Obsah dílu

Zhoršuje se epidemiologická situace — Vláda omylem v restauracích a hospodách zakázala točit pivo a vařit čaj — Nejvíce zasažený region koronavirem je Pardubicko — 16 podniků se rozhodlo porušilo vládní nařízení — Nakažení v ubytovně pro seniory v Horním Slavkově — Rok od střelby v ostravské fakultní nemocnici — Obvinění kvůli vzpouře vězňů — Školy už začaly rušit některé lyžařské kurzy — Rodinná nadace Karla Komárka daruje ZUŠ 11 pianin — Tendr na Kuks byl zmanipulovaný — Ropa ve Vltavě — Nový rozvod plynu na jihu Čech — Muflon se vrátil ke svému stádu — Testování aut bez řidiče — Instalace nového mostu v Olomouci — Operace obezity Na Františku — Nové vedení v Ústeckém kraji zastavilo plánované investice — Nové Dvory u Opařan zdobí 40 andělů — Zahradnictví se chystají na jaro

Části dílu

01:03
Zhoršuje se epidemiologická situace
  Kvůli dále se zhoršující epidemické situaci v zemi vláda v pondělí projedná další zpřísnění protikoronavirových opatření – podle 4. stupně protiepidemického systému PES.
  01:59
  Vláda omylem v restauracích a hospodách zakázala točit pivo a vařit čaj
   Kabinet chtěl úpravou nařízení reagovat na stížnosti restauratérů, že není možné si nápoje odnášet v PET lahvích nebo ve džbánech. Ministerstvo zdravotnictví odpoledne po upozornění novinářů vše uvedlo na pravou míru.
   02:37
   Nejvíce zasažený region koronavirem je Pardubicko
    Mezi regiony s vůbec nejhorší koronavirovou situací aktuálně, od včerejška, vystoupalo Pardubicko.
    03:19
    16 podniků se rozhodlo porušilo vládní nařízení
     Celkem 16 podniků typu restaurací a hospod včera - v 1.den, odkdy platí zpřísněná protikoronavirová opatření, porušilo nařízení o zavírací době ve 20 hodin – a měly otevřeno i po ní.
     05:32
     Nakažení v ubytovně pro seniory v Horním Slavkově
      V ubytovně pro seniory v Horním Slavkově na Sokolovsku, kde covidem onemocněla polovina z 55 obyvatel a prakticky kompletně nakažený je i personál, dál pomáhají hasiči a povolaní sociální pracovníci.
      06:42
      Rok od střelby v ostravské fakultní nemocnici
       Je to přesně rok od střelby v ostravské fakultní nemocnici. Hromadný vrah Ctirad Vitásek tam loni 10. prosince ráno v čekárně traumatologie 7 lidí zastřelil, další dva vážně zranil.
       09:15
       Obvinění kvůli vzpouře vězňů
        Policie obvinila dva muže ve věku 33 a 44 let z iniciování vzpoury ve věznici v Bělušicích u Mostu: Kvůli opatřením proti koronaviru, přijímaným ve věznicích, se tam do ní zapojilo nakonec až 400 vězňů; zasahovat proti nim musela policie.
        09:41
        Školy už začaly rušit některé lyžařské kurzy
         Hlavně ty, co se měly konat na začátku ledna hned po vánočních prázdninách. Některá střediska kvůli tomu přijdou zhruba o deset procent výnosů. Už nyní počítají ztráty na začátku sezony, který bývá vždy nejsilnější. Náklady na přípravu letošního lyžování jdou už k milionům korun.
         11:13
         Rodinná nadace Karla Komárka daruje ZUŠ 11 pianin
          Jedenáct pianin značky Petrof věnuje uměleckým školám rodinná nadace Karla Komárka. Nástroje vyrobené v Hradci Králové odkoupila poté, co byla zakázka odmítnuta čínským klientem po zářijové návštěvě předsedy senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu.
          12:12
          Tendr na Kuks byl zmanipulovaný
           Rozhodl o tom soud a 4 aktéry potrestal. Firma Gema Art z vítězsného sdružení byla zvýhodněná.
           14:33
           Ropa ve Vltavě
            Ropná skvrna se dnes dopoledne objevila na Vltavě u Trojské lávky v úseku od Štvanice dál. Jejímu většímu rozšíření zabránili hasiči, když na hladinu položili tzv.-né sorpční hady. Kde se skvrna vzala, zjišťuje policie.
            14:50
            Nový rozvod plynu na jihu Čech
             Rozvod plynu na jihu Čech bude napříště bezpečnější a stabilnějí. Do provozu tam byl uvedený nový plynovod, který má bránit výpadkům v distribuční síti.
             16:17
             Muflon se vrátil ke svému stádu
              Zpět ke svému stádu v areálu pražské Thomayerovy nemocnice se ráno, po půl roce, mohl připojil tento muflon na fotografii. Tak dlouho se v péči veterinářů léčil a pak i rehabilitoval po otevřené zlomenině levé přední nohy.
              16:40
              Testování aut bez řidiče
               Na vysoké škole báňské - Technické univerzitě v Ostravě testují ovládání auta bez řidiče. Je to společný projekt s podnikem Škoda Auto zaměřený je hlavně na automatickou jízdu v konvojích.
               18:44
               Instalace nového mostu v Olomouci
                V Olomouci se dal do pohybu takzvaný Rejnok – nový most, který spojí břehy řeky Moravy na hlavní třídě mezi nádražím a centrem města. 55 metrů dlouhá kovová konstrukce vyrobená v Itálii váží skoro tři sta tun.
                19:31
                Operace obezity Na Františku
                 Specializovanou péči ode dneška na novém oddělení v pražské nemocnici Na Františku dostanou lidi s obezitou, cukrovkou a vysokým krevním tlakem.
                 21:15
                 Nové vedení v Ústeckém kraji zastavilo plánované investice
                  Nové vedení Krajské zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět velkých nemocnic, zastavilo plánované investice. Stavět se tak zatím nebude emergency a oddělení šestinedělí v Děčíně ani emergency v Chomutově.
                  21:40
                  Nové Dvory u Opařan zdobí 40 andělů
                   Vesnice Nové Dvory u Opařan na Táborsku se teď, v čase adventu, proměnila na obec andělů: Je po ní rozmístěných celkem 40 postav andělů, některé v životní velikosti.
                   23:05
                   Zahradnictví se chystají na jaro
                    A s blížícími se Vánocemi mají napilno květinářství a zahradnictví. Pravda, adventní věnce už většinou prodaly. Teď ale zase připravují sváteční svícny nebo zlatí jmelí.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    11. prosinec 2020

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    24. březen

                    Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                    24. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    23. březen

                    Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                    23. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    22. březen

                    Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                    22. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    21. březen

                    ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                    21. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    20. březen

                    Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                    20. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    17. březen

                    Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                    17. 3. 2023 na ČT1

                    Napište nám