Obsah dílu

Poplatky za svoz odpadu v Brně budou od nového roku vyšší — Dva zlínští policisté obchodovali s policejními informacemi — Vranovický hřbitov zničený před dvěma týdny vandaly je opravený — Do Zlína dorazil elitní tým Lokomotiv Jaroslavl — Starý kamenný kříž na náměstí v Rakšicích je zpátky — Podvody s technickými prohlídkami u soudu — V domě na Chotěbořsku objevili policisté Yperit a zbraně — Tečka za dírou v Šardicích — Obuvnické muzeum se připravuje na velké stěhování.

Části dílu

00:46
Poplatky za svoz odpadu v Brně budou od nového roku vyšší
  Za svoz odpadu zaplatí Brňané od nového roku o třetinu víc. Zastupitelstvo města dnes schválilo, že lidé budou platit místo současných pěti set 675 korun za rok. Návrh na zdražení vyvolal mezi zastupiteli bouřlivou debatu.
  02:37
  Dva zlínští policisté obchodovali s policejními informacemi
   Měli dvojí tvář. Vystupovali jako bojovníci proti zločinu, ve skutečnosti mu ale tajně a za peníze napomáhali. Z obchodování s citlivými policejními informacemi obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů dva bývalé zlínské policisty.
   05:13
   Vranovický hřbitov zničený před dvěma týdny vandaly je opravený
    Necelé dva týdny po útoku vandalů na hřbitov ve Vranovicích na Brněnsku už není po jejich řádění ani památky. Místní už všechny polámané náhrobky opravili.
    07:39
    Do Zlína dorazil elitní tým Lokomotiv Jaroslavl
     Hokejový Zlín je ve střehu.Na Východní Moravu totiž dorazil elitní tým ruské KHL – Lokomotiv Jaroslavl. Jeho posláním je sice hlavně sportovní trénink,už dnes si ale našel čas i na uctění památky jedné z obětí letecké tragédie.
     09:43
     Starý kamenný kříž na náměstí v Rakšicích je zpátky
      Restaurátoři včera vrátili na místo starý kamenný kříž, který v Rakšicích stojí už od roku 1864. Kříž byl v havarijním stavu a hrozilo jeho zřícení.
      12:01
      Podvody s technickými prohlídkami u soudu
       Brněnský soud řeší jeden z nejrozsáhlejších podvodů s technickými kontrolami u aut. Majitel autobazaru se zpovídá z obelhání skoro dvou set lidí.
       13:57
       V domě na Chotěbořsku objevili policisté Yperit a zbraně
        Velké množství válečných i současných zbraní a taky ampule s chemickou bojovou látkou Yperit objevili policisté v domě na Chotěbořsku. Starší muž, kterého na místě zadrželi a obvinili ale tvrdí, že je sběratel a zbraně má jako dědictví po předcích.
        15:46
        Tečka za dírou v Šardicích
         Obyvatelé Šardic na Hodonínsku si po 3/4 roce konečně oddechnou. Silnice, která se tam na jaře propadla a vytvořila několikametrový kráter, je zase kompletní a brzy se na ni vrátí i řidiči.
         18:44
         Obuvnické muzeum se připravuje na velké stěhování.
          Konzervátoři i pracovníci muzea mají v těchto dnech plné ruce práce. Vzácné historické exponáty v Obuvnickém muzeu ve Zlíně připravují na stěhování. Od poloviny prosince bude ojedinělá sbírka k vidění ve zrekonstruované budově bývalých obuvnických závodů.
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          7. listopad 2012

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          24. březen

          Sklizeň zeleniny — Obliba ekologického zemědělství — Výstava v ulicích Znojma — Rozkvetl mandloňový sad — Nová metoda léčby mozku — Nové volby do zastupitelstev — Budoucnost brněnských lázní — Klesla nemocnost — Lesní stezky pro cyklisty — Nová rozhledna

          24. 3. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          23. březen

          Příspěvek na jízdné — Zkušenosti s MHD zdarma — Pošta propouští zaměstnance — Stavba smyčky brněnské MHD — Přemnožení hraboši — Teplé počasí — Výzkum stresu — Opatření na řece Dyji — Nové výukové studio

          23. 3. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          22. březen

          Nejasní vlastníci — Havárie na řece Bečva — Začátek plavební sezóny — Gentleman silnic — Náhrada za nemajetkové újmy — Nedráždi bráchu bosou nohou — Nová smuteční síň v Tišnově — Platy ve školství — Tvorba velikonočních kraslic

          22. 3. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          21. březen

          Ubývá chovaných prasat — Uzavření cyklostezky — Soud kvůli pádu mostu ve Vilémově — Demolice Vránova mlýna — Uzavírka u Rohlenky — Záchranná stanice pro psy — ÚS o kauze hobbymarketu — Vzdělávání studentů v kyberbezpečnosti — Oprava zámku v Kroměříži

          21. 3. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          20. březen

          Dopravní omezení — Požár v Hodoníně — Rozrůstání židovské studovny — Zájem o chov drůbeže roste — Konec lyžařské sezóny — Noví praktičtí lékaři v Mikulově — 30 let české justice — Výstava Věry Vtípilové v Galerii města Blanska — Rozšiřování zlínské zoo

          20. 3. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          17. březen

          Začátek jara — Začínají kvést mandloně — Zneužívání tísňové linky — Velitelství výcviku má první letošní absolventy — Přibývá minipivovarů — Problémy se statikou — Budoucnost okurek značky Znojmia — Plánovaná omezení v dopravě — Novinky ve skanzenu

          17. 3. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám