Události v regionech (Praha)

6. prosinec 2022

Část: Nedostatek strážníků v Aši

Obsah dílu

Tržby maloobchodů klesají — Poptávka po zbytném zboží klesá — První sněhová kalamita v Česku — Sníh komplikuje dopravu — Řidiči by měli dávat pozor na náledí a námrazu — Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera za zpochybňování genocidy platí — Rozhodnutí soudu o umisťování dětí do diagnostických ústavu — Nácvik hašení požáru v tramvajovém tunelu — Jednání o menšinové koalici v Praze — Radnice jednala se squattery v Praze 10 — Omezený vstup na lávku přes řeku Chrudimku — Nedostatek strážníků v Aši — Africký mor prasat — Kutnohorská vysoká škola v existenčních problémech — Výstava ilustrátora Vojtěcha Kubašty

Části dílu

01:30
Tržby maloobchodů klesají
  Češi za velké a narůstající drahoty de facto všeho šetří a už to potvrzují i data Statistického úřadu, známá jsou zatím za říjen. Tržby obchodníků meziročně klesly o 9,5 procenta.
  03:46
  Poptávka po zbytném zboží klesá
   Insolvenční návrh sám na sebe podal jeden z největších českých výrobců kol firma BP Lumen z Úpice na Trutnovsku. Výrobce zastavuje provozy a musí propouštět.
   05:36
   První sněhová kalamita v Česku
    Část Česka zasáhla první sněhová kalamita této zimy. Mokrý sníh od rána komplikoval dopravu. Ttisíce domácností byly bez elektřiny. Nejvíc se to týkalo středních a jižních Čech a Vysočiny
    07:55
    Sníh komplikuje dopravu
     Dění kolem sněhové kalamity sledovala Kateřina Bibenová z horského sedla Šerlich v Orlických horách.
     08:55
     Řidiči by měli dávat pozor na náledí a námrazu
      Nad ránem teploty pod nulou a srážky, které mohou na silnicích namrzat. To je předpověď meteorologů na příští dny. Ty jsou podle silničářů pro řidiče nejnebezpečnější částí zimy.
      10:45
      Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera za zpochybňování genocidy platí
       Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera platí, potvrdil to odvolací soud. Podle pravomocného verdiktu se dopustil zpochybňování genocidy, když označil romský koncentrační tábor v Letech u Písku za "neexistující pseudokoncentrák".
       11:32
       Rozhodnutí soudu o umisťování dětí do diagnostických ústavu
        Soudy nemohou posílat děti do diagnostického ústavu jen proto, že se rodiče, kteří spolu nežijí, nedokážou dohodnout na péči a předávání dětí. Rozhodl tak Ústavní soud. Zabýval se stížností otce dítěte, které chtěl krajský soud loni v listopadu poslat do dětského diagnostického ústavu - a zajistit mu tak neutrální a klidné prostředí bez stresu z konfliktu rodičů.
        11:39
        Nácvik hašení požáru v tramvajovém tunelu
         V Brně-Bohunicích v úplně novém nejdelším tramvajovém tunelu v zemi složky integrovaného záchranného systému nacvičovaly požár tramvaje s velkým množstvím zraněných.
         11:51
         Jednání o menšinové koalici v Praze
          V Praze vítězné uskupení Spolu (tvořené ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) už po dnešku o vytvoření koalice a vlády v hlavním městě dál nebude jednat s Piráty dosavadního primátora Zdeňka Hřiba a začne vyjednávat o podpoře své menšinové rady. Osloví s tím všechny strany v zastupitelstvu hlavního města s výjimkou SPD.
          14:33
          Radnice jednala se squattery v Praze 10
           Squatteři, kteří před dvěma týdny obsadili dům v Praze-Strašnicích, se sešli s vedením radnice městské části Praha 10 - a diskutovali o svém záměru - vybudovat sociální a komunitní centrum.
           16:29
           Omezený vstup na lávku přes řeku Chrudimku
            V Chrudimi musela radnice omezit vstup na lávku přes řeku Chrudimku. V jednu chvíli na ní mohou maximálně dva lidé. Doporučil to statik.
            18:01
            Nedostatek strážníků v Aši
             Radnice se kvůli bezpečnosti obyvatel rozhodla, že posílí hlídky strážníků. Jenže o práci u městské policie není zájem a to i přesto, že město strážníkům razantně zvýšilo platy.
             20:06
             Africký mor prasat
              Veterinární správa zrušila oblast intenzivního lovu divočáků na rozsáhlém území podél hranic s Německem a Polskem, kde myslivci doteď za ulovenou černou zvěř dostávali odměnu 2 tisíce korun za kus, a to kvůli africkému moru prasat.
              20:57
              Kutnohorská vysoká škola v existenčních problémech
               Kutnohorská vysoká škola politických a společenských věd se dostala do existenčních problémů. Národní akreditační úřad pro vysoké školství ji odebral jedinou akreditaci a škola je zavřená.
               22:31
               Výstava ilustrátora Vojtěcha Kubašty
                Zavzpomínat na knihy svého dětství mohou v předvánočním čase návštěvníci Městského muzea v Blatné. Zimní výstava světoznámého ilustrátora a tvůrce prostorových knih Vojtěcha Kubašty nabízí víc než stovku ukázek.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                7. prosinec 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. březen

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. březen

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. březen

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. březen

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. březen

                Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                17. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám