26 minut

6. listopad 2012

Část: Poplatky za svoz odpadu v Brně budou od nového roku vyšší

Obsah dílu

Poplatky za svoz odpadu v Brně budou od nového roku vyšší — Dva zlínští policisté obchodovali s policejními informacemi — Vranovický hřbitov zničený před dvěma týdny vandaly je opravený — Do Zlína dorazil elitní tým Lokomotiv Jaroslavl — Starý kamenný kříž na náměstí v Rakšicích je zpátky — Podvody s technickými prohlídkami u soudu — V domě na Chotěbořsku objevili policisté Yperit a zbraně — Tečka za dírou v Šardicích — Obuvnické muzeum se připravuje na velké stěhování.

Části dílu

00:46
Poplatky za svoz odpadu v Brně budou od nového roku vyšší
  Za svoz odpadu zaplatí Brňané od nového roku o třetinu víc. Zastupitelstvo města dnes schválilo, že lidé budou platit místo současných pěti set 675 korun za rok. Návrh na zdražení vyvolal mezi zastupiteli bouřlivou debatu.
  02:37
  Dva zlínští policisté obchodovali s policejními informacemi
   Měli dvojí tvář. Vystupovali jako bojovníci proti zločinu, ve skutečnosti mu ale tajně a za peníze napomáhali. Z obchodování s citlivými policejními informacemi obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů dva bývalé zlínské policisty.
   05:13
   Vranovický hřbitov zničený před dvěma týdny vandaly je opravený
    Necelé dva týdny po útoku vandalů na hřbitov ve Vranovicích na Brněnsku už není po jejich řádění ani památky. Místní už všechny polámané náhrobky opravili.
    07:39
    Do Zlína dorazil elitní tým Lokomotiv Jaroslavl
     Hokejový Zlín je ve střehu.Na Východní Moravu totiž dorazil elitní tým ruské KHL – Lokomotiv Jaroslavl. Jeho posláním je sice hlavně sportovní trénink,už dnes si ale našel čas i na uctění památky jedné z obětí letecké tragédie.
     09:43
     Starý kamenný kříž na náměstí v Rakšicích je zpátky
      Restaurátoři včera vrátili na místo starý kamenný kříž, který v Rakšicích stojí už od roku 1864. Kříž byl v havarijním stavu a hrozilo jeho zřícení.
      12:01
      Podvody s technickými prohlídkami u soudu
       Brněnský soud řeší jeden z nejrozsáhlejších podvodů s technickými kontrolami u aut. Majitel autobazaru se zpovídá z obelhání skoro dvou set lidí.
       13:57
       V domě na Chotěbořsku objevili policisté Yperit a zbraně
        Velké množství válečných i současných zbraní a taky ampule s chemickou bojovou látkou Yperit objevili policisté v domě na Chotěbořsku. Starší muž, kterého na místě zadrželi a obvinili ale tvrdí, že je sběratel a zbraně má jako dědictví po předcích.
        15:46
        Tečka za dírou v Šardicích
         Obyvatelé Šardic na Hodonínsku si po 3/4 roce konečně oddechnou. Silnice, která se tam na jaře propadla a vytvořila několikametrový kráter, je zase kompletní a brzy se na ni vrátí i řidiči.
         18:44
         Obuvnické muzeum se připravuje na velké stěhování.
          Konzervátoři i pracovníci muzea mají v těchto dnech plné ruce práce. Vzácné historické exponáty v Obuvnickém muzeu ve Zlíně připravují na stěhování. Od poloviny prosince bude ojedinělá sbírka k vidění ve zrekonstruované budově bývalých obuvnických závodů.
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          7. listopad 2012

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          7. červen

          Nová čistírna odpadních vod — Obce bez kanalizace — Pánovská křižovatka — Kurzy řízení — Přestavba brněnského přednádraží — Bouřky v regionu — Zápisy do prvních tříd — Poštovní známka s prezidentem — Nový generální ředitel ČT — Pokles tržeb maloobchodů — Končí Zlín Film Festival — Záchrana zámku na Znojemsku

          7. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          6. červen

          Noví ústavní soudci — Co řeší Ústavní soud — Nová jména na Chodníku slávy — Tábor pro seniory — Výročí SOS vesničky — Spory v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži — Čištění plevele parou — Živý vstup redaktora Jiřího Víznera — Drag gueen četla dětem — Největší dalekohled na Moravě

          6. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          5. červen

          Nehoda vlaku — Jak přivolat při nehodě pomoc — Palačovská spojka — Jednodušší daňové přiznání — Sběrné dvory — Nová pobočka pošty — Živý vstup redaktora Luboše Dostála — Výstava o restaurování v Mikulově — Ekologická farma roku

          5. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          2. červen

          Obchvaty měst a obcí — Festival sexuálních menšin — Otevírání venkovních koupališť — Filmový festival — Novinky v zemědělství — Noc kostelů — Kvetoucí jetel — Mozartiáda pod širým nebem

          2. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          1. červen

          Valorizace důchodů — Stáří na venkově — Hromadné výpovědi v Kroměříži — Úbytek parkovacích míst — Fotbalové utkání o postup — Otevření moderní pošty — Začal Zlín Fiml Festival — Začíná jahodová sezóna — Schodek státního rozpočtu — Návštěva prezidenta ve Vídni — Opravy hřbitovů — Výroba hudebních nástrojů

          1. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          31. květen

          Strategické projekty v Brně — Nové parkování ve Vyškově — Milostivé léto — Převrácená nákladní auta komplikovaly dopravu — Otec u porodu — Personální krize v psychiatrické nemocnici — 700 let staré rukopisy v Brně

          31. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám