26 minut

9. února

Část: Oprava mostu v Ústí nad Labem

Obsah dílu

Protest polských zemědělců — Stížnosti zemědělců — Ceny bytů v Česku — Opravy Barrandovského mostu — Oprava mostu v Ústí nad Labem — Letní dětské tábory se rychle plní — Sesuv další skály v Karlových Varech — Náročný víkend v Novém Městě na Moravě — Advokát skončil ve vazbě — Objasnění staré vraždy novorozence — Varování horské služby — Parkovací dům centru města neulevil — Chovatelce psa hrozí vězení — Vyšší příspěvky na péči — Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků — Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov

Části dílu

01:08
Protest polských zemědělců
  Polští farmáři blokovali od rána silnice. Připojili se tím ke svým kolegům z dalších zemí včetně Česka. Upozorňují hlavně na levný dovoz nebo plány národních vlád na snížení daňových úlev. Akce polských farmářů dopravu na tuzemských hranicích zkomplikovala pouze částečně.
  03:08
  Stížnosti zemědělců
   Unijní nařízení a ekologické směrnice patří k hlavním důvodům současné vlny protestů, protože podle demonstrantů zvyšují jejich výrobní náklady. Unii vyčítají i dovoz levnějších výrobků ze zahraničí, které tyto ekologické standardy splňovat nemusí.
   03:54
   Ceny bytů v Česku
    I ve třetím čtvrtletí loňského roku klesaly ceny bytů. Celorepublikově o necelé dvě procenta. Podle dat společnosti Deloitte je to už počtvrté v řadě. Napříč jednotlivými kraji jsou ale ve vývoji cen velké rozdíly.
    06:02
    Opravy Barrandovského mostu
     Řidiče i chodce čekají komplikace na Barrandovském mostě v Praze, silničáři tam zahájí další část přípravných prací pro letošní opravu.
     07:39
     Oprava mostu v Ústí nad Labem
      Přípravy na opravy důležitého mostu začaly také v Ústí nad Labem. Rekonstrukce čeká páteřní silniční spojnici Benešův most. Práce vyjdou krajskou kasu na víc než půl miliardy korun.
      08:51
      Letní dětské tábory se rychle plní
       Řada z nich už je obsazená, nebo zbývají jen poslední místa. A to i přesto, že organizátoři kvůli zvýšeným nákladům museli zdražovat. Často o několik stovek korun.
       10:36
       Sesuv další skály v Karlových Varech
        V Karlových Varech specialisté zpevňují další skálu. Těsně u lázeňského centra statik zjistil několik uvolněných kusů, které hrozily zřícením.
        12:29
        Náročný víkend v Novém Městě na Moravě
         Na světový šampionát v biatlonu dnes dorazily do Nového Města na Moravě tisíce fanoušků. Podpořit chtějí závodnice ve sprintu, který tam odstartoval před půl šestou večerní. Organizátoři i tentokrát apelovali na řidiče, aby dodržovali pravidla hlavně při parkování.
         14:46
         Advokát skončil ve vazbě
          Pavel Jelínek si podle Policie objednal únos a vraždu bývalého přítele své dcery, rovněž advokátky.
          16:55
          Objasnění staré vraždy novorozence
           Vražda která se stala před 20 lety. Vyšetřovatelům se vraždu novorozence z Krupky na Teplicku z března 2004 podařilo objasnit až teď. Potvrdili také, že díky vývoji genetiky dokázali najít i matku dítěte. Protože v době činu nebyla trestně odpovědná, případ odložili.
           18:03
           Varování horské služby
            Horská služba varuje před nebezpečím, které hrozí při cestách na hřebeny a vrcholky tuzemských hor. Na té nejvyšší - Sněžce - se v posledních dvou týdnech zranili 3 turisté, dva z nich zemřeli. Hřebeny Krkonoš pokrývá led a lidé tam často vyrážejí málo oblečení a bez potřebné výbavy.
            18:47
            Parkovací dům centru města neulevil
             Nový parkovací dům v Českých Budějovicích, od něhož si i radnice slibovala zklidnění v centru, zatím dopravě neulevil. Část motoristů si podle vedení města i nadále zkracuje cestu přes historické náměstí Přemysla Otakara II. Zvažuje tam proto zavedení nového značení.
             20:41
             Chovatelce psa hrozí vězení
              Majitelce zuboženého ridgebacka, kterého našla před třemi týdny v noci ležet na sídlišti v Táboře náhodná kolemjdoucí, hrozí vězení. K bezvládnému zvířeti přijeli strážníci a hned se dostal do péče veterinářů. Byl ale v tak špatném stavu, že už ho nedokázali zachránit.
              20:59
              Vyšší příspěvky na péči
               Příspěvek na péči o handicapované a seniory vzroste od července u více postižených lidí o 11 až 40 procent. Nejvíce postiženým se 4. stupněm závislosti stát zvýší příspěvek o 4 800 měsíčně. Lidé s nejvyšším stupněm závislosti, kteří zůstávají v domácím prostředí, pak dostanou od července na péči o 7 800 měsíčně víc.
               22:44
               Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků
                Upozornila na to organizace Hnutí Duha Šelmy. Desítky tisíc lidí nyní reagovaly na záznam s vlčím vitím, který má pocházet z Prachaticka. Zároveň ale chovatelé stále upozorňují na škody, které jim smečky způsobují na hospodářských zvířatech. Naposled vlci napadli stádo ovcí na jihu Šumavy.
                24:44
                Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov
                 Na podporu pětičlenné rodiny, která po lednovém výbuchu plynu v Kamenném Újezdě na Českobudějovicku přišla o dům, uspořádal tamní obecní úřad benefiční koncert. Živě tam Čtvero ročních období zahraje Jihočeská filharmonie.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 12. února

