Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Tržby maloobchodů klesají — Poptávka po zbytném zboží klesá — První sněhová kalamita v Česku — Sníh komplikuje dopravu — Řidiči by měli dávat pozor na náledí a námrazu — Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera za zpochybňování genocidy platí — Rozhodnutí soudu o umisťování dětí do diagnostických ústavu — Nácvik hašení požáru v tramvajovém tunelu — Jednání o menšinové koalici v Praze — Radnice jednala se squattery v Praze 10 — Omezený vstup na lávku přes řeku Chrudimku — Nedostatek strážníků v Aši — Africký mor prasat — Kutnohorská vysoká škola v existenčních problémech — Výstava ilustrátora Vojtěcha Kubašty

Části dílu

01:30
Tržby maloobchodů klesají
  Češi za velké a narůstající drahoty de facto všeho šetří a už to potvrzují i data Statistického úřadu, známá jsou zatím za říjen. Tržby obchodníků meziročně klesly o 9,5 procenta.
  03:46
  Poptávka po zbytném zboží klesá
   Insolvenční návrh sám na sebe podal jeden z největších českých výrobců kol firma BP Lumen z Úpice na Trutnovsku. Výrobce zastavuje provozy a musí propouštět.
   05:36
   První sněhová kalamita v Česku
    Část Česka zasáhla první sněhová kalamita této zimy. Mokrý sníh od rána komplikoval dopravu. Ttisíce domácností byly bez elektřiny. Nejvíc se to týkalo středních a jižních Čech a Vysočiny
    07:55
    Sníh komplikuje dopravu
     Dění kolem sněhové kalamity sledovala Kateřina Bibenová z horského sedla Šerlich v Orlických horách.
     08:55
     Řidiči by měli dávat pozor na náledí a námrazu
      Nad ránem teploty pod nulou a srážky, které mohou na silnicích namrzat. To je předpověď meteorologů na příští dny. Ty jsou podle silničářů pro řidiče nejnebezpečnější částí zimy.
      10:45
      Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera za zpochybňování genocidy platí
       Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera platí, potvrdil to odvolací soud. Podle pravomocného verdiktu se dopustil zpochybňování genocidy, když označil romský koncentrační tábor v Letech u Písku za "neexistující pseudokoncentrák".
       11:32
       Rozhodnutí soudu o umisťování dětí do diagnostických ústavu
        Soudy nemohou posílat děti do diagnostického ústavu jen proto, že se rodiče, kteří spolu nežijí, nedokážou dohodnout na péči a předávání dětí. Rozhodl tak Ústavní soud. Zabýval se stížností otce dítěte, které chtěl krajský soud loni v listopadu poslat do dětského diagnostického ústavu - a zajistit mu tak neutrální a klidné prostředí bez stresu z konfliktu rodičů.
        11:39
        Nácvik hašení požáru v tramvajovém tunelu
         V Brně-Bohunicích v úplně novém nejdelším tramvajovém tunelu v zemi složky integrovaného záchranného systému nacvičovaly požár tramvaje s velkým množstvím zraněných.
         11:51
         Jednání o menšinové koalici v Praze
          V Praze vítězné uskupení Spolu (tvořené ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) už po dnešku o vytvoření koalice a vlády v hlavním městě dál nebude jednat s Piráty dosavadního primátora Zdeňka Hřiba a začne vyjednávat o podpoře své menšinové rady. Osloví s tím všechny strany v zastupitelstvu hlavního města s výjimkou SPD.
          14:33
          Radnice jednala se squattery v Praze 10
           Squatteři, kteří před dvěma týdny obsadili dům v Praze-Strašnicích, se sešli s vedením radnice městské části Praha 10 - a diskutovali o svém záměru - vybudovat sociální a komunitní centrum.
           16:29
           Omezený vstup na lávku přes řeku Chrudimku
            V Chrudimi musela radnice omezit vstup na lávku přes řeku Chrudimku. V jednu chvíli na ní mohou maximálně dva lidé. Doporučil to statik.
            18:01
            Nedostatek strážníků v Aši
             Radnice se kvůli bezpečnosti obyvatel rozhodla, že posílí hlídky strážníků. Jenže o práci u městské policie není zájem a to i přesto, že město strážníkům razantně zvýšilo platy.
             20:06
             Africký mor prasat
              Veterinární správa zrušila oblast intenzivního lovu divočáků na rozsáhlém území podél hranic s Německem a Polskem, kde myslivci doteď za ulovenou černou zvěř dostávali odměnu 2 tisíce korun za kus, a to kvůli africkému moru prasat.
              20:57
              Kutnohorská vysoká škola v existenčních problémech
               Kutnohorská vysoká škola politických a společenských věd se dostala do existenčních problémů. Národní akreditační úřad pro vysoké školství ji odebral jedinou akreditaci a škola je zavřená.
               22:31
               Výstava ilustrátora Vojtěcha Kubašty
                Zavzpomínat na knihy svého dětství mohou v předvánočním čase návštěvníci Městského muzea v Blatné. Zimní výstava světoznámého ilustrátora a tvůrce prostorových knih Vojtěcha Kubašty nabízí víc než stovku ukázek.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                25. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

                24. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

                23. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám