26 minut

10. prosince 2020

Obsah dílu

Zhoršuje se epidemiologická situace — Vláda omylem v restauracích a hospodách zakázala točit pivo a vařit čaj — Nejvíce zasažený region koronavirem je Pardubicko — 16 podniků se rozhodlo porušilo vládní nařízení — Nakažení v ubytovně pro seniory v Horním Slavkově — Rok od střelby v ostravské fakultní nemocnici — Obvinění kvůli vzpouře vězňů — Školy už začaly rušit některé lyžařské kurzy — Rodinná nadace Karla Komárka daruje ZUŠ 11 pianin — Tendr na Kuks byl zmanipulovaný — Ropa ve Vltavě — Nový rozvod plynu na jihu Čech — Muflon se vrátil ke svému stádu — Testování aut bez řidiče — Instalace nového mostu v Olomouci — Operace obezity Na Františku — Nové vedení v Ústeckém kraji zastavilo plánované investice — Nové Dvory u Opařan zdobí 40 andělů — Zahradnictví se chystají na jaro

Části dílu

01:03
Zhoršuje se epidemiologická situace
  Kvůli dále se zhoršující epidemické situaci v zemi vláda v pondělí projedná další zpřísnění protikoronavirových opatření – podle 4. stupně protiepidemického systému PES.
  01:59
  Vláda omylem v restauracích a hospodách zakázala točit pivo a vařit čaj
   Kabinet chtěl úpravou nařízení reagovat na stížnosti restauratérů, že není možné si nápoje odnášet v PET lahvích nebo ve džbánech. Ministerstvo zdravotnictví odpoledne po upozornění novinářů vše uvedlo na pravou míru.
   02:37
   Nejvíce zasažený region koronavirem je Pardubicko
    Mezi regiony s vůbec nejhorší koronavirovou situací aktuálně, od včerejška, vystoupalo Pardubicko.
    03:19
    16 podniků se rozhodlo porušilo vládní nařízení
     Celkem 16 podniků typu restaurací a hospod včera - v 1.den, odkdy platí zpřísněná protikoronavirová opatření, porušilo nařízení o zavírací době ve 20 hodin – a měly otevřeno i po ní.
     05:32
     Nakažení v ubytovně pro seniory v Horním Slavkově
      V ubytovně pro seniory v Horním Slavkově na Sokolovsku, kde covidem onemocněla polovina z 55 obyvatel a prakticky kompletně nakažený je i personál, dál pomáhají hasiči a povolaní sociální pracovníci.
      06:42
      Rok od střelby v ostravské fakultní nemocnici
       Je to přesně rok od střelby v ostravské fakultní nemocnici. Hromadný vrah Ctirad Vitásek tam loni 10. prosince ráno v čekárně traumatologie 7 lidí zastřelil, další dva vážně zranil.
       09:15
       Obvinění kvůli vzpouře vězňů
        Policie obvinila dva muže ve věku 33 a 44 let z iniciování vzpoury ve věznici v Bělušicích u Mostu: Kvůli opatřením proti koronaviru, přijímaným ve věznicích, se tam do ní zapojilo nakonec až 400 vězňů; zasahovat proti nim musela policie.
        09:41
        Školy už začaly rušit některé lyžařské kurzy
         Hlavně ty, co se měly konat na začátku ledna hned po vánočních prázdninách. Některá střediska kvůli tomu přijdou zhruba o deset procent výnosů. Už nyní počítají ztráty na začátku sezony, který bývá vždy nejsilnější. Náklady na přípravu letošního lyžování jdou už k milionům korun.
         11:13
         Rodinná nadace Karla Komárka daruje ZUŠ 11 pianin
          Jedenáct pianin značky Petrof věnuje uměleckým školám rodinná nadace Karla Komárka. Nástroje vyrobené v Hradci Králové odkoupila poté, co byla zakázka odmítnuta čínským klientem po zářijové návštěvě předsedy senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu.
          12:12
          Tendr na Kuks byl zmanipulovaný
           Rozhodl o tom soud a 4 aktéry potrestal. Firma Gema Art z vítězsného sdružení byla zvýhodněná.
           14:33
           Ropa ve Vltavě
            Ropná skvrna se dnes dopoledne objevila na Vltavě u Trojské lávky v úseku od Štvanice dál. Jejímu většímu rozšíření zabránili hasiči, když na hladinu položili tzv.-né sorpční hady. Kde se skvrna vzala, zjišťuje policie.
            14:50
            Nový rozvod plynu na jihu Čech
             Rozvod plynu na jihu Čech bude napříště bezpečnější a stabilnějí. Do provozu tam byl uvedený nový plynovod, který má bránit výpadkům v distribuční síti.
             16:17
             Muflon se vrátil ke svému stádu
              Zpět ke svému stádu v areálu pražské Thomayerovy nemocnice se ráno, po půl roce, mohl připojil tento muflon na fotografii. Tak dlouho se v péči veterinářů léčil a pak i rehabilitoval po otevřené zlomenině levé přední nohy.
              16:40
              Testování aut bez řidiče
               Na vysoké škole báňské - Technické univerzitě v Ostravě testují ovládání auta bez řidiče. Je to společný projekt s podnikem Škoda Auto zaměřený je hlavně na automatickou jízdu v konvojích.
               18:44
               Instalace nového mostu v Olomouci
                V Olomouci se dal do pohybu takzvaný Rejnok – nový most, který spojí břehy řeky Moravy na hlavní třídě mezi nádražím a centrem města. 55 metrů dlouhá kovová konstrukce vyrobená v Itálii váží skoro tři sta tun.
                19:31
                Operace obezity Na Františku
                 Specializovanou péči ode dneška na novém oddělení v pražské nemocnici Na Františku dostanou lidi s obezitou, cukrovkou a vysokým krevním tlakem.
                 21:15
                 Nové vedení v Ústeckém kraji zastavilo plánované investice
                  Nové vedení Krajské zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět velkých nemocnic, zastavilo plánované investice. Stavět se tak zatím nebude emergency a oddělení šestinedělí v Děčíně ani emergency v Chomutově.
                  21:40
                  Nové Dvory u Opařan zdobí 40 andělů
                   Vesnice Nové Dvory u Opařan na Táborsku se teď, v čase adventu, proměnila na obec andělů: Je po ní rozmístěných celkem 40 postav andělů, některé v životní velikosti.
                   23:05
                   Zahradnictví se chystají na jaro
                    A s blížícími se Vánocemi mají napilno květinářství a zahradnictví. Pravda, adventní věnce už většinou prodaly. Teď ale zase připravují sváteční svícny nebo zlatí jmelí.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž26 minut
                    Další díl
                    11. prosince 2020

                    Přehled dílů

                    4595 dostupných
                    Stopáž26 minut

                    19. července

                    19. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    18. července

                    Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                    18. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    17. července

                    17. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    16. července

                    Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                    16. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    15. července

                    Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                    15. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. července

                    Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                    12. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    11. července

                    Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                    11. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    10. července

                    Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                    10. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    9. července

                    Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                    9. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    8. července

                    8. 7. 2024 na ČT1

                    Napište nám