25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:19
  Ceny plynu stále stoupají.
   Rostou ale zároveň obavy, že plyn přestane do České republiky proudit. Jako poslední by byly postižené domácnosti. Výhodu mají tam, kde se rozhodli využít zelenou energii, jako třeba v Jablonci Nad Nisou. Naopak nejvíc ohrožení jsou například skláři.
   04:00
   Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové
    Sdružení dodavatelských firem chce během výstavby zdražit multifunkční arénu z 568 mil.Kč bez daně o dalších 69 mil. Kč.
    05:44
    Zahraniční turisti znovu v Česku
     Agentura Czech tourism chce do země zpět přilákat zahraniční turisty. S Rusy už nepočítá, proto na dvoudenní Travel Trade Day do Karlových Varů pozvala desítky cestovních kanceláří z celého světa.
     07:54
     Plzeňský kraj chce koupit městské lázně
      Plzeňský kraj chce od soukromého zahraničního vlastníka koupit zchátralou budovu někdejších městských lázní. Ve třicátých letech patřily k největším a nejmodernějším v Československu.
      09:21
      Integrace ukrajinských dětí
       Přibližně 26 tisíc dětí ukrajinských uprchlíků už navštěvuje tuzemské základní školy. Ve školkách jich pak je asi 3800. Přesto je to výrazně méně než kolik dětí do Česka dorazilo.
       12:35
       Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany
        Od počátku války získalo v Česku ochranu víc než 351 tisíc běženců. Ne všichni ale v zemi zůstali. Před týdnem ministr vnitra uvedl, že v tuzemsku je asi 200 tisíc uprchlíků.
        12:58
        Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky
         Od druhé poloviny dubna mohou obce žádat o dotace na rekonstrukci bytů pro ukrajinské uprchlíky. Mezi prvními se o ně přihlásily Dačice. Uprchlická vlna tam urychlila budování bydlení v areálu bývalé továrny.
         14:44
         Třebíč přišel o dotace na památky
          Důvodem je její spor s památkáři o stromy na náměstí. V rámci revitalizace jich tam radnice vysadila víc, než měla, čímž podle památkářů nedodržela závazná stanoviska.
          16:52
          Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová
           Bylo to vůbec poprvé kdy do regionu přijel některý z komisařů osobně. V kraji navštívila například povrchový důl Jiří v Sokolovské uhelné a prohlédla si uměle vytvořené jezero Medard na Sokolovsku.
           18:18
           Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice
            Nejvyšší správní soud vyhověl kasačním stížnostem elektrárny a ministerstva životního prostředí olomoucký soud podle něj chyboval, když zrušil výjimku pro rtuť a oxidy dusíku.
            18:51
            Soud za výrobu a prodej pervitinu
             Za výrobu a prodej téměř dvanácti kilogramů pervitinu potvrdil olomoucký vrchní soud pětici obžalovaných mužů tresty od osmi do třinácti let. Část gangu podle státního zástupce ve velkém dovážela léky s obsahem účinných látek z lékárenské sítě v Rumunsku.
             19:09
             Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu.
              Akce poro veřejnost jsou naplánované na polovinu června.
              19:41
              Úklid po bouřkách
               Obce na Lounsku sčítají škody po páteční větrné smršti, která se prohnala republikou. V Ústeckém kraji byla nejsilnější právě na Lounsku a ve Šluknovském výběžku. Lámala stromy, ničila střechy.
               21:07
               Jaké bude počasí
                Teploty během dnešního dne vystoupaly na některých místech až na letních 26 stupňů Celsia. Na zbytek týdne se pak výrazně ochladí. První přeháňky a ojediněle i bouřky dorazí podle meteorologů od západu už dnes večer.
                21:27
                Zájem o řemesla roste
                 Například v Pardubickém kraji podalo letos přihlášku do některých učebních oborů o 60 i více procent školáků. Vyučit se rozhodli i žáci s dobrým prospěchem, kteří tak dali řemeslu s výučním listem přednost před střední školou.
                 23:35
                 V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles
                  Za organizací největšího tuzemského neziskového festivalu stojí přes 80 studentů. Až do pátku tak město ožívá koncerty, besedami nebo workshopy.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                  24. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                  23. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                  22. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                  21. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                  20. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                  17. 6. 2022 na ČT1

                  Napište nám