25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Preventivní akce policie na D1

Obsah dílu

Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv
  01:19
  Vyúčtování za plyn
   Řadě lidí teď přichází vyúčtování za plyn za minulý rok. Zároveň se dozvídají, že nové zálohy na energie budou i několikanásobně vyšší.
   03:45
   Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky
    Škody po nich zůstaly třeba na Domažlicku. Tam kromě popadaných stromů na silnice a na železniční trať, museli hasiči zasahovat i u utržených a poničených střech.
    05:30
    Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku
     Stavbaři začali usazovat novou lávku pro pěší nad železniční tratí v Adamově na Blanensku. Mezi Brnem a Blanskem je vlaková výluka už od loňského prosince.
     05:50
     Horkovod z JE Dukovany
      Teplárny se už s energetickou společností ČEZ dohodly na spolupráci a podepsaly memorandum. Město se tak zbaví závislosti na plynu z Ruska.
      06:15
      Aktivní zálohy cvičí na Libavé
       130 příslušníků pěší roty z Krajského velitelství v Ostravě už od pátku trénuje ve vojenském výcvikovém prostoru ostré střelby i taktiku.
       06:33
       Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají
        Kauza korupce v Pražském dopravním podniku pokračuje i tento týden a nese s sebou další politické dopady.
        09:12
        Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska
         Řidiči tam musejí počítat s uzavírkou a objížďkou. Stavbaři opravují vozovku na hlavním tahu z Třeboně směrem na Jindřichův Hradec.
         11:06
         Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce
          Se sezonou proto policie nabádá řidiče aut k ohleduplnosti a opatrnosti, motorkáři by zase neměli zapomínat na přilbu a viditelné oblečení a upravit rychlost svým schopnostem.
          12:56
          Policie vyšetřuje pád stromu na auto
           Zahynuli při něm 3 lidé ve věku 16, 76 a 88 let.Odborníci zjistili, že smrk byl napadený hnilobou.
           14:57
           Hluk z koncertů má řešit samoregulace
            Vedení Prahy se na ní dohodlo s pořadateli hudebních akcí v metropoli. Oni sami tak budou muset udělat taková opatření, aby splnili stanovené limity.
            16:52
            Preventivní akce policie na D1
             Telefon v ruce a rozptýlená pozornost. Důvod každé šesté dopravních nehody. Jedna z nejtragičtějších se třemi oběťmi se stala před dvěma týdny na dálnici D1.
             18:19
             BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů
              Od pondělí sliboval Pardubický kraj i dopravce zlepšení, to ale zatím nepřichází, místo toho se množí stížnosti i ze sousedního Královéhradeckého kraje.
              20:13
              V posledních letech přibývá krádeží kol
               Právě v létě a také před ním jich mizí úplně nejvíc. Častý problém je to také v Českých Budějovicích. Tam kolo používá jako pravidelný dopravní prostředek až 12% lidí.
               21:51
               V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády
                Včetně zastřelených obyvatel jihočeských Bernartic, které měly skončit podobně jako Lidice nebo Ležáky. Část ostatků obětí z klatovského popraviště našlo město před pěti lety. Urny postupně vrací rodinám.
                23:26
                Pietní akt na popravišti Zámeček
                 Na popravišti Zámeček zabili nacisté během heydrichiády 194 lidí. Jako uctění jejich památky měli dnes žáci středních škol vhodit do řeky 194 růží.
                 23:47
                 Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze
                  K útoku došlo v noci na neděli před jedním z klubů na Smíchově. Podle policie byla oběť útoku kvůli řezným a bodným poraněním v ohrožení života
                  24:12
                  Kroužkování čápů
                   Ornitologové kroužkují letošní mláďata čápů bílých. Stihnout to musí, než začnou opouštět hnízdo.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                   5. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                   4. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Přechod od plynu zpět k tuhým palivům — Prodejci paliv hlásí rekordně vysoký zájem o uhlí — Konec uhlí v teplárně Planá nad Lužnicí — Další tragická dopravní nehoda větroně — Čtyřnásobná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Oprava Barrandovského mostu se prodlouží — Začíná výstavba nové silncie mezi Novým Borem a Svorem — Sesuvy půdy v chatové oblasti Žampach — Nehoda na dálnici D5 u Benešovic u Stříbra — Hasiči zmenšili plochu požářiště — Pietní místo za dvojici — Nová vánoční pohádka České televize

                   3. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Hasičům se daří zmenšovat plochu požáru — Hasičům se daří zmenšovat plochu — Řízení letového provozu při požáru — Letecká technika v boji proti požáru — Labe usnadňuje práci hasičům — Roman Janoušek zůstane ve vězení — Služební pes Milník se svým psovodem vypátral pachatele — Řidiči sanitek vymohlim odměny za covid — Začíná stavba nejdelšího mostu na D6 — Úrazy způsobené jízdou na elektrokoloběžkách — Odbahněný táborský Jordán a čištění Svitavského rybníku — Znovu zasáhnou silná vedra — Pražský dopravní podnik ukázal vítězný návrh lanovky — Opravy Karlova mostu v Praze — Replika vagónu oravské lesní železnice

                   2. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Požár v NP České Švýcarsko — Jednorázový příspěvek na dítě — Opatovičtí se domáhají referenda u soudu — Pád větroně — Smlouvy s dopravci bez výběrového řízení — Skončilo asistenční centrum pro uprchlíky v Kutné Hoře — Oprava plynovodu v centru Prahy — Začalo vypouštění Orlíka — SeČTeno 2022 — Dálnice D35 má další stavební povolení — Na Třeboňsku právě vrcholí cyklistická sezona — Výluka Vysílače

                   1. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Šestý den požáru v Českém Švýcarsku — Přechod do požárního útoku — Mimořádné opatření před dalším požárem — Výhled počasí na další dny — S hašením požáru pomohou letadla ze Švédska — Nejedná se o ojedinělý požár v této oblasti — Návrat hasičských jednotek z Hřenska — Bezpečná ohniště v lesích — Strážci národních parků zpřísňují pokuty za koupání v chráněných jezerech — Trať v Pracejovicích je stále mimo provoz — SeČTeno 2022 — Pád horolezců ze skály v Tiských skalách — Vývoj covidu-19 v Česku — Rekonstrukce Smetanova nábřeží — Kontroly dálničních známek — Vyšší zájem o kapitánské zkoušky — Zdražování komplikuje opravy silnic — Kladno reaguje na plánované změny v dopravě — Oprava zámku v Jemnici na Třebíčsku — Nízká návštěvnost památek

                   29. 7. 2022 na ČT1

                   Napište nám