Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Nová zubní ordinace ve Velkých Karlovicích — Rychnov u Jablonce nad Nisou bez zubaře — Policistům se příští rok zvýší platy — Policie v Plzni zřídí pořádkovou jednotku — Minuta ticha za hasiče, který zemřel při požáru v Novém Boru — Plné azylové domy na jihu Čech — Opilá řidička vezla děti — Pracovní pozice v gigafactory v líních — Odstřel skalního masivu kvůli stavbě D4 — HC Duka ve finančních potížích — Kontrola hmotnosti dodávek v Praze — Zámek Litomyšl si na opravu počká — Ceny jídel ve školních jídelnách rostou — Vydry škodí rybářům na Plzeňsku — TGV je v ČR

Části dílu

01:30
Nová zubní ordinace ve Velkých Karlovicích
  Ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku není stomatolog už dva roky. Zubaři v okolí nové pacienty nepřijímají, přímo v Karlovicích má nová zubní lékařka nastoupit v lednu. A už teď se v ordinaci snaží zaregistrovat potřební místní pacienti.
  04:07
  Rychnov u Jablonce nad Nisou bez zubaře
   Ani Rychnov u Jablonce nad Nisou nemá zubaře a potřebuje ho už několik let. Přilákat se ho toto bezmála 3-tisícové městečko snaží na plně vybavenou ordinaci i služební byt. I tak je to marné.
   05:51
   Policistům se příští rok zvýší platy
    Vláda na dnešní schůzi rozhodla, že základní platy policistů, hasičů a vojáků se od nového roku zvýší o 10 procent. Přičemž začínajícím policistům, kteří mají mzdy nejnižší, se tarifní platy zvednou o 17 procent.
    06:13
    Policie v Plzni zřídí pořádkovou jednotku
     Krajské policejní ředitelství v Plzni s platností od nového roku zřizuje Speciální pořádkovou jednotku. Má mít okamžitou akceschopnost hlavně u náhlých, nečekaných událostí - typu požárů, hromadných evakuací, zásahů proti ozbrojeným útočníkům atd.
     08:08
     Minuta ticha za hasiče, který zemřel při požáru v Novém Boru
      Minutou ticha uctili dnes v 15 hodin hasiči v celém Česku památku svého kolegy dobrovolného hasiče Jana Dvořáka, který přišel o život minulý týden při zásahu u požáru domu v Novém Boru.
      08:44
      Plné azylové domy na jihu Čech
       S ochlazením, prvním sněhem a někde i nočními mrazy se zaplňují azylové domy. Ten v Českých Budějovicích je určený pro 65 lidí bez domova a už je plně obsazený.
       10:23
       Opilá řidička vezla děti
        Přes dvě a půl promile alkoholu nadýchla při silniční kontrole řidička v Hronově na Náchodsku. V autě vezla dvě děti.
        11:00
        Pracovní pozice v gigafactory v líních
         Každým dnem se čeká rozhodnutí managementu německé automobilky Volkswagen, ve které zemi a kde přesně vybuduje novou továrnu na lithiové baterie do elektroaut. V ní by mělo najít práci podle odhadů 4-5 tisíc zaměstnanců.
         12:59
         Odstřel skalního masivu kvůli stavbě D4
          U středočeského Milína se odstřeluje skalní masiv, který stojí v cestě trase budoucí dálnice D4. Je to práce na 8 měsíců.
          14:52
          HC Duka ve finančních potížích
           Hokejová Dukla Jihlava, účastník profesionální 2.nejvyšší Chance Ligy, je ve vážných finančních problémech. Klubu klesly příjmy ze vstupného. HC Dukla tak spustila výzvu na záchranu klubu; a o podporu prosí své fanoušky.
           15:32
           Kontrola hmotnosti dodávek v Praze
            Policisté v Praze dnes kontrolovali hmotnost dodávek do 3,5 tuny. Podle policistů totiž řada provozovatelů limity překračuje, aby se vyhnula předpisům, které platí pro větší auta. Jako sou mýta nebo povinné přestávky.
            17:32
            Zámek Litomyšl si na opravu počká
             Půlmiliardový tendr na opravu zámku v Litomyšli, který je zapsaný na seznamu UNESCO, se musí opakovat. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Teď ale hrozí, že památkáři přijdou o možnost čerpat evropské peníze.
             19:10
             Ceny jídel ve školních jídelnách rostou
              Cena jídel ve školních jídelnách se letos zvýšila průměrně o tři koruny. Kvůli vysokým cenám energií i potravin ale budou muset některé z nich jídlo od února znovu zdražovat.
              21:04
              Vydry škodí rybářům na Plzeňsku
               Rybáři si nevědí rady s vydrami. Před časem byly vzácné, hrozilo jim vymizení z české přírody, teď se někde jako například na Plzeňsku jejich populace tak rozrůstá, že měsíčně decimují stovky tun ryb. Škody jdou do stovek tisíců korun.
               23:03
               TGV je v ČR
                Francouzský rychlovlak nejnovější generace přijel do ČR, výrobce ho bude testovat na zkušebním okruhu v Cerhenicích u Velimi.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                25. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

                24. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

                23. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám