26 minut

9. února

Část: Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků

Obsah dílu

Protest polských zemědělců — Stížnosti zemědělců — Ceny bytů v Česku — Opravy Barrandovského mostu — Oprava mostu v Ústí nad Labem — Letní dětské tábory se rychle plní — Sesuv další skály v Karlových Varech — Náročný víkend v Novém Městě na Moravě — Advokát skončil ve vazbě — Objasnění staré vraždy novorozence — Varování horské služby — Parkovací dům centru města neulevil — Chovatelce psa hrozí vězení — Vyšší příspěvky na péči — Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků — Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov

Části dílu

01:08
Protest polských zemědělců
  Polští farmáři blokovali od rána silnice. Připojili se tím ke svým kolegům z dalších zemí včetně Česka. Upozorňují hlavně na levný dovoz nebo plány národních vlád na snížení daňových úlev. Akce polských farmářů dopravu na tuzemských hranicích zkomplikovala pouze částečně.
  03:08
  Stížnosti zemědělců
   Unijní nařízení a ekologické směrnice patří k hlavním důvodům současné vlny protestů, protože podle demonstrantů zvyšují jejich výrobní náklady. Unii vyčítají i dovoz levnějších výrobků ze zahraničí, které tyto ekologické standardy splňovat nemusí.
   03:54
   Ceny bytů v Česku
    I ve třetím čtvrtletí loňského roku klesaly ceny bytů. Celorepublikově o necelé dvě procenta. Podle dat společnosti Deloitte je to už počtvrté v řadě. Napříč jednotlivými kraji jsou ale ve vývoji cen velké rozdíly.
    06:02
    Opravy Barrandovského mostu
     Řidiče i chodce čekají komplikace na Barrandovském mostě v Praze, silničáři tam zahájí další část přípravných prací pro letošní opravu.
     07:39
     Oprava mostu v Ústí nad Labem
      Přípravy na opravy důležitého mostu začaly také v Ústí nad Labem. Rekonstrukce čeká páteřní silniční spojnici Benešův most. Práce vyjdou krajskou kasu na víc než půl miliardy korun.
      08:51
      Letní dětské tábory se rychle plní
       Řada z nich už je obsazená, nebo zbývají jen poslední místa. A to i přesto, že organizátoři kvůli zvýšeným nákladům museli zdražovat. Často o několik stovek korun.
       10:36
       Sesuv další skály v Karlových Varech
        V Karlových Varech specialisté zpevňují další skálu. Těsně u lázeňského centra statik zjistil několik uvolněných kusů, které hrozily zřícením.
        12:29
        Náročný víkend v Novém Městě na Moravě
         Na světový šampionát v biatlonu dnes dorazily do Nového Města na Moravě tisíce fanoušků. Podpořit chtějí závodnice ve sprintu, který tam odstartoval před půl šestou večerní. Organizátoři i tentokrát apelovali na řidiče, aby dodržovali pravidla hlavně při parkování.
         14:46
         Advokát skončil ve vazbě
          Pavel Jelínek si podle Policie objednal únos a vraždu bývalého přítele své dcery, rovněž advokátky.
          16:55
          Objasnění staré vraždy novorozence
           Vražda která se stala před 20 lety. Vyšetřovatelům se vraždu novorozence z Krupky na Teplicku z března 2004 podařilo objasnit až teď. Potvrdili také, že díky vývoji genetiky dokázali najít i matku dítěte. Protože v době činu nebyla trestně odpovědná, případ odložili.
           18:03
           Varování horské služby
            Horská služba varuje před nebezpečím, které hrozí při cestách na hřebeny a vrcholky tuzemských hor. Na té nejvyšší - Sněžce - se v posledních dvou týdnech zranili 3 turisté, dva z nich zemřeli. Hřebeny Krkonoš pokrývá led a lidé tam často vyrážejí málo oblečení a bez potřebné výbavy.
            18:47
            Parkovací dům centru města neulevil
             Nový parkovací dům v Českých Budějovicích, od něhož si i radnice slibovala zklidnění v centru, zatím dopravě neulevil. Část motoristů si podle vedení města i nadále zkracuje cestu přes historické náměstí Přemysla Otakara II. Zvažuje tam proto zavedení nového značení.
             20:41
             Chovatelce psa hrozí vězení
              Majitelce zuboženého ridgebacka, kterého našla před třemi týdny v noci ležet na sídlišti v Táboře náhodná kolemjdoucí, hrozí vězení. K bezvládnému zvířeti přijeli strážníci a hned se dostal do péče veterinářů. Byl ale v tak špatném stavu, že už ho nedokázali zachránit.
              20:59
              Vyšší příspěvky na péči
               Příspěvek na péči o handicapované a seniory vzroste od července u více postižených lidí o 11 až 40 procent. Nejvíce postiženým se 4. stupněm závislosti stát zvýší příspěvek o 4 800 měsíčně. Lidé s nejvyšším stupněm závislosti, kteří zůstávají v domácím prostředí, pak dostanou od července na péči o 7 800 měsíčně víc.
               22:44
               Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků
                Upozornila na to organizace Hnutí Duha Šelmy. Desítky tisíc lidí nyní reagovaly na záznam s vlčím vitím, který má pocházet z Prachaticka. Zároveň ale chovatelé stále upozorňují na škody, které jim smečky způsobují na hospodářských zvířatech. Naposled vlci napadli stádo ovcí na jihu Šumavy.
                24:44
                Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov
                 Na podporu pětičlenné rodiny, která po lednovém výbuchu plynu v Kamenném Újezdě na Českobudějovicku přišla o dům, uspořádal tamní obecní úřad benefiční koncert. Živě tam Čtvero ročních období zahraje Jihočeská filharmonie.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 12. února

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 24. května

                 24. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. května

                 Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                 23. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 22. května

                 Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                 22. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. května

                 V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                 21. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. května

                 Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                 20. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. května

                 Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                 17. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. května

                 Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                 16. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. května

                 Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                 15. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. května

                 Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                 14. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. května

                 Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                 13. 5. 2024 na ČT1

                 Napište nám