26 minut

3. června 2022

Část: Monitorovací stanice na Bečvě

Obsah dílu

Headlines — Nevýhodné pracovní smlouvy za ubytování — Stanové městečko v Nových Domcích — Zásah hasičů u požáru v Alzheimer centru — Vyšetřování požáru v Alzheimer centru — Hluk z koncertů obtěžuje Pražany — Lesy České republiky zmírní zákaz vstupu do Boubínského pralesa. — Sražený důchodce — Mostu kosmonautů hrozí demolice — Letiště Karlovy Vary má peníze na rozšíření dráhy — Monitorovací stanice na Bečvě — Ředitelé škol končí ve svých funkcích — Opožděná rekonstrukce Saunového světa v hotelu Thermal se blíží ke svému konci. — V Krkonoších chybí zahraniční turisté — Odsousený vykradač hrobky — Majitele balónů trápí vysoké ceny plynu. — 10. ročník celostátního setkání vodních skautů — Začíná letní sezona, kempy zdražují

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:39
  Nevýhodné pracovní smlouvy za ubytování
   Západočeští kriminalisté prověřují praktiky personální agentury Nazar Invest, která působí v Holýšově na jižním Plzeňsku. Trestní oznámení na ni prostřednictvím humanitární organizace Člověk v tísni podali samotní ukrajinští uprchlíci.
   04:47
   Stanové městečko v Nových Domcích
    Plzeňský kraj chce v Nových Domcích u Rozvadova vybudovat stanové městečko pro romské uprchlíky z Ukrajiny. O pomoc požádal ústřední krizový štáb. Podle hejtmanství začíná běženců přibývat a jejich lustrace každého člověk trvá i čtyři dny.
    06:35
    Zásah hasičů u požáru v Alzheimer centru
     Další dramatické záběry z tragického požáru Alzheimer centra v Roztokách u Prahy
     07:12
     Vyšetřování požáru v Alzheimer centru
      Přímo na místě pomáhali hasičům s vynášením nepohyblivých nebo zranitelných klientů centra taky policisté, strážníci, i třeba taky dobrovolníci z nedaleké restaurace.
      08:44
      Hluk z koncertů obtěžuje Pražany
       Hlavní město zkracuje přípravu protihlukové vyhlášky, která se má týkat hudebních akcí v branických ledárnách, platit by mohla už od začátku prázdnin. Reaguje tak na petici a stížnosti lidí, kteří bydlí v okolí.
       10:57
       Lesy České republiky zmírní zákaz vstupu do Boubínského pralesa.
        Turisty chtějí pustit k hrázi jezírka. Přimlouvá se za to i Klub českých turistů a zástupci šumavského národního parku. Lesy v polovině dubna zavřely veškeré cesty v okolí srdce pralesa. Důvodem jsou nebezpečné suché stromy, které by mohly lidi zranit.
        11:21
        Sražený důchodce
         Za loňskou nehodu v plzeňské čtvrti Doubravka půjde řidič k soudu. Při prudkém couvání ve slepé ulici tam srazil staršího chodce. Vystoupil z auta, bezvládné tělo odtáhl na chodník a ujel. Zraněný senior v nemocnici zemřel.
         11:52
         Mostu kosmonautů hrozí demolice
          Českobudějovickému Mostu kosmonautů, který vede jednou z nejvytíženějších tamních ulic, Mánesovou, hrozí demolice. V nejbližších letech budou muset krajští úředníci rozhodnout, co s ním.
          13:28
          Letiště Karlovy Vary má peníze na rozšíření dráhy
           Karlovarské letiště opět obnoví svůj provoz. Už v polovině června odtud začne létat pravidelná linka do turecké Antalye. Vedení karlovarského kraje si od toho slibuje především snížení velkých ztrát, které má letiště nejen z dob koronavirové pandemie ale také od začátku války na Ukrajině.
           15:32
           Monitorovací stanice na Bečvě
            Řeka Bečva je ode dneška pod nepřetržitým dohledem. Kvalitu vody hlídají perloočky, jejich chování vyhodnocuje stanice ve Lhotce nad Bečvou na Vsetínsku. Permanentní monitoring začal víc než rok a půl od zatím neobjasněné ekologické tragédie právě na Bečvě.
            17:32
            Ředitelé škol končí ve svých funkcích
             Problém obsadit vedoucí funkci mají hlavně venkovské školy. Učitele o zájmu o řízení odrazuje náročná administrativa. I kvůli ní někteří ve funkci nevydrží.
             19:21
             Opožděná rekonstrukce Saunového světa v hotelu Thermal se blíží ke svému konci.
              Stavba je součástí celkových oprav hotelu a bazénového komplexu. Práce, které trvají už téměř dva roky se neobešli bez problémů. Bazén už loni v létě slavnostně otevřela tehdejší ministryně financí Alena Schillerová za hnutí ANO.
              20:47
              V Krkonoších chybí zahraniční turisté
               Zahraniční turisté ztrácejí zájem o ubytovací služby v Krkonoších. Někteří hoteliéři zaznamenali až 80 procentní pokles poptávky ve srovnání se situací před koronavirovou pandemii.
               22:43
               Odsousený vykradač hrobky
                Za krádež cenné sochy z hrobky Puppů v Karlových Varech dnes poslal okresní soud do vězení dva muže. Ti minulý rok ukradli a následně rozřezali pilou měděnou sochu anděla z rodinné hrobky Puppů ze hřbitova v Karlových Varech.
                23:05
                Majitele balónů trápí vysoké ceny plynu.
                 Poprvé po čtyřech letech pořádají balonáři z Břestku na Uhersko-Hradišťsku fiestu. Neboli neformální slet balonářů. Pokud slet nepřekazí počasí, můžou lidé nad Chřiby o víkendu vidět až patnáct horkovzdušných balónů.
                 23:32
                 10. ročník celostátního setkání vodních skautů
                  V severočeském Mostě se koná desátý ročník celorepublikového setkání vodních skautů, tzv. Navigamus. Účastní se ho čtrnáct set junáků a jde o jednu z jejich prvních velkých akcí po epidemii covidu-19.
                  28:35
                  Začíná letní sezona, kempy zdražují
                   Kempů, kde se dá v Česku přespat v karavanu nebo ve stanu, bylo s koncem loňského roku 580. Počty kempů rostly hlavně v době pandemie covidu.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   6. června 2022

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   19. června

                   Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                   19. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. června

                   První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                   18. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. června

                   Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                   17. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   14. června

                   Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                   14. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   13. června

                   Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                   13. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. června

                   Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. června

                   Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                   11. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   10. června

                   Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                   10. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   7. června

                   Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                   7. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   6. června

                   Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                   6. 6. 2024 na ČT1

                   Napište nám