6. listopad 2012

Část: Obuvnické muzeum se připravuje na velké stěhování.

Obsah dílu

Poplatky za svoz odpadu v Brně budou od nového roku vyšší — Dva zlínští policisté obchodovali s policejními informacemi — Vranovický hřbitov zničený před dvěma týdny vandaly je opravený — Do Zlína dorazil elitní tým Lokomotiv Jaroslavl — Starý kamenný kříž na náměstí v Rakšicích je zpátky — Podvody s technickými prohlídkami u soudu — V domě na Chotěbořsku objevili policisté Yperit a zbraně — Tečka za dírou v Šardicích — Obuvnické muzeum se připravuje na velké stěhování.

Části dílu

00:46
Poplatky za svoz odpadu v Brně budou od nového roku vyšší
  Za svoz odpadu zaplatí Brňané od nového roku o třetinu víc. Zastupitelstvo města dnes schválilo, že lidé budou platit místo současných pěti set 675 korun za rok. Návrh na zdražení vyvolal mezi zastupiteli bouřlivou debatu.
  02:37
  Dva zlínští policisté obchodovali s policejními informacemi
   Měli dvojí tvář. Vystupovali jako bojovníci proti zločinu, ve skutečnosti mu ale tajně a za peníze napomáhali. Z obchodování s citlivými policejními informacemi obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů dva bývalé zlínské policisty.
   05:13
   Vranovický hřbitov zničený před dvěma týdny vandaly je opravený
    Necelé dva týdny po útoku vandalů na hřbitov ve Vranovicích na Brněnsku už není po jejich řádění ani památky. Místní už všechny polámané náhrobky opravili.
    07:39
    Do Zlína dorazil elitní tým Lokomotiv Jaroslavl
     Hokejový Zlín je ve střehu.Na Východní Moravu totiž dorazil elitní tým ruské KHL – Lokomotiv Jaroslavl. Jeho posláním je sice hlavně sportovní trénink,už dnes si ale našel čas i na uctění památky jedné z obětí letecké tragédie.
     09:43
     Starý kamenný kříž na náměstí v Rakšicích je zpátky
      Restaurátoři včera vrátili na místo starý kamenný kříž, který v Rakšicích stojí už od roku 1864. Kříž byl v havarijním stavu a hrozilo jeho zřícení.
      12:01
      Podvody s technickými prohlídkami u soudu
       Brněnský soud řeší jeden z nejrozsáhlejších podvodů s technickými kontrolami u aut. Majitel autobazaru se zpovídá z obelhání skoro dvou set lidí.
       13:57
       V domě na Chotěbořsku objevili policisté Yperit a zbraně
        Velké množství válečných i současných zbraní a taky ampule s chemickou bojovou látkou Yperit objevili policisté v domě na Chotěbořsku. Starší muž, kterého na místě zadrželi a obvinili ale tvrdí, že je sběratel a zbraně má jako dědictví po předcích.
        15:46
        Tečka za dírou v Šardicích
         Obyvatelé Šardic na Hodonínsku si po 3/4 roce konečně oddechnou. Silnice, která se tam na jaře propadla a vytvořila několikametrový kráter, je zase kompletní a brzy se na ni vrátí i řidiči.
         18:44
         Obuvnické muzeum se připravuje na velké stěhování.
          Konzervátoři i pracovníci muzea mají v těchto dnech plné ruce práce. Vzácné historické exponáty v Obuvnickém muzeu ve Zlíně připravují na stěhování. Od poloviny prosince bude ojedinělá sbírka k vidění ve zrekonstruované budově bývalých obuvnických závodů.
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          7. listopad 2012

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          2. červen

          Obchvaty měst a obcí — Festival sexuálních menšin — Otevírání venkovních koupališť — Filmový festival — Novinky v zemědělství — Noc kostelů — Kvetoucí jetel — Mozartiáda pod širým nebem

          2. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          1. červen

          Valorizace důchodů — Stáří na venkově — Hromadné výpovědi v Kroměříži — Úbytek parkovacích míst — Fotbalové utkání o postup — Otevření moderní pošty — Začal Zlín Fiml Festival — Začíná jahodová sezóna — Schodek státního rozpočtu — Návštěva prezidenta ve Vídni — Opravy hřbitovů — Výroba hudebních nástrojů

          1. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          31. květen

          Strategické projekty v Brně — Nové parkování ve Vyškově — Milostivé léto — Převrácená nákladní auta komplikovaly dopravu — Otec u porodu — Personální krize v psychiatrické nemocnici — 700 let staré rukopisy v Brně

          31. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          30. květen

          Opravy silnic — Silnice v havarijním stavu — Soud o výbuchu v Koryčanech — Linka na zpracování odpadu nebude — Lůžka pro chersonskou nemocnici — Necitlivé sekání trávy — Novinové stánky chátrají — Živý vstup redaktorky Heleny Ondřejové — Výročí Kroměříže — Oprava husitského sousoší

          30. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          29. květen

          Stavba horkovodu — Regionální onkologické centrum — První den na Riviéře — Bourání stánků — Kauza lihové mafie — Likvidace kolejí — Záchrana chrtů

          29. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          26. květen

          Dopady úsporného balíčku — Omezení na dálnici D1 — Ostraha ve vsetínské nemocnici — Opravená kolonáda v Kroměříži — Rozvoj bezobslužných prodejen — Nové hořáky v teplárně — Živý vstup reportéra Josefa Kvasničky — Výstava v Jurkovičově vile

          26. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám