Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Vývoj koronaviru aktuálně — Vánoční trhy zvažují uzavření — Restaurace protestuje proti nařízení — Vývoj stupně Protiepidemiologického systému PES — Nákaza na Jesenicku — Nákaza v domově pro seniory — Obyvatelé v domově pro seniory se budou starat o slepice — Slovanská epopej nepatří Praze — Bavorsko zpřísňuje protikoronavirová opatření — Odvolání proti trestu za posprejování Karlova mostu — Karlovarský kraj má konečně koalici — Rychnov opouští Rakušany — Další parkovací dům v Českých Budějovicích — Nehoda cisterny s asfaltem — Podmínka pro bývalou ředitelkou muzea — Sportoviště a některé bazény jsou obsazené až do příštího roku — KRNAP nabízí vánoční stromky — Adventní roráty — Česká televize spustila projekt Buďmě si blízko...i na dálku — Ubývá vánočních pohlednic

Části dílu

01:03
Vývoj koronaviru aktuálně
  Poslanecká sněmovna projednává žádost vlády o prodloužení nouzového stavu v zemi o měsíc. Opozice, která kritizuje nefunkčnost Protiepidemického systému PES, že se jím ani sama vláda v opatřeních neřídí, je proti.
  02:18
  Vánoční trhy zvažují uzavření
   Jedním z těchto zpřísnění, platným ode dneška, je zákaz prodeje a konzumace alkoholu na vánočních a adventních trzích. Výsledkem je, že např. na Václavském náměstí v Praze dnes otevřely jenom 4 stánky.
   03:46
   Restaurace protestuje proti nařízení
    Od dnešního večera nařízeně zkracuje provozní doba všech restaurací, hospod a barů – zavřít musí už ve 20 hodin, namísto dosavadních 22. Někteří majitelé a provozovatelé už ale dali vědět, a nijak se tím netají, že přesto v 8 hodin večer nezavřou.
    05:40
    Vývoj stupně Protiepidemiologického systému PES
     Před výkladem k následující mapce upozorňuji: Opatření příslušného stupně Protiepidemického systému PES, případně další opatření vlády platí pro celou republiku, pro všechny kraje, bez výjimky.
     06:32
     Nákaza na Jesenicku
      Pokud jste to z předchozí mapky nepostřehli nebo nestihli vyčíst - vůbec nejrizikovější oblastí z hlediska rizika koronavirové nákazy je momentálně Jesenicko, které je v Protiepidemickém systému na hodnotě 91 bodů.
      07:16
      Nákaza v domově pro seniory
       V zařízení pro seniory v Horním Slavkově na Sokolovsku je koronavirem nakažených 29 jeho obyvatel, a co víc - kompletně i veškerý personál, včetně vedení.
       08:46
       Obyvatelé v domově pro seniory se budou starat o slepice
        Obyvatelé Domova Clemenatas v Mlékovicích u Prahy se v rámci terapie budou starat o slepice - slepice kropenatého plemene hedvábniček.
        10:25
        Slovanská epopej nepatří Praze
         Cyklus velkoformátových obrazů Slovanská epopej nepatří Praze, ale dědicům Alfonse Muchy: Obvodní soud pro Prahu 1 tak dal za pravdu žalobě malířova vnuka Johna Muchy, podle něhož se hlavní město vlastníkem pláten nikdy nestalo, protože nesplnilo autorovu podmínku.
         11:05
         Bavorsko zpřísňuje protikoronavirová opatření
          Německá spolková země Bavorsko kvůli nepříznivému vývoji epidemie zpřísňuje protikoronavirová opatření: Ode dneška v ní platí stav katastrofy, a tak tam z Česka není možné jezdit.
          11:31
          Odvolání proti trestu za posprejování Karlova mostu
           Městský soud v Praze v odvolacím řízení potvrdil platnost trestu v původní výši za posprejování jednoho z pilířů Karlova mostu loni v létě: 31-tiletý německý turista Benjamin Wittig za to má podmínku, pokutu 100 tisíc korun a 5 let do Česka nesmí.
           11:57
           Karlovarský kraj má konečně koalici
            Zastupitelstvo Karlovarského kraje se 2 měsíce od krajských voleb, jako poslední ze všech krajů v zemi, usneslo na koalici, nové krajské radě - na tom, kdo regionu bude vládnout.
            13:45
            Rychnov opouští Rakušany
             Radnice odchází ze společního vodárenského podniku Energie AG a obcí.Vodárky založila vlastní.
             15:25
             Další parkovací dům v Českých Budějovicích
              České Budějovice vybudují parkovací dům bezmála pro 500 aut. Radnice už schválila soutěž na firmu, která ho vyprojektuje a postaví.
              17:10
              Nehoda cisterny s asfaltem
               Nehoda cisterny s asfaltem dopoledne zablokovala dálnici D46 za Prostějovem, na 34. kilometru ve směru na Olomouc. Na vozovku tam vyteklo 10 tun horkého asfaltu.
               17:31
               Podmínka pro bývalou ředitelkou muzea
                Podmínku s odkladem na 5 let a uhrazení škody - uložil soud v Litoměřicích bývalé ředitelce městského muzea Evě Štíbrové: Za jejího vedení z muzea zmizely tisíce předmětů
                18:29
                Sportoviště a některé bazény jsou obsazené až do příštího roku
                 Správci museli kvůli dodržení vládních nařízení o maximálním počtu návštěvníků spustit online registrace. Hlavně městské plovárny ale na tom prodělávají. Jsou totiž v plném provozu pro zlomek lidí.
                 20:16
                 KRNAP nabízí vánoční stromky
                  Do Vánoc zbývají dva týdny a lidé začínají shánět vánoční stromky. V posledních letech si oblíbili certifikované stromky z šetrně udržovaných lesů Krkonoš.
                  21:23
                  Adventní roráty
                   Součástí adventní doby v křesťanských, římskokatolických kostelech jsou tzv.-né roráty - ranní mše.
                   22:52
                   Česká televize spustila projekt Buďmě si blízko...i na dálku
                    V současné době se s blízkými často nemůžeme vídat tak, jak jsme byli zvyklí. Česká televize proto vytvořila projekt: Buďme si blízko...i na dálku, kde iReportéři nahrávají pozdravy pro své blízké, které pak odvysíláme.
                    23:24
                    Ubývá vánočních pohlednic
                     Počet listovních zásilek dlouhodobě a vytrvale klesá. A s tím se vytrácí i jedna tradice - posílání klasických vánočních přání a pohlednic. I je vytlačuje a nahrazuje elektronická komunikace.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                     22. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                     21. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                     20. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                     17. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                     16. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                     15. 3. 2023 na ČT1

                     Napište nám