25 minut

13. února

Obsah dílu

Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

Části dílu

01:00
Další fáze oprav Barrandovského mostu
  Práce na dalších etapách Barrandovského mostu začnou 11. března. Zároveň se obě zbývající fáze udělají najednou letos. Informovalo o tom dnes vedení Prahy.
  03:23
  Omezení na Libeňském mostě v Praze
   Na omezení v dopravě se musejí připravit i lidé v centru Prahy. Nový režim tramvajových linek, ale i náhradních autobusových bude platit od soboty na Libeňském mostě. Zároveň začne platit i výluka na Hlávkově mostě.
   04:39
   Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor
    Nervozita, nejistota - pracovníci automobilky Škoda Auto se obávají propouštění. Údajně by se mohlo týkat stovek lidí. Podle vedení firmy by ale propouštění nemělo být dramatické. Škoda Auto ale zřejmě omezí třeba i nábor nových zaměstnanců a některé pracovníky přesune na jiné pozice.
    07:08
    Praha zdražuje nájem nebytových prostor
     Nájemné u nebytových prostor hlavního města se zvýší a to bezmála o 11 procent. Rozhodli o tom pražští radní. Dotknout se to může třeba obchodů nebo kaváren. Důvodem je podle vedení metropole vysoká inflace.
     07:46
     Pašeráci drog před soudem
      Případ pašování kokainu a hašiše za několik miliard korun projednává Krajský soud v Liberci. Policisté předloni zatkli 44 lidí v devíti evropských zemích. Před soudem stanulo 10 z 11 obžalovaných. Ten hlavní, Vilém Kováč, který podle detektivů provozoval drogový velkosklad přímo v Liberci, je na útěku.
      08:31
      Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery
       Za pokus o znásilnění, sexuální praktiky na nevlastní dceři a pořizování a šíření dětské pornografie poslal ústecký krajský soud na dvanáct let do vězení sedmatřicetiletého muže z Teplicka. Muž dívku zneužíval od jejích pěti do deseti let. Případ odhalila na internetu americká FBI.
       08:53
       Dozorci zůstali bez trestu
        Po čtyřech letech vyšetřování a soudních líčení končí případ šeti dozorců a dozorkyň z věznice ve Světlé nad Sázavou. Obžaloba je vinila, že odsouzenou ženu opakovaně připoutali k mřížím a i jinak ji trýznili kvůli vyžadování omluvy za nadávky.
        09:30
        Protesty farmářů
         Zástupci zemědělců ze střední a východní Evropy vyzývají farmáře k hromadným protestům. Ty se mají konat příští týden ve čtvrtek 22. února na hraničních přechodech. Důvodem je nesouhlas s unijní agrární a klimatickou politikou.
         10:25
         Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích
          Hluk, při kterém se nedá spát a který léta nikdo neřeší. Tak mluví lidé ve Stadicích na Ústecku o zvuku z dálnice D8. Na úseku, kterým denně projede v průměru přes třicet tisíc aut, stále chybí protihlukové bariéry. Ředitelství silnic a dálnic teď slibuje, že během letošního roku se jich už tamní obyvatelé dočkají.
          12:11
          Nízký zájem o práci na úřadech
           Na městských úřadech chybí úředníci. Tajemníci tak musejí opakovaně vypisovat výběrová řízení, jenže velmi často se na ně ani nikdo nepřihlásí. Nástupní platy jsou totiž mnohdy jen o pár tisíc vyšší, než je minimální mzda. Některé pozice se tak nedaří obsazovat dlouhodobě.
           14:13
           Přibývá nakažených černým kašlem
            Od začátku roku je potvrzených už 100 případů, hlavně mezi středoškoláky. To je třikrát víc než za celý loňský rok. V celém Česku evidují hygienici přes 630 případů.
            15:00
            Přibývá nakažených černým kašlem
             A černý kašel trápí i obyvatele Vysočiny. Od poloviny loňského roku onemocnělo v kraji už téměř 200 lidí. Stejně jako na jihu Čech jsou nejvíc ohrožení novorozenci a batolata.
             16:47
             Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku
              Čtyři desítky labutí uhynuly v posledních dnech u Kosic na Královéhradecku. Laboratorní výsledky u nich potvrdily ptačí chřipku.
              18:42
              Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované
               Komplikace lidí s některým z takzvaných vzácných onemocnění. Ačkoliv jsou kvůli svému handicapu odkázaní na časté kontroly u lékařů, nedosáhnou na státní příspěvek na pořízení auta, kterým by se k nim mohli dopravit. Na peníze od resortu sociálních věcí tak nemá nárok ani rodina Laury Hubálkové z Lanškrouna. Dívky trpí Kabuki syndromem - vzácným genetickým onemocněním.
               21:05
               Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře
                Zavřené provozy kvůli špatné hygieně. Každoročně jich jsou desítky. Provozovatelům v nejhorších případech hrozí pokuta až ve stovkách tisíc korun. Aktuálně inspektoři dočasně zakázali vařit indické kuchyni v Táboře.
                22:44
                Příběh dívky napadené psy v Holýšově
                 Před deseti měsíci dva rotvajleři pokousali a těžce zranili nedaleko Holýšova na Plzeňsku desetiletou dívku z Ukrajiny po tom, co utekli z nedaleké betonárky. Strávila bezmála šest týdnů ve Fakultní nemocnici v Plzni. Dva rotvajleři už mají za sebou odbornou úspěšnou převýchovu v útulku pro rotvajlery.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 14. února

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 23. dubna

                 23. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. dubna

                 Financování sociálních služeb v ohrožení — Odvolací soud potvrdil tříletý trest Dominiku Ferimu — Muže soudí za požár supermarketu v Chodově — Problémy se zdvoukolejněním trati na Domažlicku — Bohdalov na Žďársku musí vrátit dotaci — Soud v kauze prodeje městských bytů v Praze — Stavba Aquaparku v Českých Budějovicích — Vývoj liberecké korupční kauzy — Fantom hradeckých hospod — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Využití 3D modelů v archeologii a medicíně — Na Šumavě napadl další sníh — První stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších — Zemřela Hana Brejchová — Lásky jedné plavovlásky na ČT2

                 22. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. dubna

                 Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                 19. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. dubna

                 Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                 18. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. dubna

                 Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                 17. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. dubna

                 Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                 16. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. dubna

                 Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                 15. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 12. dubna

                 Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                 12. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 11. dubna

                 Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                 11. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. dubna

                 ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                 10. 4. 2024 na ČT1

                 Napište nám