaků mezi Frýdlantem a Frenštátem — Soud potrestal úředníky Ostravy-Jihu — Herny v Hranicích jsou i přes zákaz stále v provozu — Stavba atletické haly v Ostravě má zpoždění — Gymnázium ve Frýdku-Místku má 120 let

Části dílu

00:58
Soud začal řešit privatizaci OKD
  Obvodní soud v Praze začal řešit privatizaci OKD z roku 2004. Tehdy státu podle znalců vznikla škoda téměř šest miliard korun, pod cenou se měl mimo jiné zbavit i firemních bytů. Obžalovaný je znalec a dva zástupci Fondu národního majetku.
  03:48
  Rozhovor s Hanou Marvanovou
   S právní zástupkyní sdružení Byty OKD o privatizaci OKD.
   08:46
   Divadelníci z Opavy si stěžují na nového ředitele divadla
    Zaměstnanci Slezského divadla Opava protestují proti novému šéfovi Karlu Drgáčovi. Primátorovi Opavy zaslali otevřený dopis, v kterém si stěžují na necitlivé kroky, údajné očerňování zaměstnanců či porušování kolektivní smlouvy.
    10:42
    Začaly kontroly barů, jestli nepodávají alkohol dětem
     Policisté začnou kontrolovat bary a restaurace, jestli neprodávají alkohol dětem. Podle statistik totiž v Česku přibývá dětí, které mají zkušenost s alkoholem. Preventicní akce potrvá do konce roku.
     12:40
     Prodloužení výluky vlaků mezi Frýdlantem a Frenštátem
      O téměř dva měsíce déle budou muset cestující vlakem mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Frenštátem pod Radhoštěm přesedat do náhradní autobusové dopravy. Za zdržení může nedokončené zabezpečení přejezdů.
      15:19
      Soud potrestal úředníky Ostravy-Jihu
       Další rozsudek nad úředníky za zmanipulovanou veřejnou zakázku na opravu chodníků v městském obvodu Ostrava Jih vynesl okresní soud.
       16:43
       Herny v Hranicích jsou i přes zákaz stále v provozu
        Výherní automaty dál zapnuté, i když to provozovatelům zakazuje městská vyhláška už od začátku roku. Hranice nebo Olomouc mají stejný problém. Herny využívají řady odvolání a odkazují se na povolení od ministerstva financí.
        19:59
        Stavba atletické haly v Ostravě má zpoždění
         V Ostravě finišuje stavba nové atletické haly za 340 milionů korun. Původně měla být hotová už na konci září, termín dokončení se ale posunul až na listopad.
         21:57
         Gymnázium ve Frýdku-Místku má 120 let
          120 let od založení slaví v těchto dnech gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Na oslavy se chystá přijet více než tisíc absolventů a hostů.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          12. říjen 2015

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          5. červen

          Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

          5. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          2. červen

          Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

          2. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          1. červen

          Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

          1. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          31. květen

          Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

          31. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          30. květen

          Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

          30. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          29. květen

          ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

          29. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám