Události v regionech (Praha)

6. prosinec 2022

Část: Jednání o menšinové koalici v Praze

Obsah dílu

Tržby maloobchodů klesají — Poptávka po zbytném zboží klesá — První sněhová kalamita v Česku — Sníh komplikuje dopravu — Řidiči by měli dávat pozor na náledí a námrazu — Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera za zpochybňování genocidy platí — Rozhodnutí soudu o umisťování dětí do diagnostických ústavu — Nácvik hašení požáru v tramvajovém tunelu — Jednání o menšinové koalici v Praze — Radnice jednala se squattery v Praze 10 — Omezený vstup na lávku přes řeku Chrudimku — Nedostatek strážníků v Aši — Africký mor prasat — Kutnohorská vysoká škola v existenčních problémech — Výstava ilustrátora Vojtěcha Kubašty

Části dílu

01:30
Tržby maloobchodů klesají
  Češi za velké a narůstající drahoty de facto všeho šetří a už to potvrzují i data Statistického úřadu, známá jsou zatím za říjen. Tržby obchodníků meziročně klesly o 9,5 procenta.
  03:46
  Poptávka po zbytném zboží klesá
   Insolvenční návrh sám na sebe podal jeden z největších českých výrobců kol firma BP Lumen z Úpice na Trutnovsku. Výrobce zastavuje provozy a musí propouštět.
   05:36
   První sněhová kalamita v Česku
    Část Česka zasáhla první sněhová kalamita této zimy. Mokrý sníh od rána komplikoval dopravu. Ttisíce domácností byly bez elektřiny. Nejvíc se to týkalo středních a jižních Čech a Vysočiny
    07:55
    Sníh komplikuje dopravu
     Dění kolem sněhové kalamity sledovala Kateřina Bibenová z horského sedla Šerlich v Orlických horách.
     08:55
     Řidiči by měli dávat pozor na náledí a námrazu
      Nad ránem teploty pod nulou a srážky, které mohou na silnicích namrzat. To je předpověď meteorologů na příští dny. Ty jsou podle silničářů pro řidiče nejnebezpečnější částí zimy.
      10:45
      Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera za zpochybňování genocidy platí
       Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera platí, potvrdil to odvolací soud. Podle pravomocného verdiktu se dopustil zpochybňování genocidy, když označil romský koncentrační tábor v Letech u Písku za "neexistující pseudokoncentrák".
       11:32
       Rozhodnutí soudu o umisťování dětí do diagnostických ústavu
        Soudy nemohou posílat děti do diagnostického ústavu jen proto, že se rodiče, kteří spolu nežijí, nedokážou dohodnout na péči a předávání dětí. Rozhodl tak Ústavní soud. Zabýval se stížností otce dítěte, které chtěl krajský soud loni v listopadu poslat do dětského diagnostického ústavu - a zajistit mu tak neutrální a klidné prostředí bez stresu z konfliktu rodičů.
        11:39
        Nácvik hašení požáru v tramvajovém tunelu
         V Brně-Bohunicích v úplně novém nejdelším tramvajovém tunelu v zemi složky integrovaného záchranného systému nacvičovaly požár tramvaje s velkým množstvím zraněných.
         11:51
         Jednání o menšinové koalici v Praze
          V Praze vítězné uskupení Spolu (tvořené ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) už po dnešku o vytvoření koalice a vlády v hlavním městě dál nebude jednat s Piráty dosavadního primátora Zdeňka Hřiba a začne vyjednávat o podpoře své menšinové rady. Osloví s tím všechny strany v zastupitelstvu hlavního města s výjimkou SPD.
          14:33
          Radnice jednala se squattery v Praze 10
           Squatteři, kteří před dvěma týdny obsadili dům v Praze-Strašnicích, se sešli s vedením radnice městské části Praha 10 - a diskutovali o svém záměru - vybudovat sociální a komunitní centrum.
           16:29
           Omezený vstup na lávku přes řeku Chrudimku
            V Chrudimi musela radnice omezit vstup na lávku přes řeku Chrudimku. V jednu chvíli na ní mohou maximálně dva lidé. Doporučil to statik.
            18:01
            Nedostatek strážníků v Aši
             Radnice se kvůli bezpečnosti obyvatel rozhodla, že posílí hlídky strážníků. Jenže o práci u městské policie není zájem a to i přesto, že město strážníkům razantně zvýšilo platy.
             20:06
             Africký mor prasat
              Veterinární správa zrušila oblast intenzivního lovu divočáků na rozsáhlém území podél hranic s Německem a Polskem, kde myslivci doteď za ulovenou černou zvěř dostávali odměnu 2 tisíce korun za kus, a to kvůli africkému moru prasat.
              20:57
              Kutnohorská vysoká škola v existenčních problémech
               Kutnohorská vysoká škola politických a společenských věd se dostala do existenčních problémů. Národní akreditační úřad pro vysoké školství ji odebral jedinou akreditaci a škola je zavřená.
               22:31
               Výstava ilustrátora Vojtěcha Kubašty
                Zavzpomínat na knihy svého dětství mohou v předvánočním čase návštěvníci Městského muzea v Blatné. Zimní výstava světoznámého ilustrátora a tvůrce prostorových knih Vojtěcha Kubašty nabízí víc než stovku ukázek.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                7. prosinec 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                31. březen

                Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                31. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                30. březen

                Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                30. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. březen

                Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                29. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. březen

                Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                28. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. březen

                Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                27. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám