25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Není možné žádat občanský průkaz a pas — Podoba nových občanských průkazů — Odstávka ve Škodě auto — Parkování v Jihlavě — Pád letadla u Frýdlantu nad Ostravicí — Nový vrt v Klukách na Písecku — Češi ovládli finále v trapu — Další české naděje — Požár karavanů u Orlíku — Revize karavanů — Život v karavanu — Rizika rozšíření těžby v dole Turów — Vyjede pražský očkovací autobus — Mobilní očkování bezdomovců — Hluk ze skateparku — Zavřené turistické cesty na Šumavě — Letní aktivity na přehradě Seč

Části dílu

00:14
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:03
  Není možné žádat občanský průkaz a pas
   Až do konce týdne nemůžou lidé žádat o nové občanské průkazy a cestovní pasy. Doklady dnes úřady pouze vydávaly. Od zítřka už nebude možné ani to. Plánovaná odstávka souvisí s přípravou na vydávání občanských průkazů s biometrickými údaji. Systém by měl fungovat v pondělí.
   02:57
   Podoba nových občanských průkazů
    A jaká bude podoba nových občanských průkazů s biometrickými prvky? V čipech dokladů bude nasnímaný obličej a otisky prstů. Některé jiné údaje mají naopak zmizet. Už nebude možné uvádět akademický titul a chybět bude také rodné číslo. Češky se navíc budou moci rozhodnout, zda chtějí své příjmení přechylovat, tedy používat přípony, nejčastěji -ová.
    04:20
    Odstávka ve Škodě auto
     Automobilka Škoda přerušila v noci na dnešek výrobu. Důvodem je nedostatek dílů potřebných k výrobě aut, hlavně čipů. Podnik tím uspíšil začátek celozávodní dovolené, která se pak v srpnu navíc protáhne ze dvou na tři týdny. Nucené volno zaměstnanců bude placené. Podle odhadů českého Sdružení automobilového průmyslu se letos kvůli výpadku komponentů nevyrobí skoro 70 tisíc aut.
     04:48
     Parkování v Jihlavě
      Jedno parkoviště skoro prázdné a druhé jen o pár metrů dál od brzkého rána beznadějně plné. Jihlava zpoplatnila stání pro auta v širším centru města, která řidiči dříve hojně využívali. Protože většina z nich za parkování platit nechce, hledají volná místa také v přilehlých ulicích. Plánem radnice ale je, aby lidé svoje auta nechávali hlavně na periferii města.
      06:28
      Pád letadla u Frýdlantu nad Ostravicí
       U letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí se při vzletu zřítilo ultralehké letadlo. Zraněného pilota z hořícího stroje vytáhl svědek nehody, čímž mu podle hasičů zachránil život. Zraněného muže transportoval vrtulník do nemocnice v Ostravě. K nehodě malého letadla došlo také u Jablonné poblíž Příbrami. Tam ale pilot havárii nepřežil.
       06:52
       Nový vrt v Klukách na Písecku
        V obci Kluky na Písecku se po dlouhých letech vypořádali s nedostatkem vody. Vyřešil ho nový vrt. Zaplatila ho z velké části dotace z Ministerstva životního prostředí.
        08:28
        Češi ovládli finále v trapu
         Češi Jiří Lipták a David Kostelecký ovládli olympijské finále v trapu na LOH 2020.
         10:15
         Další české naděje
          Jistou olympijskou medaili z Her už mají také tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. V deblu si v Tokiu zahrají o zlato. Tahle spolu slavily vítězství na French Open. A šanci na nejcennější kov má v Tokiu také tenistka Markéta Vondroušová.
          11:12
          Požár karavanů u Orlíku
           Protože v kempech u Orlíku hoří opakovaně, chystá se to řešit i Povodí Vltavy. A zaměří se také na další místa. Karavany jsou totiž často ve špatném technickém stavu a někteří majitelé je navíc pomocí různých úprav proměnili na takzvané černé stavby, které nemají řádné protipožární zabezpečení. Povodí chce proto zvolit podobný model, jaký je například na Třeboňsku.
           14:16
           Revize karavanů
            Na dobrý technický stav obytných přívěsů by neměli jejich majitelé zapomínat ani mimo silnice. Karavany by měly procházet pravidelnou kontrolou. A to nejen tou technickou. Revidováno by mělo být i plynové zařízení, včetně hadic. Provozovatelé kempů mohou po majitelích karavanů potvrzení o stavu přívěsu požadovat.
            15:35
            Život v karavanu
             Podle Asociace kempování a karavaningu je v Česku už přes 50 tisíc karavanů. A další rekordně přibývají. S nimi i obytná auta, v registraci nových vozů ročně už Česko překonalo i dosavadní velmoc Německo. Za nadšenými karavanisty se vydala Nikol Coufalová.
             16:44
             Rizika rozšíření těžby v dole Turów
              Obyvatelé Uhelné debatují s odborníky o možných rizicích v souvislosti s rozšířením těžby v polském hnědouhelném dole Turow. Ten mají místní lidé doslova na dohled.
              18:13
              Vyjede pražský očkovací autobus
               V Praze začne jezdit očkovací autobus, který bude mít zastávky napříč metropolí. Cílem je co nejvíce přiblížit cestu k očkování proti covidu-19 všem zájemcům, kteří se ještě neregistrovali nebo nezískali termín. Poprvé budou zdravotníci v autobuse očkovat v sobotu 31. července, a to u zoologické zahrady v Troji.
               18:36
               Mobilní očkování bezdomovců
                Týmy zdravotníků vyjíždějí ale také do vyloučených lokalit a vakcínu podávají například lidem bez domova. V Karlovarském kraji se tak očkovalo v Karlových Varech a Ostrově, a to jednorázovou vakcínou Janssen. Zájem o ni projevilo skoro 40 lidí.
                20:10
                Hluk ze skateparku
                 Obyvatele rodinných domů v centru Rokycan obtěžuje už několik měsíců hluk z tamního skate parku. Vadí jim hlavně rány z dopadů na rampu, které se podle nich odrážejí od okolní zástavby a jsou tak slyšet v celé vilové čtvrti. Lidé už proto sepsali několik petic. Město chce tento problém vyřešit v září.
                 21:58
                 Zavřené turistické cesty na Šumavě
                  Až do září budou uzavřené turistické trasy na Stožecku kolem Schwarzenberského kanálu. Na trasách hrozí pád stromů zničených po bouřkách. Další škody způsobily bouřky i začátkem tohoto týdne. Vedení parku už muselo vytyčit i náhradní trasu na Třístoličník. Tam chodí v sezoně stovky turistů.
                  23:32
                  Letní aktivity na přehradě Seč
                   A teď se podíváme na sečskou přehradu v Železných horách. Protože je o pobyty u ní také letos velký zájem, rozšířili tamní provozovatelé možnosti vodních sportů i kapacity ubytování. Podívat se tam byla taky Kamila Jušková.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Video nelze z licenčních důvodů přehrát

                   Události v regionech

                   Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                   11. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                   10. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                   9. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                   8. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                   5. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                   4. 8. 2022 na ČT1

                   Napište nám