25 minut

3. červen 2022

Část: Monitorovací stanice na Bečvě

Obsah dílu

Headlines — Nevýhodné pracovní smlouvy za ubytování — Stanové městečko v Nových Domcích — Zásah hasičů u požáru v Alzheimer centru — Vyšetřování požáru v Alzheimer centru — Hluk z koncertů obtěžuje Pražany — Lesy České republiky zmírní zákaz vstupu do Boubínského pralesa. — Sražený důchodce — Mostu kosmonautů hrozí demolice — Letiště Karlovy Vary má peníze na rozšíření dráhy — Monitorovací stanice na Bečvě — Ředitelé škol končí ve svých funkcích — Opožděná rekonstrukce Saunového světa v hotelu Thermal se blíží ke svému konci. — V Krkonoších chybí zahraniční turisté — Odsousený vykradač hrobky — Majitele balónů trápí vysoké ceny plynu. — 10. ročník celostátního setkání vodních skautů — Začíná letní sezona, kempy zdražují

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:39
  Nevýhodné pracovní smlouvy za ubytování
   Západočeští kriminalisté prověřují praktiky personální agentury Nazar Invest, která působí v Holýšově na jižním Plzeňsku. Trestní oznámení na ni prostřednictvím humanitární organizace Člověk v tísni podali samotní ukrajinští uprchlíci.
   04:47
   Stanové městečko v Nových Domcích
    Plzeňský kraj chce v Nových Domcích u Rozvadova vybudovat stanové městečko pro romské uprchlíky z Ukrajiny. O pomoc požádal ústřední krizový štáb. Podle hejtmanství začíná běženců přibývat a jejich lustrace každého člověk trvá i čtyři dny.
    06:35
    Zásah hasičů u požáru v Alzheimer centru
     Další dramatické záběry z tragického požáru Alzheimer centra v Roztokách u Prahy
     07:12
     Vyšetřování požáru v Alzheimer centru
      Přímo na místě pomáhali hasičům s vynášením nepohyblivých nebo zranitelných klientů centra taky policisté, strážníci, i třeba taky dobrovolníci z nedaleké restaurace.
      08:44
      Hluk z koncertů obtěžuje Pražany
       Hlavní město zkracuje přípravu protihlukové vyhlášky, která se má týkat hudebních akcí v branických ledárnách, platit by mohla už od začátku prázdnin. Reaguje tak na petici a stížnosti lidí, kteří bydlí v okolí.
       10:57
       Lesy České republiky zmírní zákaz vstupu do Boubínského pralesa.
        Turisty chtějí pustit k hrázi jezírka. Přimlouvá se za to i Klub českých turistů a zástupci šumavského národního parku. Lesy v polovině dubna zavřely veškeré cesty v okolí srdce pralesa. Důvodem jsou nebezpečné suché stromy, které by mohly lidi zranit.
        11:21
        Sražený důchodce
         Za loňskou nehodu v plzeňské čtvrti Doubravka půjde řidič k soudu. Při prudkém couvání ve slepé ulici tam srazil staršího chodce. Vystoupil z auta, bezvládné tělo odtáhl na chodník a ujel. Zraněný senior v nemocnici zemřel.
         11:52
         Mostu kosmonautů hrozí demolice
          Českobudějovickému Mostu kosmonautů, který vede jednou z nejvytíženějších tamních ulic, Mánesovou, hrozí demolice. V nejbližších letech budou muset krajští úředníci rozhodnout, co s ním.
          13:28
          Letiště Karlovy Vary má peníze na rozšíření dráhy
           Karlovarské letiště opět obnoví svůj provoz. Už v polovině června odtud začne létat pravidelná linka do turecké Antalye. Vedení karlovarského kraje si od toho slibuje především snížení velkých ztrát, které má letiště nejen z dob koronavirové pandemie ale také od začátku války na Ukrajině.
           15:32
           Monitorovací stanice na Bečvě
            Řeka Bečva je ode dneška pod nepřetržitým dohledem. Kvalitu vody hlídají perloočky, jejich chování vyhodnocuje stanice ve Lhotce nad Bečvou na Vsetínsku. Permanentní monitoring začal víc než rok a půl od zatím neobjasněné ekologické tragédie právě na Bečvě.
            17:32
            Ředitelé škol končí ve svých funkcích
             Problém obsadit vedoucí funkci mají hlavně venkovské školy. Učitele o zájmu o řízení odrazuje náročná administrativa. I kvůli ní někteří ve funkci nevydrží.
             19:21
             Opožděná rekonstrukce Saunového světa v hotelu Thermal se blíží ke svému konci.
              Stavba je součástí celkových oprav hotelu a bazénového komplexu. Práce, které trvají už téměř dva roky se neobešli bez problémů. Bazén už loni v létě slavnostně otevřela tehdejší ministryně financí Alena Schillerová za hnutí ANO.
              20:47
              V Krkonoších chybí zahraniční turisté
               Zahraniční turisté ztrácejí zájem o ubytovací služby v Krkonoších. Někteří hoteliéři zaznamenali až 80 procentní pokles poptávky ve srovnání se situací před koronavirovou pandemii.
               22:43
               Odsousený vykradač hrobky
                Za krádež cenné sochy z hrobky Puppů v Karlových Varech dnes poslal okresní soud do vězení dva muže. Ti minulý rok ukradli a následně rozřezali pilou měděnou sochu anděla z rodinné hrobky Puppů ze hřbitova v Karlových Varech.
                23:05
                Majitele balónů trápí vysoké ceny plynu.
                 Poprvé po čtyřech letech pořádají balonáři z Břestku na Uhersko-Hradišťsku fiestu. Neboli neformální slet balonářů. Pokud slet nepřekazí počasí, můžou lidé nad Chřiby o víkendu vidět až patnáct horkovzdušných balónů.
                 23:32
                 10. ročník celostátního setkání vodních skautů
                  V severočeském Mostě se koná desátý ročník celorepublikového setkání vodních skautů, tzv. Navigamus. Účastní se ho čtrnáct set junáků a jde o jednu z jejich prvních velkých akcí po epidemii covidu-19.
                  28:35
                  Začíná letní sezona, kempy zdražují
                   Kempů, kde se dá v Česku přespat v karavanu nebo ve stanu, bylo s koncem loňského roku 580. Počty kempů rostly hlavně v době pandemie covidu.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   6. červen 2022

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   8. červen

                   8. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   7. červen

                   Tržby malých obchodů klesají — Pro levnější nákup jezdí Češi do Polska — Výjezdní zasedání vlády ve Vimperku — Rok od požáru v Domově Alzheimer v Roztokách u Prahy — Následky bleskové povodně na jihu Čech — Výstraha před bouřkami — Národní dopravce čistí posprejované vlaky — Finále konferenční ligy UEFA v Praze — Atmosféra před utkáním — Města a obce odstraňují reklamy — Začla prodej prezidentských známek — Reportéři na startu

                   7. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   6. červen

                   Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                   6. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   5. červen

                   Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                   5. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   2. červen

                   Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                   2. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   1. červen

                   Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                   1. 6. 2023 na ČT1

                   Napište nám