Události v regionech (Praha)

6. prosinec 2022

Část: Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera za zpochybňování genocidy platí

Obsah dílu

Tržby maloobchodů klesají — Poptávka po zbytném zboží klesá — První sněhová kalamita v Česku — Sníh komplikuje dopravu — Řidiči by měli dávat pozor na náledí a námrazu — Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera za zpochybňování genocidy platí — Rozhodnutí soudu o umisťování dětí do diagnostických ústavu — Nácvik hašení požáru v tramvajovém tunelu — Jednání o menšinové koalici v Praze — Radnice jednala se squattery v Praze 10 — Omezený vstup na lávku přes řeku Chrudimku — Nedostatek strážníků v Aši — Africký mor prasat — Kutnohorská vysoká škola v existenčních problémech — Výstava ilustrátora Vojtěcha Kubašty

Části dílu

01:30
Tržby maloobchodů klesají
  Češi za velké a narůstající drahoty de facto všeho šetří a už to potvrzují i data Statistického úřadu, známá jsou zatím za říjen. Tržby obchodníků meziročně klesly o 9,5 procenta.
  03:46
  Poptávka po zbytném zboží klesá
   Insolvenční návrh sám na sebe podal jeden z největších českých výrobců kol firma BP Lumen z Úpice na Trutnovsku. Výrobce zastavuje provozy a musí propouštět.
   05:36
   První sněhová kalamita v Česku
    Část Česka zasáhla první sněhová kalamita této zimy. Mokrý sníh od rána komplikoval dopravu. Ttisíce domácností byly bez elektřiny. Nejvíc se to týkalo středních a jižních Čech a Vysočiny
    07:55
    Sníh komplikuje dopravu
     Dění kolem sněhové kalamity sledovala Kateřina Bibenová z horského sedla Šerlich v Orlických horách.
     08:55
     Řidiči by měli dávat pozor na náledí a námrazu
      Nad ránem teploty pod nulou a srážky, které mohou na silnicích namrzat. To je předpověď meteorologů na příští dny. Ty jsou podle silničářů pro řidiče nejnebezpečnější částí zimy.
      10:45
      Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera za zpochybňování genocidy platí
       Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera platí, potvrdil to odvolací soud. Podle pravomocného verdiktu se dopustil zpochybňování genocidy, když označil romský koncentrační tábor v Letech u Písku za "neexistující pseudokoncentrák".
       11:32
       Rozhodnutí soudu o umisťování dětí do diagnostických ústavu
        Soudy nemohou posílat děti do diagnostického ústavu jen proto, že se rodiče, kteří spolu nežijí, nedokážou dohodnout na péči a předávání dětí. Rozhodl tak Ústavní soud. Zabýval se stížností otce dítěte, které chtěl krajský soud loni v listopadu poslat do dětského diagnostického ústavu - a zajistit mu tak neutrální a klidné prostředí bez stresu z konfliktu rodičů.
        11:39
        Nácvik hašení požáru v tramvajovém tunelu
         V Brně-Bohunicích v úplně novém nejdelším tramvajovém tunelu v zemi složky integrovaného záchranného systému nacvičovaly požár tramvaje s velkým množstvím zraněných.
         11:51
         Jednání o menšinové koalici v Praze
          V Praze vítězné uskupení Spolu (tvořené ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) už po dnešku o vytvoření koalice a vlády v hlavním městě dál nebude jednat s Piráty dosavadního primátora Zdeňka Hřiba a začne vyjednávat o podpoře své menšinové rady. Osloví s tím všechny strany v zastupitelstvu hlavního města s výjimkou SPD.
          14:33
          Radnice jednala se squattery v Praze 10
           Squatteři, kteří před dvěma týdny obsadili dům v Praze-Strašnicích, se sešli s vedením radnice městské části Praha 10 - a diskutovali o svém záměru - vybudovat sociální a komunitní centrum.
           16:29
           Omezený vstup na lávku přes řeku Chrudimku
            V Chrudimi musela radnice omezit vstup na lávku přes řeku Chrudimku. V jednu chvíli na ní mohou maximálně dva lidé. Doporučil to statik.
            18:01
            Nedostatek strážníků v Aši
             Radnice se kvůli bezpečnosti obyvatel rozhodla, že posílí hlídky strážníků. Jenže o práci u městské policie není zájem a to i přesto, že město strážníkům razantně zvýšilo platy.
             20:06
             Africký mor prasat
              Veterinární správa zrušila oblast intenzivního lovu divočáků na rozsáhlém území podél hranic s Německem a Polskem, kde myslivci doteď za ulovenou černou zvěř dostávali odměnu 2 tisíce korun za kus, a to kvůli africkému moru prasat.
              20:57
              Kutnohorská vysoká škola v existenčních problémech
               Kutnohorská vysoká škola politických a společenských věd se dostala do existenčních problémů. Národní akreditační úřad pro vysoké školství ji odebral jedinou akreditaci a škola je zavřená.
               22:31
               Výstava ilustrátora Vojtěcha Kubašty
                Zavzpomínat na knihy svého dětství mohou v předvánočním čase návštěvníci Městského muzea v Blatné. Zimní výstava světoznámého ilustrátora a tvůrce prostorových knih Vojtěcha Kubašty nabízí víc než stovku ukázek.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                7. prosinec 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                27. březen

                Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                27. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. březen

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. březen

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. březen

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. březen

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám