25 minut

12. únor

Obsah dílu

Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

Části dílu

01:00
Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců
  Týká se to školníků, kuchařek, uklízeček a dalších nepedagogických provozních pracovníků.
  03:33
  Finance ve školství
   Situace ve školství je nevyřešená už od loňska. Momentální debaty vycházejí z toho, že ředitelé škol zjistili, že na nepedagogické pracovníky pro tento rok prostě nemají peníze a to všechno poté, co byla ze stejných důvodů 27. listopadu celodenní výstražná stávka. Byl to největší protest v českém školství od roku 1989.
   04:18
   Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele
    Je jím developer a investor Milorad Miško Miškovič, který stojí hlavně za projekty výstavby na pražském Karlíně. Památka se už řadu let rozpadá. Dosavadní majitel - soukromá firma se sídlem na Kypru - se o ni nestaral.
    06:27
    Opakované havárie horkovodu
     Tři havárie v průběhu pouhých dvou měsíců se staly na horkovodu zásobující teplem přes dvacet tisíc domácností v Karlovarském kraji. Technici Karlovarské teplárenské, která potrubí provozuje, zatím neví, co je příčinou tak častého praskání přivaděče.
     08:22
     Vítr Rakušan debatuje v Mostě
      Restaurace Severka, kterou proslavil seriál MOST!, hostí setkání ministra vnitra Víta Rakušana s místními obyvateli. Je to třetí místo po Karviné a Sokolově, kam se ministr na debatu vydal.
      09:55
      Rekonstrukce Divadla na Vinohradech
       Praha vypíše zakázku za 2,75 miliardy korun na kompletní rekonstrukci Divadla na Vinohradech. Rada hlavního města už to schválila. Soubor Vinohradského divadla bude hrát svůj repertoár i během prací, ale v Kongresovém centru. Vše má být hotové v roce 2027.
       10:52
       Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou
        Lezci dnes začali odstraňovat zvětralou skálu nad stezkou u Boršova nad Vltavou. Podle geotechnika je v havarijním stavu. Kameny z nestabilního masivu padaly na oblíbenou Fritschovu stezku. Za rok po ní projde dvacet pět tisíc lidí.
        12:44
        Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců
         Její předseda Robert Erlebach spatřuje základ problému u Evropské komise a parlamentu. Prohlásil to na tiskové konferenci s tím, že stát by se měl zabývat stabilizací zemědělství. V opačném případě hrozí, že lidé ze zemědělského sektoru utečou.
         13:32
         Stoupá hladina Labe na východě Čech
          Po vydatných a vytrvalých deštích se znovu zvedají hladiny řek - momentálně hlavně na severovýchodě Čech. Ta potenciálně záplavová vlna se už během dne posunula z horních toků níž.
          15:55
          Nedostatek dárců krve na Ústecku
           Tenčící se zásoby krve a především velký nedostatek krevní skupiny A negativní. To hlásí transfuzní oddělení ústecké Masarykovy nemocnice, které krví zásobuje šest dalších zařízení v regionu. Zdravotníci proto vyzvali k darování nové zájemce.
           17:39
           Změna v čerpání sociálních dávek
            Od příštího roku by ukrajinští uprchlíci mohli začít čerpat české dávky. Změnu chystá Ministerstvo práce a sociálních věcí. Umožnit to má chystané zjednodušení dávek i digitalizace. Uprchlíci by tak mohli žádat třeba o rodičovský příspěvek nebo příspěvek na bydlení.
            19:32
            Epidemie chřipky se blíží vrcholu
             Epidemie chřipky je podle Státního zdravotního ústavu poblíž svého vrcholu. Nejvyšší je nemocnost mezi dětmi do pěti let. Nejnižší naopak mezi seniory. Minulý týden připadalo v Česku 1 901 nemocných na 100 000 obyvatel.
             19:56
             Ceny plynu klesají
              Ceny elektřiny a plynu v posledních měsících dál klesají, část tuzemských dodavatelů proto upravuje ceníky. Společnost ČEZ od poloviny února zlevní své fixované produkty v průměru o několik stovek korun za megawatthodinu. K podobnému snižování cen přistupuje taky innogy.
              20:20
              Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou
               V Jablonci nad Nisou dnes přibyly zábrany, které mají omezit provoz v pěší zóně v centru města. Magistrát tak chce zvýšit bezpečnost chodců, které ohrožují řidiči.
               22:07
               Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie
                Slibuje si od toho snížení výrobních nákladů na polovinu.
                23:04
                Přeplavme svůj La Manche 2024
                 Tisíce aktivních seniorů po celém Česku se snaží přeplavat kanál La Manche - a to v krytých bazénech. Nadace Charty 77 letos výzvu vypsala už podesáté a účastníci v týmech postupně sbírají naplavané kilometry. V závěru jich musí mít víc než 34 - tedy vzdálenost nejužšího místa průlivu mezi Spojeným královstvím a Francií.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 13. únor

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 22. únor

                 22. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. únor

                 Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                 21. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. únor

                 Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                 20. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. únor

                 Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                 19. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. únor

                 Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                 16. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 15. únor

                 Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                 15. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. únor

                 14. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 13. únor

                 Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                 13. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. únor

                 Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                 12. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. únor

                 Protest polských zemědělců — Stížnosti zemědělců — Ceny bytů v Česku — Opravy Barrandovského mostu — Oprava mostu v Ústí nad Labem — Letní dětské tábory se rychle plní — Sesuv další skály v Karlových Varech — Náročný víkend v Novém Městě na Moravě — Advokát skončil ve vazbě — Objasnění staré vraždy novorozence — Varování horské služby — Parkovací dům centru města neulevil — Chovatelce psa hrozí vězení — Vyšší příspěvky na péči — Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků — Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov

                 9. 2. 2024 na ČT1

                 Napište nám