25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Headlines

Obsah dílu

Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv
  01:19
  Vyúčtování za plyn
   Řadě lidí teď přichází vyúčtování za plyn za minulý rok. Zároveň se dozvídají, že nové zálohy na energie budou i několikanásobně vyšší.
   03:45
   Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky
    Škody po nich zůstaly třeba na Domažlicku. Tam kromě popadaných stromů na silnice a na železniční trať, museli hasiči zasahovat i u utržených a poničených střech.
    05:30
    Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku
     Stavbaři začali usazovat novou lávku pro pěší nad železniční tratí v Adamově na Blanensku. Mezi Brnem a Blanskem je vlaková výluka už od loňského prosince.
     05:50
     Horkovod z JE Dukovany
      Teplárny se už s energetickou společností ČEZ dohodly na spolupráci a podepsaly memorandum. Město se tak zbaví závislosti na plynu z Ruska.
      06:15
      Aktivní zálohy cvičí na Libavé
       130 příslušníků pěší roty z Krajského velitelství v Ostravě už od pátku trénuje ve vojenském výcvikovém prostoru ostré střelby i taktiku.
       06:33
       Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají
        Kauza korupce v Pražském dopravním podniku pokračuje i tento týden a nese s sebou další politické dopady.
        09:12
        Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska
         Řidiči tam musejí počítat s uzavírkou a objížďkou. Stavbaři opravují vozovku na hlavním tahu z Třeboně směrem na Jindřichův Hradec.
         11:06
         Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce
          Se sezonou proto policie nabádá řidiče aut k ohleduplnosti a opatrnosti, motorkáři by zase neměli zapomínat na přilbu a viditelné oblečení a upravit rychlost svým schopnostem.
          12:56
          Policie vyšetřuje pád stromu na auto
           Zahynuli při něm 3 lidé ve věku 16, 76 a 88 let.Odborníci zjistili, že smrk byl napadený hnilobou.
           14:57
           Hluk z koncertů má řešit samoregulace
            Vedení Prahy se na ní dohodlo s pořadateli hudebních akcí v metropoli. Oni sami tak budou muset udělat taková opatření, aby splnili stanovené limity.
            16:52
            Preventivní akce policie na D1
             Telefon v ruce a rozptýlená pozornost. Důvod každé šesté dopravních nehody. Jedna z nejtragičtějších se třemi oběťmi se stala před dvěma týdny na dálnici D1.
             18:19
             BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů
              Od pondělí sliboval Pardubický kraj i dopravce zlepšení, to ale zatím nepřichází, místo toho se množí stížnosti i ze sousedního Královéhradeckého kraje.
              20:13
              V posledních letech přibývá krádeží kol
               Právě v létě a také před ním jich mizí úplně nejvíc. Častý problém je to také v Českých Budějovicích. Tam kolo používá jako pravidelný dopravní prostředek až 12% lidí.
               21:51
               V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády
                Včetně zastřelených obyvatel jihočeských Bernartic, které měly skončit podobně jako Lidice nebo Ležáky. Část ostatků obětí z klatovského popraviště našlo město před pěti lety. Urny postupně vrací rodinám.
                23:26
                Pietní akt na popravišti Zámeček
                 Na popravišti Zámeček zabili nacisté během heydrichiády 194 lidí. Jako uctění jejich památky měli dnes žáci středních škol vhodit do řeky 194 růží.
                 23:47
                 Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze
                  K útoku došlo v noci na neděli před jedním z klubů na Smíchově. Podle policie byla oběť útoku kvůli řezným a bodným poraněním v ohrožení života
                  24:12
                  Kroužkování čápů
                   Ornitologové kroužkují letošní mláďata čápů bílých. Stihnout to musí, než začnou opouštět hnízdo.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                   12. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                   11. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                   10. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                   9. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                   8. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                   5. 8. 2022 na ČT1

                   Napište nám