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 28. května

                 Spor o zavedení spádovosti středních škol — Stavba nových gymnázií — Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování — Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Využití a údržba krytů civilní ochrany — Užívání nikotinových výrobků a alkoholu — Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova — Zdravotní stav napadené dívky byl vážný — Výrazně roste zájem o školy v přírodě — Koupaliště zahajují sezonu — V pražském planetáriu začaly první stavební práce — Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční — Příprava na koncert ZUŠ Open — Výluka vysílače Krásné

                 28. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. května

                 Čeští hokejisti jsou mistry světa — Padělané vstupenky — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Soud se žhářem — Zájem o startovací byty v Hradci Králové — Bydlení pro život — Soud v Náchodě před středeční stávkou — Neproplacené škody za zmrzlé ovoce — Palírnám končí sezóna — Díky radarům v Českém Krumlově ubylo přestupků — Základy sebeobrany pro děti v Chomutově — Přívalové deště na Plzeňsku — Jihočech pře 82 lety operoval Heydricha — Proměna pražského ostrova Štvanice — Záchrana čapích hnízd po bouřkách

                 27. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 24. května

                 Dostavba části pražského okruhu — Hromadná nehoda na I/35 na Orlickoústecku — Zákaz předjíždění kamionů na D1 — Nárust počtu případů páté nemoci — Vlaková ehoda u hlavního nádraží v Praze — Bezpečnostní přeliv na přehradě Orlík — Meteorologové varují před bouřkami — Ubývá venkovských prodejen — Dražší ovoce a zelenina — Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku — Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku — Šachta svatého Jiří u Jihlavy se stále propadá — Uctění obětí tzv. jáchymovského pekla — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Rekonstrukce horské chaty na Korábu

                 24. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. května

                 Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                 23. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 22. května

                 Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                 22. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. května

                 V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                 21. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. května

                 Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                 20. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. května

                 Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                 17. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. května

                 Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                 16. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. května

                 Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                 15. 5. 2024 na ČT1

                 Napište nám