Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Letní aktivity na přehradě Seč

Obsah dílu

Headlines — Není možné žádat občanský průkaz a pas — Podoba nových občanských průkazů — Odstávka ve Škodě auto — Parkování v Jihlavě — Pád letadla u Frýdlantu nad Ostravicí — Nový vrt v Klukách na Písecku — Češi ovládli finále v trapu — Další české naděje — Požár karavanů u Orlíku — Revize karavanů — Život v karavanu — Rizika rozšíření těžby v dole Turów — Vyjede pražský očkovací autobus — Mobilní očkování bezdomovců — Hluk ze skateparku — Zavřené turistické cesty na Šumavě — Letní aktivity na přehradě Seč

Části dílu

00:14
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:03
  Není možné žádat občanský průkaz a pas
   Až do konce týdne nemůžou lidé žádat o nové občanské průkazy a cestovní pasy. Doklady dnes úřady pouze vydávaly. Od zítřka už nebude možné ani to. Plánovaná odstávka souvisí s přípravou na vydávání občanských průkazů s biometrickými údaji. Systém by měl fungovat v pondělí.
   02:57
   Podoba nových občanských průkazů
    A jaká bude podoba nových občanských průkazů s biometrickými prvky? V čipech dokladů bude nasnímaný obličej a otisky prstů. Některé jiné údaje mají naopak zmizet. Už nebude možné uvádět akademický titul a chybět bude také rodné číslo. Češky se navíc budou moci rozhodnout, zda chtějí své příjmení přechylovat, tedy používat přípony, nejčastěji -ová.
    04:20
    Odstávka ve Škodě auto
     Automobilka Škoda přerušila v noci na dnešek výrobu. Důvodem je nedostatek dílů potřebných k výrobě aut, hlavně čipů. Podnik tím uspíšil začátek celozávodní dovolené, která se pak v srpnu navíc protáhne ze dvou na tři týdny. Nucené volno zaměstnanců bude placené. Podle odhadů českého Sdružení automobilového průmyslu se letos kvůli výpadku komponentů nevyrobí skoro 70 tisíc aut.
     04:48
     Parkování v Jihlavě
      Jedno parkoviště skoro prázdné a druhé jen o pár metrů dál od brzkého rána beznadějně plné. Jihlava zpoplatnila stání pro auta v širším centru města, která řidiči dříve hojně využívali. Protože většina z nich za parkování platit nechce, hledají volná místa také v přilehlých ulicích. Plánem radnice ale je, aby lidé svoje auta nechávali hlavně na periferii města.
      06:28
      Pád letadla u Frýdlantu nad Ostravicí
       U letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí se při vzletu zřítilo ultralehké letadlo. Zraněného pilota z hořícího stroje vytáhl svědek nehody, čímž mu podle hasičů zachránil život. Zraněného muže transportoval vrtulník do nemocnice v Ostravě. K nehodě malého letadla došlo také u Jablonné poblíž Příbrami. Tam ale pilot havárii nepřežil.
       06:52
       Nový vrt v Klukách na Písecku
        V obci Kluky na Písecku se po dlouhých letech vypořádali s nedostatkem vody. Vyřešil ho nový vrt. Zaplatila ho z velké části dotace z Ministerstva životního prostředí.
        08:28
        Češi ovládli finále v trapu
         Češi Jiří Lipták a David Kostelecký ovládli olympijské finále v trapu na LOH 2020.
         10:15
         Další české naděje
          Jistou olympijskou medaili z Her už mají také tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. V deblu si v Tokiu zahrají o zlato. Tahle spolu slavily vítězství na French Open. A šanci na nejcennější kov má v Tokiu také tenistka Markéta Vondroušová.
          11:12
          Požár karavanů u Orlíku
           Protože v kempech u Orlíku hoří opakovaně, chystá se to řešit i Povodí Vltavy. A zaměří se také na další místa. Karavany jsou totiž často ve špatném technickém stavu a někteří majitelé je navíc pomocí různých úprav proměnili na takzvané černé stavby, které nemají řádné protipožární zabezpečení. Povodí chce proto zvolit podobný model, jaký je například na Třeboňsku.
           14:16
           Revize karavanů
            Na dobrý technický stav obytných přívěsů by neměli jejich majitelé zapomínat ani mimo silnice. Karavany by měly procházet pravidelnou kontrolou. A to nejen tou technickou. Revidováno by mělo být i plynové zařízení, včetně hadic. Provozovatelé kempů mohou po majitelích karavanů potvrzení o stavu přívěsu požadovat.
            15:35
            Život v karavanu
             Podle Asociace kempování a karavaningu je v Česku už přes 50 tisíc karavanů. A další rekordně přibývají. S nimi i obytná auta, v registraci nových vozů ročně už Česko překonalo i dosavadní velmoc Německo. Za nadšenými karavanisty se vydala Nikol Coufalová.
             16:44
             Rizika rozšíření těžby v dole Turów
              Obyvatelé Uhelné debatují s odborníky o možných rizicích v souvislosti s rozšířením těžby v polském hnědouhelném dole Turow. Ten mají místní lidé doslova na dohled.
              18:13
              Vyjede pražský očkovací autobus
               V Praze začne jezdit očkovací autobus, který bude mít zastávky napříč metropolí. Cílem je co nejvíce přiblížit cestu k očkování proti covidu-19 všem zájemcům, kteří se ještě neregistrovali nebo nezískali termín. Poprvé budou zdravotníci v autobuse očkovat v sobotu 31. července, a to u zoologické zahrady v Troji.
               18:36
               Mobilní očkování bezdomovců
                Týmy zdravotníků vyjíždějí ale také do vyloučených lokalit a vakcínu podávají například lidem bez domova. V Karlovarském kraji se tak očkovalo v Karlových Varech a Ostrově, a to jednorázovou vakcínou Janssen. Zájem o ni projevilo skoro 40 lidí.
                20:10
                Hluk ze skateparku
                 Obyvatele rodinných domů v centru Rokycan obtěžuje už několik měsíců hluk z tamního skate parku. Vadí jim hlavně rány z dopadů na rampu, které se podle nich odrážejí od okolní zástavby a jsou tak slyšet v celé vilové čtvrti. Lidé už proto sepsali několik petic. Město chce tento problém vyřešit v září.
                 21:58
                 Zavřené turistické cesty na Šumavě
                  Až do září budou uzavřené turistické trasy na Stožecku kolem Schwarzenberského kanálu. Na trasách hrozí pád stromů zničených po bouřkách. Další škody způsobily bouřky i začátkem tohoto týdne. Vedení parku už muselo vytyčit i náhradní trasu na Třístoličník. Tam chodí v sezoně stovky turistů.
                  23:32
                  Letní aktivity na přehradě Seč
                   A teď se podíváme na sečskou přehradu v Železných horách. Protože je o pobyty u ní také letos velký zájem, rozšířili tamní provozovatelé možnosti vodních sportů i kapacity ubytování. Podívat se tam byla taky Kamila Jušková.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                   29. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                   27. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                   26. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                   23. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   22. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   21. 9. 2022 na ČT1

                   Napište nám