25 minut

7. prosinec 2022

Část: Plné azylové domy na jihu Čech

Obsah dílu

Nová zubní ordinace ve Velkých Karlovicích — Rychnov u Jablonce nad Nisou bez zubaře — Policistům se příští rok zvýší platy — Policie v Plzni zřídí pořádkovou jednotku — Minuta ticha za hasiče, který zemřel při požáru v Novém Boru — Plné azylové domy na jihu Čech — Opilá řidička vezla děti — Pracovní pozice v gigafactory v líních — Odstřel skalního masivu kvůli stavbě D4 — HC Duka ve finančních potížích — Kontrola hmotnosti dodávek v Praze — Zámek Litomyšl si na opravu počká — Ceny jídel ve školních jídelnách rostou — Vydry škodí rybářům na Plzeňsku — TGV je v ČR

Části dílu

01:30
Nová zubní ordinace ve Velkých Karlovicích
  Ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku není stomatolog už dva roky. Zubaři v okolí nové pacienty nepřijímají, přímo v Karlovicích má nová zubní lékařka nastoupit v lednu. A už teď se v ordinaci snaží zaregistrovat potřební místní pacienti.
  04:07
  Rychnov u Jablonce nad Nisou bez zubaře
   Ani Rychnov u Jablonce nad Nisou nemá zubaře a potřebuje ho už několik let. Přilákat se ho toto bezmála 3-tisícové městečko snaží na plně vybavenou ordinaci i služební byt. I tak je to marné.
   05:51
   Policistům se příští rok zvýší platy
    Vláda na dnešní schůzi rozhodla, že základní platy policistů, hasičů a vojáků se od nového roku zvýší o 10 procent. Přičemž začínajícím policistům, kteří mají mzdy nejnižší, se tarifní platy zvednou o 17 procent.
    06:13
    Policie v Plzni zřídí pořádkovou jednotku
     Krajské policejní ředitelství v Plzni s platností od nového roku zřizuje Speciální pořádkovou jednotku. Má mít okamžitou akceschopnost hlavně u náhlých, nečekaných událostí - typu požárů, hromadných evakuací, zásahů proti ozbrojeným útočníkům atd.
     08:08
     Minuta ticha za hasiče, který zemřel při požáru v Novém Boru
      Minutou ticha uctili dnes v 15 hodin hasiči v celém Česku památku svého kolegy dobrovolného hasiče Jana Dvořáka, který přišel o život minulý týden při zásahu u požáru domu v Novém Boru.
      08:44
      Plné azylové domy na jihu Čech
       S ochlazením, prvním sněhem a někde i nočními mrazy se zaplňují azylové domy. Ten v Českých Budějovicích je určený pro 65 lidí bez domova a už je plně obsazený.
       10:23
       Opilá řidička vezla děti
        Přes dvě a půl promile alkoholu nadýchla při silniční kontrole řidička v Hronově na Náchodsku. V autě vezla dvě děti.
        11:00
        Pracovní pozice v gigafactory v líních
         Každým dnem se čeká rozhodnutí managementu německé automobilky Volkswagen, ve které zemi a kde přesně vybuduje novou továrnu na lithiové baterie do elektroaut. V ní by mělo najít práci podle odhadů 4-5 tisíc zaměstnanců.
         12:59
         Odstřel skalního masivu kvůli stavbě D4
          U středočeského Milína se odstřeluje skalní masiv, který stojí v cestě trase budoucí dálnice D4. Je to práce na 8 měsíců.
          14:52
          HC Duka ve finančních potížích
           Hokejová Dukla Jihlava, účastník profesionální 2.nejvyšší Chance Ligy, je ve vážných finančních problémech. Klubu klesly příjmy ze vstupného. HC Dukla tak spustila výzvu na záchranu klubu; a o podporu prosí své fanoušky.
           15:32
           Kontrola hmotnosti dodávek v Praze
            Policisté v Praze dnes kontrolovali hmotnost dodávek do 3,5 tuny. Podle policistů totiž řada provozovatelů limity překračuje, aby se vyhnula předpisům, které platí pro větší auta. Jako sou mýta nebo povinné přestávky.
            17:32
            Zámek Litomyšl si na opravu počká
             Půlmiliardový tendr na opravu zámku v Litomyšli, který je zapsaný na seznamu UNESCO, se musí opakovat. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Teď ale hrozí, že památkáři přijdou o možnost čerpat evropské peníze.
             19:10
             Ceny jídel ve školních jídelnách rostou
              Cena jídel ve školních jídelnách se letos zvýšila průměrně o tři koruny. Kvůli vysokým cenám energií i potravin ale budou muset některé z nich jídlo od února znovu zdražovat.
              21:04
              Vydry škodí rybářům na Plzeňsku
               Rybáři si nevědí rady s vydrami. Před časem byly vzácné, hrozilo jim vymizení z české přírody, teď se někde jako například na Plzeňsku jejich populace tak rozrůstá, že měsíčně decimují stovky tun ryb. Škody jdou do stovek tisíců korun.
               23:03
               TGV je v ČR
                Francouzský rychlovlak nejnovější generace přijel do ČR, výrobce ho bude testovat na zkušebním okruhu v Cerhenicích u Velimi.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                8. prosinec 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                4. prosinec

                Potraviny podraží — Ceny potravin v Česku — Mzdy reálně klesky — Žádost o důchod online — Snadnější vymáhání pokut ze zahraničí — Sníh a silné mrazy komplikují dopravu — Největší mráz byl na Šumavě — Mrtvola v Holešovicích — Zdražení vodného a stočného — Nejvíc si za vodu připlatí na Plzeňsku — Obce budou muset zavést kontejnery na textil — Testování mostu na dálnici D7 — Nehoda 3 kamionů na D5 — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici — Sběr ledového vína — Starokladrubští koně na sněhu

                4. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                1. prosinec

                Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                1. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                30. listopad

                Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                30. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. listopad

                Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                29. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. listopad

                Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                28. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. listopad

                27. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                24. listopad

                Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                24. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                23. listopad

                Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                23. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                22. listopad

                Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                22. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                21. listopad

                Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                21. 11. 2023 na ČT1

                Napište nám