26 minut

3. června 2022

Část: Headlines

Obsah dílu

Headlines — Nevýhodné pracovní smlouvy za ubytování — Stanové městečko v Nových Domcích — Zásah hasičů u požáru v Alzheimer centru — Vyšetřování požáru v Alzheimer centru — Hluk z koncertů obtěžuje Pražany — Lesy České republiky zmírní zákaz vstupu do Boubínského pralesa. — Sražený důchodce — Mostu kosmonautů hrozí demolice — Letiště Karlovy Vary má peníze na rozšíření dráhy — Monitorovací stanice na Bečvě — Ředitelé škol končí ve svých funkcích — Opožděná rekonstrukce Saunového světa v hotelu Thermal se blíží ke svému konci. — V Krkonoších chybí zahraniční turisté — Odsousený vykradač hrobky — Majitele balónů trápí vysoké ceny plynu. — 10. ročník celostátního setkání vodních skautů — Začíná letní sezona, kempy zdražují

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:39
  Nevýhodné pracovní smlouvy za ubytování
   Západočeští kriminalisté prověřují praktiky personální agentury Nazar Invest, která působí v Holýšově na jižním Plzeňsku. Trestní oznámení na ni prostřednictvím humanitární organizace Člověk v tísni podali samotní ukrajinští uprchlíci.
   04:47
   Stanové městečko v Nových Domcích
    Plzeňský kraj chce v Nových Domcích u Rozvadova vybudovat stanové městečko pro romské uprchlíky z Ukrajiny. O pomoc požádal ústřední krizový štáb. Podle hejtmanství začíná běženců přibývat a jejich lustrace každého člověk trvá i čtyři dny.
    06:35
    Zásah hasičů u požáru v Alzheimer centru
     Další dramatické záběry z tragického požáru Alzheimer centra v Roztokách u Prahy
     07:12
     Vyšetřování požáru v Alzheimer centru
      Přímo na místě pomáhali hasičům s vynášením nepohyblivých nebo zranitelných klientů centra taky policisté, strážníci, i třeba taky dobrovolníci z nedaleké restaurace.
      08:44
      Hluk z koncertů obtěžuje Pražany
       Hlavní město zkracuje přípravu protihlukové vyhlášky, která se má týkat hudebních akcí v branických ledárnách, platit by mohla už od začátku prázdnin. Reaguje tak na petici a stížnosti lidí, kteří bydlí v okolí.
       10:57
       Lesy České republiky zmírní zákaz vstupu do Boubínského pralesa.
        Turisty chtějí pustit k hrázi jezírka. Přimlouvá se za to i Klub českých turistů a zástupci šumavského národního parku. Lesy v polovině dubna zavřely veškeré cesty v okolí srdce pralesa. Důvodem jsou nebezpečné suché stromy, které by mohly lidi zranit.
        11:21
        Sražený důchodce
         Za loňskou nehodu v plzeňské čtvrti Doubravka půjde řidič k soudu. Při prudkém couvání ve slepé ulici tam srazil staršího chodce. Vystoupil z auta, bezvládné tělo odtáhl na chodník a ujel. Zraněný senior v nemocnici zemřel.
         11:52
         Mostu kosmonautů hrozí demolice
          Českobudějovickému Mostu kosmonautů, který vede jednou z nejvytíženějších tamních ulic, Mánesovou, hrozí demolice. V nejbližších letech budou muset krajští úředníci rozhodnout, co s ním.
          13:28
          Letiště Karlovy Vary má peníze na rozšíření dráhy
           Karlovarské letiště opět obnoví svůj provoz. Už v polovině června odtud začne létat pravidelná linka do turecké Antalye. Vedení karlovarského kraje si od toho slibuje především snížení velkých ztrát, které má letiště nejen z dob koronavirové pandemie ale také od začátku války na Ukrajině.
           15:32
           Monitorovací stanice na Bečvě
            Řeka Bečva je ode dneška pod nepřetržitým dohledem. Kvalitu vody hlídají perloočky, jejich chování vyhodnocuje stanice ve Lhotce nad Bečvou na Vsetínsku. Permanentní monitoring začal víc než rok a půl od zatím neobjasněné ekologické tragédie právě na Bečvě.
            17:32
            Ředitelé škol končí ve svých funkcích
             Problém obsadit vedoucí funkci mají hlavně venkovské školy. Učitele o zájmu o řízení odrazuje náročná administrativa. I kvůli ní někteří ve funkci nevydrží.
             19:21
             Opožděná rekonstrukce Saunového světa v hotelu Thermal se blíží ke svému konci.
              Stavba je součástí celkových oprav hotelu a bazénového komplexu. Práce, které trvají už téměř dva roky se neobešli bez problémů. Bazén už loni v létě slavnostně otevřela tehdejší ministryně financí Alena Schillerová za hnutí ANO.
              20:47
              V Krkonoších chybí zahraniční turisté
               Zahraniční turisté ztrácejí zájem o ubytovací služby v Krkonoších. Někteří hoteliéři zaznamenali až 80 procentní pokles poptávky ve srovnání se situací před koronavirovou pandemii.
               22:43
               Odsousený vykradač hrobky
                Za krádež cenné sochy z hrobky Puppů v Karlových Varech dnes poslal okresní soud do vězení dva muže. Ti minulý rok ukradli a následně rozřezali pilou měděnou sochu anděla z rodinné hrobky Puppů ze hřbitova v Karlových Varech.
                23:05
                Majitele balónů trápí vysoké ceny plynu.
                 Poprvé po čtyřech letech pořádají balonáři z Břestku na Uhersko-Hradišťsku fiestu. Neboli neformální slet balonářů. Pokud slet nepřekazí počasí, můžou lidé nad Chřiby o víkendu vidět až patnáct horkovzdušných balónů.
                 23:32
                 10. ročník celostátního setkání vodních skautů
                  V severočeském Mostě se koná desátý ročník celorepublikového setkání vodních skautů, tzv. Navigamus. Účastní se ho čtrnáct set junáků a jde o jednu z jejich prvních velkých akcí po epidemii covidu-19.
                  28:35
                  Začíná letní sezona, kempy zdražují
                   Kempů, kde se dá v Česku přespat v karavanu nebo ve stanu, bylo s koncem loňského roku 580. Počty kempů rostly hlavně v době pandemie covidu.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   6. června 2022

                   Přehled dílů

                   4596 dostupných
                   Stopáž26 minut

                   22. července

                   22. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. července

                   Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                   19. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. července

                   Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. července

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. července

                   Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. července

                   Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. července

                   Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                   11. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. července

                   Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                   10. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   9. července

                   Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                   9. 7. 2024 na ČT1

                   Napište nám