Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Rušení a omezení lokálních vlaků ve středních Čechách — Výluka v Pardubicích se protáhne o měsíc — Končí očkovací centrum v Teplicích — Volno pro státní zaměstnance a jednodušší cestování dětí — Pandemie a studium v zahraničí — Prskavec dopádloval na OH pro zlato — Zlato vybojoval i Lukáš Krpálek — Termíny v dostavbě Dukovan — Zaměstnanost v Temelínu — První síť vodíkových plnících stanic — Stavba Ještědu začala před 55 lety — Památková ochrana Líbigovo městečko — Sklářské hutě a rozhledny — Zrekonstruované odpočívadlo na D1 — Mladé Buky na Trutnovsku přišly o dalšího čápa — Slovanská epopej v Moravském Krumlově — Začíná Jiráskův Hronov

Části dílu

00:12
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:08
  Rušení a omezení lokálních vlaků ve středních Čechách
   Středočeský kraj zruší nebo omezí 12 lokálních vlakových spojů. Rozhodli o tom středočeští radní, kteří tak chtějí ušetřit peníze na tratích, které jsou málo využívané. Ne ale všichni lidé a taky starostové s novinkou souhlasí a chtějí lokální linky na železnici zachovat.
   03:20
   Výluka v Pardubicích se protáhne o měsíc
    A u problémů na železnici ještě zůstaneme, protože výluka na trati z Pardubic do Hradce Králové se prodlouží asi o měsíc. Kvůli celkové modernizaci železničního uzlu a výstavbě nového mostu přes Labe od června nejezdí vlaky mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, a zároveň také Chrudimí.
    04:13
    Končí očkovací centrum v Teplicích
     Velkokapacitní očkovací centrum v severočeských Teplicích dnes končí svůj provoz. A během srpna skončí také ostatní v Ústeckém kraji. Zájemci si tak budou moci přijít pro vakcínu už jen do nemocnic nebo do ordinací praktických lékařů. Právě ti ale upozorňují na to, že dosud není možné velká balení ampulí dělit. Celá plata často nejsou schopni včas vyočkovat.
     05:51
     Volno pro státní zaměstnance a jednodušší cestování dětí
      Vláda souhlasila se dvěma dny placeného volna pro státní zaměstnance, kteří letos podstoupili, nebo podstoupí očkování proti covidu-19. A kabinet také rozhodl o jednodušších podmínkách návratu dětí ze zahraničí.
      06:23
      Pandemie a studium v zahraničí
       Čeští středoškoláci můžou vyjet na stipendijní pobyty ve Spojených státech s ročním zpožděním. Umožnila jim to americká diplomacie. Například 13 studentů, proto až teď o prázdninách, do zámoří teprve vyrazí. Cestování za studiem je ale stále omezeno - také pro vysokoškoláky. Do některých zemí se kvůli proticovidovým opatřením stále nemůžou dostat.
       08:01
       Prskavec dopádloval na OH pro zlato
        Kajakář Jiří Prskavec, který byl před pěti lety bronzový na Hrách v Riu, si tentokrát dojel pro nejcennější kov s více než třívteřinovým náskokem. 28letý rodák z Mělníka, který byl favoritem soutěže, se tak stal prvním českým kajakářem ve vodním slalomu, který může slavit zlatou olympijskou medaili v prestižní kategorii.
        09:05
        Zlato vybojoval i Lukáš Krpálek
         Celkově už třetí zlatý kov na hrách vybojoval 32letý judista Lukáš Krpálek. Zlatý muž z Ria v kategorii do sta kilogramů se dostal na absolutní vrchol také v Tokiu, tentokrát ale v nejtěžší váhové kategorii.
         10:04
         Termíny v dostavbě Dukovan
          Obce v okolí jaderné elektrárny Dukovany chtějí, aby vláda plnila termíny v přípravě nového pátého jaderného bloku. Tendr na jeho dodavatele měl začít už vloni. Podle ministra průmyslu Karla Havlíčka už ale byl v podstatě zahájený, a to bezpečnostním posouzením případných zájemců. To má skončit letos v listopadu. Zároveň se ale mluví o prodlužování životnosti současných jaderných bloků až na 60 let, to znamená do roku 2045.
          10:57
          Zaměstnanost v Temelínu
           Jaderná elektrárna a s ní související zaměstnanost mají na okolní obce přímý dopad. V Dukovanech pracuje přes 1400 lidí, a další pracovní místa na elektrárnu navazují. Právě proto obce žádají po státu co nejrychlejší rozhodnutí ohledně dalšího bloku. Potřebují se na to připravit jak ony samy, tak i místní firmy.
           12:35
           První síť vodíkových plnících stanic
            O vodíku se mluví jako o palivu budoucnosti. Regionem, který se rozvoji ekologických tedy vodíkových technologií už teď aktivně věnuje, je Ústecký kraj. Vzniká v něm první síť plnicích stanic v Česku. A plánuje také veřejnou dopravu na vodíkový pohon. Jedním ze zdrojů tohoto plynu mají být rekultivované plochy.
            14:37
            Stavba Ještědu začala před 55 lety
             Horský hotel s vysílačem na Ještědu je nejvýraznější a nejznámější dominantou nejen Liberce, ale celého regionu. Vysoký je 94 metrů. A právě dnes je tomu 55 let od položení základního kamene. V roce 1973 pak Ještěd otevřeli veřejnosti.
             17:33
             Památková ochrana Líbigovo městečko
              Památkovou ochranu chtějí města v Libereckém kraji i pro další unikátnosti. Příkladem může být Liberec a jeho Líbigovo městečko. Pokus prohlásit unikátní zaměstnaneckou kolonii památkovou zónou ale není první.
              19:56
              Sklářské hutě a rozhledny
               A nejsou to jen památky a příroda. Mezi návštěvníky jsou stále více oblíbené i návštěvy zdejších sklářských hutí nebo rozhleden.
               20:28
               Zrekonstruované odpočívadlo na D1
                Řidiči můžou nově zastavit na zmodernizovaném odpočívadle na dálnici D1 u obce Studený ve směru na Brno. Je tam 26 míst pro auta a 12 pro kamiony. V současnosti je podél tuzemských silnic a dálnic na 140 odpočívek. Na některých úsecích ale stále chybějí, a to způsobuje potíže hlavně řidičům kamionů.
                21:49
                Mladé Buky na Trutnovsku přišly o dalšího čápa
                 Mladé Buky na Trutnovsku přišly o dalšího čápa, který tam hnízdil. Mladého Bonifáce připravil o život stejně jako jeho matku, sloup elektrického vedení. Čapí mláďata pomáhali od května přikrmovat místní.
                 22:27
                 Slovanská epopej v Moravském Krumlově
                  Na Muchovu Slovanskou epopej, kterou po deseti letech opět vystavují na zámku v Moravském Krumlově, se přišli podívat první návštěvníci. Expozice dvaceti pláten je ale zatím pouze ve zkušebním provozu, podívat se tak můžou přijít jen místní. Pro ostatní zájemce se ale otevře už zítra.
                  24:30
                  Začíná Jiráskův Hronov
                   Jiráskův Hronov je nejstarší kontinuálně trvající divadelní festival na světě. Dnes začíná jeho 91. ročník.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                   3. 10. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                   30. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                   29. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                   27. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                   26. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                   23. 9. 2022 na ČT1

                   Napište nám