25 minut

3. červen 2022

Část: Mostu kosmonautů hrozí demolice

Obsah dílu

Headlines — Nevýhodné pracovní smlouvy za ubytování — Stanové městečko v Nových Domcích — Zásah hasičů u požáru v Alzheimer centru — Vyšetřování požáru v Alzheimer centru — Hluk z koncertů obtěžuje Pražany — Lesy České republiky zmírní zákaz vstupu do Boubínského pralesa. — Sražený důchodce — Mostu kosmonautů hrozí demolice — Letiště Karlovy Vary má peníze na rozšíření dráhy — Monitorovací stanice na Bečvě — Ředitelé škol končí ve svých funkcích — Opožděná rekonstrukce Saunového světa v hotelu Thermal se blíží ke svému konci. — V Krkonoších chybí zahraniční turisté — Odsousený vykradač hrobky — Majitele balónů trápí vysoké ceny plynu. — 10. ročník celostátního setkání vodních skautů — Začíná letní sezona, kempy zdražují

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:39
  Nevýhodné pracovní smlouvy za ubytování
   Západočeští kriminalisté prověřují praktiky personální agentury Nazar Invest, která působí v Holýšově na jižním Plzeňsku. Trestní oznámení na ni prostřednictvím humanitární organizace Člověk v tísni podali samotní ukrajinští uprchlíci.
   04:47
   Stanové městečko v Nových Domcích
    Plzeňský kraj chce v Nových Domcích u Rozvadova vybudovat stanové městečko pro romské uprchlíky z Ukrajiny. O pomoc požádal ústřední krizový štáb. Podle hejtmanství začíná běženců přibývat a jejich lustrace každého člověk trvá i čtyři dny.
    06:35
    Zásah hasičů u požáru v Alzheimer centru
     Další dramatické záběry z tragického požáru Alzheimer centra v Roztokách u Prahy
     07:12
     Vyšetřování požáru v Alzheimer centru
      Přímo na místě pomáhali hasičům s vynášením nepohyblivých nebo zranitelných klientů centra taky policisté, strážníci, i třeba taky dobrovolníci z nedaleké restaurace.
      08:44
      Hluk z koncertů obtěžuje Pražany
       Hlavní město zkracuje přípravu protihlukové vyhlášky, která se má týkat hudebních akcí v branických ledárnách, platit by mohla už od začátku prázdnin. Reaguje tak na petici a stížnosti lidí, kteří bydlí v okolí.
       10:57
       Lesy České republiky zmírní zákaz vstupu do Boubínského pralesa.
        Turisty chtějí pustit k hrázi jezírka. Přimlouvá se za to i Klub českých turistů a zástupci šumavského národního parku. Lesy v polovině dubna zavřely veškeré cesty v okolí srdce pralesa. Důvodem jsou nebezpečné suché stromy, které by mohly lidi zranit.
        11:21
        Sražený důchodce
         Za loňskou nehodu v plzeňské čtvrti Doubravka půjde řidič k soudu. Při prudkém couvání ve slepé ulici tam srazil staršího chodce. Vystoupil z auta, bezvládné tělo odtáhl na chodník a ujel. Zraněný senior v nemocnici zemřel.
         11:52
         Mostu kosmonautů hrozí demolice
          Českobudějovickému Mostu kosmonautů, který vede jednou z nejvytíženějších tamních ulic, Mánesovou, hrozí demolice. V nejbližších letech budou muset krajští úředníci rozhodnout, co s ním.
          13:28
          Letiště Karlovy Vary má peníze na rozšíření dráhy
           Karlovarské letiště opět obnoví svůj provoz. Už v polovině června odtud začne létat pravidelná linka do turecké Antalye. Vedení karlovarského kraje si od toho slibuje především snížení velkých ztrát, které má letiště nejen z dob koronavirové pandemie ale také od začátku války na Ukrajině.
           15:32
           Monitorovací stanice na Bečvě
            Řeka Bečva je ode dneška pod nepřetržitým dohledem. Kvalitu vody hlídají perloočky, jejich chování vyhodnocuje stanice ve Lhotce nad Bečvou na Vsetínsku. Permanentní monitoring začal víc než rok a půl od zatím neobjasněné ekologické tragédie právě na Bečvě.
            17:32
            Ředitelé škol končí ve svých funkcích
             Problém obsadit vedoucí funkci mají hlavně venkovské školy. Učitele o zájmu o řízení odrazuje náročná administrativa. I kvůli ní někteří ve funkci nevydrží.
             19:21
             Opožděná rekonstrukce Saunového světa v hotelu Thermal se blíží ke svému konci.
              Stavba je součástí celkových oprav hotelu a bazénového komplexu. Práce, které trvají už téměř dva roky se neobešli bez problémů. Bazén už loni v létě slavnostně otevřela tehdejší ministryně financí Alena Schillerová za hnutí ANO.
              20:47
              V Krkonoších chybí zahraniční turisté
               Zahraniční turisté ztrácejí zájem o ubytovací služby v Krkonoších. Někteří hoteliéři zaznamenali až 80 procentní pokles poptávky ve srovnání se situací před koronavirovou pandemii.
               22:43
               Odsousený vykradač hrobky
                Za krádež cenné sochy z hrobky Puppů v Karlových Varech dnes poslal okresní soud do vězení dva muže. Ti minulý rok ukradli a následně rozřezali pilou měděnou sochu anděla z rodinné hrobky Puppů ze hřbitova v Karlových Varech.
                23:05
                Majitele balónů trápí vysoké ceny plynu.
                 Poprvé po čtyřech letech pořádají balonáři z Břestku na Uhersko-Hradišťsku fiestu. Neboli neformální slet balonářů. Pokud slet nepřekazí počasí, můžou lidé nad Chřiby o víkendu vidět až patnáct horkovzdušných balónů.
                 23:32
                 10. ročník celostátního setkání vodních skautů
                  V severočeském Mostě se koná desátý ročník celorepublikového setkání vodních skautů, tzv. Navigamus. Účastní se ho čtrnáct set junáků a jde o jednu z jejich prvních velkých akcí po epidemii covidu-19.
                  28:35
                  Začíná letní sezona, kempy zdražují
                   Kempů, kde se dá v Česku přespat v karavanu nebo ve stanu, bylo s koncem loňského roku 580. Počty kempů rostly hlavně v době pandemie covidu.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   6. červen 2022

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   27. září

                   Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během advnetu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

                   27. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   26. září

                   Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

                   26. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   25. září

                   Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                   25. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. září

                   Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                   22. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. září

                   Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                   21. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   20. září

                   Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                   20. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. září

                   V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                   19. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   18. září

                   Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                   18. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. září

                   Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                   15. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   14. září

                   Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

                   14. 9. 2023 na ČT1

                   Napište nám