26 minut

9. února

Obsah dílu

Protest polských zemědělců — Stížnosti zemědělců — Ceny bytů v Česku — Opravy Barrandovského mostu — Oprava mostu v Ústí nad Labem — Letní dětské tábory se rychle plní — Sesuv další skály v Karlových Varech — Náročný víkend v Novém Městě na Moravě — Advokát skončil ve vazbě — Objasnění staré vraždy novorozence — Varování horské služby — Parkovací dům centru města neulevil — Chovatelce psa hrozí vězení — Vyšší příspěvky na péči — Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků — Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov

Části dílu

01:08
Protest polských zemědělců
  Polští farmáři blokovali od rána silnice. Připojili se tím ke svým kolegům z dalších zemí včetně Česka. Upozorňují hlavně na levný dovoz nebo plány národních vlád na snížení daňových úlev. Akce polských farmářů dopravu na tuzemských hranicích zkomplikovala pouze částečně.
  03:08
  Stížnosti zemědělců
   Unijní nařízení a ekologické směrnice patří k hlavním důvodům současné vlny protestů, protože podle demonstrantů zvyšují jejich výrobní náklady. Unii vyčítají i dovoz levnějších výrobků ze zahraničí, které tyto ekologické standardy splňovat nemusí.
   03:54
   Ceny bytů v Česku
    I ve třetím čtvrtletí loňského roku klesaly ceny bytů. Celorepublikově o necelé dvě procenta. Podle dat společnosti Deloitte je to už počtvrté v řadě. Napříč jednotlivými kraji jsou ale ve vývoji cen velké rozdíly.
    06:02
    Opravy Barrandovského mostu
     Řidiče i chodce čekají komplikace na Barrandovském mostě v Praze, silničáři tam zahájí další část přípravných prací pro letošní opravu.
     07:39
     Oprava mostu v Ústí nad Labem
      Přípravy na opravy důležitého mostu začaly také v Ústí nad Labem. Rekonstrukce čeká páteřní silniční spojnici Benešův most. Práce vyjdou krajskou kasu na víc než půl miliardy korun.
      08:51
      Letní dětské tábory se rychle plní
       Řada z nich už je obsazená, nebo zbývají jen poslední místa. A to i přesto, že organizátoři kvůli zvýšeným nákladům museli zdražovat. Často o několik stovek korun.
       10:36
       Sesuv další skály v Karlových Varech
        V Karlových Varech specialisté zpevňují další skálu. Těsně u lázeňského centra statik zjistil několik uvolněných kusů, které hrozily zřícením.
        12:29
        Náročný víkend v Novém Městě na Moravě
         Na světový šampionát v biatlonu dnes dorazily do Nového Města na Moravě tisíce fanoušků. Podpořit chtějí závodnice ve sprintu, který tam odstartoval před půl šestou večerní. Organizátoři i tentokrát apelovali na řidiče, aby dodržovali pravidla hlavně při parkování.
         14:46
         Advokát skončil ve vazbě
          Pavel Jelínek si podle Policie objednal únos a vraždu bývalého přítele své dcery, rovněž advokátky.
          16:55
          Objasnění staré vraždy novorozence
           Vražda která se stala před 20 lety. Vyšetřovatelům se vraždu novorozence z Krupky na Teplicku z března 2004 podařilo objasnit až teď. Potvrdili také, že díky vývoji genetiky dokázali najít i matku dítěte. Protože v době činu nebyla trestně odpovědná, případ odložili.
           18:03
           Varování horské služby
            Horská služba varuje před nebezpečím, které hrozí při cestách na hřebeny a vrcholky tuzemských hor. Na té nejvyšší - Sněžce - se v posledních dvou týdnech zranili 3 turisté, dva z nich zemřeli. Hřebeny Krkonoš pokrývá led a lidé tam často vyrážejí málo oblečení a bez potřebné výbavy.
            18:47
            Parkovací dům centru města neulevil
             Nový parkovací dům v Českých Budějovicích, od něhož si i radnice slibovala zklidnění v centru, zatím dopravě neulevil. Část motoristů si podle vedení města i nadále zkracuje cestu přes historické náměstí Přemysla Otakara II. Zvažuje tam proto zavedení nového značení.
             20:41
             Chovatelce psa hrozí vězení
              Majitelce zuboženého ridgebacka, kterého našla před třemi týdny v noci ležet na sídlišti v Táboře náhodná kolemjdoucí, hrozí vězení. K bezvládnému zvířeti přijeli strážníci a hned se dostal do péče veterinářů. Byl ale v tak špatném stavu, že už ho nedokázali zachránit.
              20:59
              Vyšší příspěvky na péči
               Příspěvek na péči o handicapované a seniory vzroste od července u více postižených lidí o 11 až 40 procent. Nejvíce postiženým se 4. stupněm závislosti stát zvýší příspěvek o 4 800 měsíčně. Lidé s nejvyšším stupněm závislosti, kteří zůstávají v domácím prostředí, pak dostanou od července na péči o 7 800 měsíčně víc.
               22:44
               Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků
                Upozornila na to organizace Hnutí Duha Šelmy. Desítky tisíc lidí nyní reagovaly na záznam s vlčím vitím, který má pocházet z Prachaticka. Zároveň ale chovatelé stále upozorňují na škody, které jim smečky způsobují na hospodářských zvířatech. Naposled vlci napadli stádo ovcí na jihu Šumavy.
                24:44
                Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov
                 Na podporu pětičlenné rodiny, která po lednovém výbuchu plynu v Kamenném Újezdě na Českobudějovicku přišla o dům, uspořádal tamní obecní úřad benefiční koncert. Živě tam Čtvero ročních období zahraje Jihočeská filharmonie.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 12. února

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 19. dubna

                 Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                 19. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. dubna

                 Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                 18. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 17. dubna

                 Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                 17. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. dubna

                 Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                 16. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. dubna

                 Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                 15. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 12. dubna

                 Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                 12. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 11. dubna

                 Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                 11. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. dubna

                 ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                 10. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 9. dubna

                 Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                 9. 4. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. dubna

                 Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                 8. 4. 2024 na ČT1

                 Napište nám