18+
27 minut
Q

11. května 2010

Část: Q tour: Boys from Ipanema

Obsah dílu

Boys from Ipanema

Části dílu

01:11
Q tour: Boys from Ipanema
  Thiago Araujo, mladý a prozatím nadšený editor nového brazilského queer komunitního webu http://www.pheeno.com.br/ nás provede po gay pláži na slavné Ipanema. Dozvíme se, proč s námi v Brazílii budou otevřeně flirtovat nejen gayové, kde najít zajímavé kouty queer Ria i to, proč se na místní queer komunitu nedají brát naše středoevropská měřítka.
  07:32
  Q art: Gilberto Gawronski – „Dama de noite“
   Na pláži Ipanema se odehrává i rozhovor s populárním brazilským hercem a divadelním režisérem Gilbertem Gawronskim. Na první pohled bychom ho mohli považovat za syna, kterého si spolu upletli John Malkovich a Moby. Uvidíme ho ale také hrát Shakespeara v kožeňáckých řemenech nebo prapodivného androgynního anděla zkázy ve filmu „Dama de noite“. Přestože je proslulý svými provokativními queer divadelními inscenacemi, říká, že nikdy netvořil divadlo „pro gaye“.
   16:49
   Q portrét: Carlos Tufvesson – móda a politika
    Heslo „pravé cariocas potkáš na pláži“ nám Gilberto Gawronski stvrdil i ve chvíli, kdy během natáčení našeho rozhovoru znenadání odběhl pozdravit se s párem kolemjdoucích přátel. A ne jen tak ledajakých. Carlos Tufvesson je špičkový brazilský módní návrhář a jeho muž André Piva zase velmi uznávaný architekt. Jeden z neznámějších brazilských gay párů se otevřeně zasazuje za rovná práva pro queer občany a angažuje se v boji proti AIDS. Takže náš rozhovor o módě, brazilském temperamentu a kráse emancipovaných žen se velmi rychle stočil k povídání o queer aktivismu, občanských právech a svobodách, o vlivu církve na společenské dění a o právu každého člověka starat se o opuštěné děti. Prostě na rozhovor o lásce.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    25. května 2010

    Q na sociálních sítích

    Napište nám