25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:08
  Vyšší zájem o investice do nemovitostí
   I přes rostoucí ceny stavebních materiálů a zednických prací lidé investují do nemovitostí. Doufají, že tím jejich peníze neztratí svou hodnotu kvůli stávající inflaci. Jak uvádí Český statistický úřad, stavební produkce se za první čtvrtletí letošního roku v tuzemsku zvýšila o celých 11 %.
   02:58
   Vklady domácností u bank se snížily
    Poprvé za 5 let se letos také snížily vklady domácností u bank. Oproti únoru se v březnu propadly o 26 miliard korun. Podle expertů za to můžou hlavně vysoké výdaje za bydlení, základní potřeby a také pohonné hmoty.
    03:14
    Hackerský útok na ŘSD
     Stále mimo provoz je po útoku hackerů internetový portál Ředitelství silnic a dálnic a také server Dopravní-info.cz. Kdo stránky napadl, už Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ví. Jméno útočníka ale zatím z taktických důvodů nezveřejní.
     03:44
     Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun
      Muže, který tiskl padělané dvoutisícovky, odhalili pražští kriminalisté. Pachatel jim následně přiznal, že do oběhu poslal falešné peníze v hodnotě přes 5 milionů korun.
      05:37
      90 let od objevení hrobu věrozvěsta
       Falzifikáty objevují odborníci také jinde. Je tomu 90 let od největší takové aféry v dějinách tuzemské archeologie. Amatérští badatelé našli v roce 1932 ve Stupavě poblíž Uherského Hradiště údajný hrob slovanského věrozvěsta svatého Metoděje.
       07:51
       Česko zažilo letošní první tropický den
        Dnešek byl v Česku letošním prvním tzv. tropickým dnem. Nejvyšší teploty vystoupaly na řadě meteorologických stanic až ke 30 stupňům Celsia.
        09:44
        Hrozí velmi silné bouřky
         Na Česko mohou dnes večer a v noci na zítřek udeřit velmi silné bouřky. Podle výstrahy meteorologů druhý - vysoký stupeň nebezpečí ohrožuje přívalovým lijákem, nárazovým větrem a kroupami celé Čechy. Morava a Slezsko pak očekává o něco slabší projevy extrémního počasí, tam platí první stupeň výstrahy.
         11:00
         Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta
          Na Šumavě začala sezóna a hlavně centrální oblasti jako Modrava nebo Kvilda se začínají plnit turisty. Za ubytování si tam letos připlatí vedle penzionů zdražily i kempy a dráž vyjde taky stání pro karavany.
          12:32
          49. ročník Rallye Český Krumlov
           Stížnosti kvůli jednomu z největších tuzemských - motoristických závodů „Rallye Český Krumlov“. Odstartoval právě dnes a účastní se ho 101 posádek. Tratě jednotlivých etap vedou i malými obcemi v předhůří Novohradských hor.
           14:29
           Stanové městečko v Tróji
            Stanovým městečkem pro uprchlíky v pražské Troji prošlo za necelý týden fungování 250 lidí. Končí v něm hlavně ti, u kterých úřady ověřují, zda nemají dvojí občanství. Kapacita stanů je celkem 150 lůžek.
            14:41
            Ubytování pro ukrajinské Romy
             První rodiny ukrajinských Romek s dětmi dnes přijely i do Kramolína na Třebíčsku. Bývalá vojenská ubytovna patří mezi objekty, které pro jejich ubytování vybral stát. Už s předstihem se ale proti tomu stavěli někteří tamní obyvatelé.
             16:33
             Solární panely v památkových zónách
              Města a obce se potýkají s rekordně vysokými náklady za energie. Snaží se proto hledat způsoby, jak za drahé teplo platit méně. Některé radnice si už pořizují solární panely, které pak instalují na městské budovy.
              18:26
              Zákon o bezpečné objíždění cyklistů
               Zmatky kolem nového zákona o bezpečném objíždění cyklistů. Řidiči by se jim podle něj měli vyhnout ve vzdálenosti aspoň 1,5 metru. Policie má ale problémy s prokazováním přestupků, pokud řidič normu poruší a i při nehodách.
               20:21
               Opičí neštovice
                Lékaři, ke kterým přijdou pacienti s typickými příznaky neštovic, by měli zvažovat i nákazu opičími neštovicemi. Doporučuje to Státní zdravotní ústav. Zemí, kde se už toto virové onemocnění vyskytlo, denně přibývá. První případ dnes potvrdili v Německu.
                20:49
                Požár v Praze
                 Pražští hasiči zasahovali u požáru podkrovního bytu ve Spojovací ulici. Evakuovat museli celkem 10 lidí, a to jak z hořícího domu, tak i ze sousedních budov. Plameny dostali pod kontrolu během několika minut.
                 21:09
                 Výluka města Florenc
                  O víkendu se cestující metrem musejí připravit na výluku linky C, a to v úseku mezi stanicemi Vltavská a Hlavní nádraží. Důvodem je oprava stropních desek ve stanici Florenc.
                  21:24
                  Nejtvrdším hasičem světa je Čech
                   Nejtvrdším hasičem světa je Čech Michal Brousil z Písku. 32 letý sportovec ovládl světové hasičské hry v portugalském Lisabonu. V konkurenci dvou set závodníků zvítězil v disciplínách TFA, což v překladu znamená "Nejtvrdší hasič přežívá".
                   23:04
                   Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině
                    V celém Česku je na 500 muzeí. Jedno z nejnovějších, kam se lidé můžou přijít podívat, se nachází na Vysočině v malé obci Habří, která je dnes prakticky prázdná. Objevy zdejší badatelky ale ukazují, že historie této vesnice byla významná.
                    24:37
                    Festival muzejních nocí
                     Do muzeí nebo galerií se právě dnes můžou lidé podívat i po setmění. Začíná totiž tradiční "Festival muzejních nocí". Koná se už po 18. a přihlásilo se k němu na 600 institucí a 180 měst, která nabízejí nočním návštěvníkům vedle prohlídek také řadu doprovodných i kulturních programů.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                     27. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                     24. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                     23. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                     22. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                     21. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                     20. 6. 2022 na ČT1

                     Napište nám