9. prosinec 2020

Část: Vánoční trhy zvažují uzavření

Obsah dílu

Vývoj koronaviru aktuálně — Vánoční trhy zvažují uzavření — Restaurace protestuje proti nařízení — Vývoj stupně Protiepidemiologického systému PES — Nákaza na Jesenicku — Nákaza v domově pro seniory — Obyvatelé v domově pro seniory se budou starat o slepice — Slovanská epopej nepatří Praze — Bavorsko zpřísňuje protikoronavirová opatření — Odvolání proti trestu za posprejování Karlova mostu — Karlovarský kraj má konečně koalici — Rychnov opouští Rakušany — Další parkovací dům v Českých Budějovicích — Nehoda cisterny s asfaltem — Podmínka pro bývalou ředitelkou muzea — Sportoviště a některé bazény jsou obsazené až do příštího roku — KRNAP nabízí vánoční stromky — Adventní roráty — Česká televize spustila projekt Buďmě si blízko...i na dálku — Ubývá vánočních pohlednic

Části dílu

01:03
Vývoj koronaviru aktuálně
  Poslanecká sněmovna projednává žádost vlády o prodloužení nouzového stavu v zemi o měsíc. Opozice, která kritizuje nefunkčnost Protiepidemického systému PES, že se jím ani sama vláda v opatřeních neřídí, je proti.
  02:18
  Vánoční trhy zvažují uzavření
   Jedním z těchto zpřísnění, platným ode dneška, je zákaz prodeje a konzumace alkoholu na vánočních a adventních trzích. Výsledkem je, že např. na Václavském náměstí v Praze dnes otevřely jenom 4 stánky.
   03:46
   Restaurace protestuje proti nařízení
    Od dnešního večera nařízeně zkracuje provozní doba všech restaurací, hospod a barů – zavřít musí už ve 20 hodin, namísto dosavadních 22. Někteří majitelé a provozovatelé už ale dali vědět, a nijak se tím netají, že přesto v 8 hodin večer nezavřou.
    05:40
    Vývoj stupně Protiepidemiologického systému PES
     Před výkladem k následující mapce upozorňuji: Opatření příslušného stupně Protiepidemického systému PES, případně další opatření vlády platí pro celou republiku, pro všechny kraje, bez výjimky.
     06:32
     Nákaza na Jesenicku
      Pokud jste to z předchozí mapky nepostřehli nebo nestihli vyčíst - vůbec nejrizikovější oblastí z hlediska rizika koronavirové nákazy je momentálně Jesenicko, které je v Protiepidemickém systému na hodnotě 91 bodů.
      07:16
      Nákaza v domově pro seniory
       V zařízení pro seniory v Horním Slavkově na Sokolovsku je koronavirem nakažených 29 jeho obyvatel, a co víc - kompletně i veškerý personál, včetně vedení.
       08:46
       Obyvatelé v domově pro seniory se budou starat o slepice
        Obyvatelé Domova Clemenatas v Mlékovicích u Prahy se v rámci terapie budou starat o slepice - slepice kropenatého plemene hedvábniček.
        10:25
        Slovanská epopej nepatří Praze
         Cyklus velkoformátových obrazů Slovanská epopej nepatří Praze, ale dědicům Alfonse Muchy: Obvodní soud pro Prahu 1 tak dal za pravdu žalobě malířova vnuka Johna Muchy, podle něhož se hlavní město vlastníkem pláten nikdy nestalo, protože nesplnilo autorovu podmínku.
         11:05
         Bavorsko zpřísňuje protikoronavirová opatření
          Německá spolková země Bavorsko kvůli nepříznivému vývoji epidemie zpřísňuje protikoronavirová opatření: Ode dneška v ní platí stav katastrofy, a tak tam z Česka není možné jezdit.
          11:31
          Odvolání proti trestu za posprejování Karlova mostu
           Městský soud v Praze v odvolacím řízení potvrdil platnost trestu v původní výši za posprejování jednoho z pilířů Karlova mostu loni v létě: 31-tiletý německý turista Benjamin Wittig za to má podmínku, pokutu 100 tisíc korun a 5 let do Česka nesmí.
           11:57
           Karlovarský kraj má konečně koalici
            Zastupitelstvo Karlovarského kraje se 2 měsíce od krajských voleb, jako poslední ze všech krajů v zemi, usneslo na koalici, nové krajské radě - na tom, kdo regionu bude vládnout.
            13:45
            Rychnov opouští Rakušany
             Radnice odchází ze společního vodárenského podniku Energie AG a obcí.Vodárky založila vlastní.
             15:25
             Další parkovací dům v Českých Budějovicích
              České Budějovice vybudují parkovací dům bezmála pro 500 aut. Radnice už schválila soutěž na firmu, která ho vyprojektuje a postaví.
              17:10
              Nehoda cisterny s asfaltem
               Nehoda cisterny s asfaltem dopoledne zablokovala dálnici D46 za Prostějovem, na 34. kilometru ve směru na Olomouc. Na vozovku tam vyteklo 10 tun horkého asfaltu.
               17:31
               Podmínka pro bývalou ředitelkou muzea
                Podmínku s odkladem na 5 let a uhrazení škody - uložil soud v Litoměřicích bývalé ředitelce městského muzea Evě Štíbrové: Za jejího vedení z muzea zmizely tisíce předmětů
                18:29
                Sportoviště a některé bazény jsou obsazené až do příštího roku
                 Správci museli kvůli dodržení vládních nařízení o maximálním počtu návštěvníků spustit online registrace. Hlavně městské plovárny ale na tom prodělávají. Jsou totiž v plném provozu pro zlomek lidí.
                 20:16
                 KRNAP nabízí vánoční stromky
                  Do Vánoc zbývají dva týdny a lidé začínají shánět vánoční stromky. V posledních letech si oblíbili certifikované stromky z šetrně udržovaných lesů Krkonoš.
                  21:23
                  Adventní roráty
                   Součástí adventní doby v křesťanských, římskokatolických kostelech jsou tzv.-né roráty - ranní mše.
                   22:52
                   Česká televize spustila projekt Buďmě si blízko...i na dálku
                    V současné době se s blízkými často nemůžeme vídat tak, jak jsme byli zvyklí. Česká televize proto vytvořila projekt: Buďme si blízko...i na dálku, kde iReportéři nahrávají pozdravy pro své blízké, které pak odvysíláme.
                    23:24
                    Ubývá vánočních pohlednic
                     Počet listovních zásilek dlouhodobě a vytrvale klesá. A s tím se vytrácí i jedna tradice - posílání klasických vánočních přání a pohlednic. I je vytlačuje a nahrazuje elektronická komunikace.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     10. prosinec 2020

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž25 minut

                     26. květen

                     Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                     26. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     25. květen

                     Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                     25. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     24. květen

                     24. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     23. květen

                     ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                     23. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     22. květen

                     Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

                     22. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     19. květen

                     Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

                     19. 5. 2023 na ČT1

                     Napište nám