26 minut

11. prosince 2020

Obsah dílu

Ministr zdravotnictví navrhne přechod do 4. stupně — Fakultní nemoznice v Plzni nabízí testování na protilátky — Plošné testování na koronavirus — Testování učitelů provázejí komplikace — Testování učitelů v Třeboni — Podpis koaliční dohody v Karlovarském kraji — 50 let od tragické železniční nehody — Obvinění v kauze varnsdorfských radarů — Plánovaná výstavba kontejnerového bydlení v Chánově — Nová železniční koridor v Praze — Změny MHD v Písku — Vytíženost pražské hromadné dopravy — Konec oprav silnic na Vysočině — Policie řeší i netradiční případy — Robotickou stáj zvládne obsluhovat jeden člověk — Dvojice vývojářů z Liberce vyvinula převratnou technologii — Zkoušky nové lanovky v areálu Králičák

Části dílu

01:01
Ministr zdravotnictví navrhne přechod do 4. stupně
  Ministr zdravotnictví Jan Blatný v pondělí vládě navrhne návrat do 4. tedy 2. nejpřísnějšího stupně protiepidemického systému PES. Pokud se na tom kabinet shodne, nástup opatření tohoto stupně by měl následovat ještě v příštím týdnu.
  03:46
  Fakultní nemoznice v Plzni nabízí testování na protilátky
   Fakultní nemocnice v Plzni nabízí zájemcům možnost nechat se otestovat na přítomnost protilátek proti covidu, a to plus minus za 500 korun.
   04:48
   Plošné testování na koronavirus
    Jinak plošné testování na covid organizované Ministerstvem zdravotnictví - antigenními testy a pro zájemce zadarmo - má začít v pátek za týden - 18. prosince.
    06:08
    Testování učitelů provázejí komplikace
     K dobrovolnému testování učitelů, které zatím mezi kantory nemá velkou odezvu, je ale třeba říct taky to, že dostat se na odběrová místa je hlavně pro pedagogy z menších měst a venkovských škol často komplikované.
     07:23
     Testování učitelů v Třeboni
      Vůbec největší zájem o bezplatné antigenní testování učitelů je registrovaný v Třeboni. Pomáhají tam s ním dva mobilní týmy hasičů.
      08:51
      Podpis koaliční dohody v Karlovarském kraji
       Karlovarský kraj – jako poslední v Česku, 2 měsíce od krajských voleb – má definitivní většinovou koalici, která kraj povede a bude mu vládnout: dneškem je stvrzená podpisem koaliční smlouvy.
       09:11
       50 let od tragické železniční nehody
        Dnes je to 50 let, co se na trati Brno – Havlíčkův Brod u Řikonína stala tragická železniční nehoda. Do vykolejeného nákladního vlaku tam na viaduktu brzy ráno 11. prosince roku 1970 narazil mezinárodní expres Panonia.
        09:33
        Obvinění v kauze varnsdorfských radarů
         Ve vleklé kauze varnsdorfských radarů na měření rychlosti projíždějících aut policie navrhuje obvinit 4 lidi – mezi nimi bývalého starostu města Stanislava Horáčka i místostarostu Josefa Hambálka.
         10:16
         Plánovaná výstavba kontejnerového bydlení v Chánově
          Spor se vede o plánovanou výstavbu kontejnerového bydlení ve vyloučené lokalitě mosteckého Chanova - jestli splňuje, nebo nesplňuje všechny náležité normy. Proti projektu je i petice obyvatel sídliště.
          11:53
          Nová železniční koridor v Praze
           V polovině prosince vždy vstupují v platnost nové jízdní řády vlaků - letos to bude tuto neděli: České dráhy obecně posilují dálkové i regionální spoje.
           12:48
           Změny MHD v Písku
            Změny ale o tomto víkendu nastávají i v jiné dopravě, nejenom železniční - podstatné např. v Písku. Tam se od neděle snižuje počet linek autobusové městské dopravy, a to skoro na polovinu současného počtu.
            13:43
            Vytíženost pražské hromadné dopravy
             Pražský Magistrát musel řešit rozpor mezi nižším zájmem lidí o městskou dopravu v čase koronavirové krize, a přeplněnými autobusy a tramvajemi na omezených, zredukovaných spojích.
             15:44
             Konec oprav silnic na Vysočině
              Stavební sezona na dopravních stavbách a rekonstrukcích končí, a tak i cesty přes Vysočinu by se v zimě měly obejít bez velkých objížděk.
              17:13
              Policie řeší i netradiční případy
               Policie dnes po poledni odvolala poněkud kuriózní celostátní pátrání, které bylo v platnosti od včerejška. Hledal se linkový autobus – poté, co s ním neznámý pachatel odjel od vlakového nádraží v Ústí nad Orlicí. A Policie na Pardubicku zase vyšetřuje krádež kvalitní ornice z asi 3 hektarového soukromého pole.
               17:56
               Robotickou stáj zvládne obsluhovat jeden člověk
                Teď postupně rozšiřuje chov a další automatickou obsluhu. V běžném provozu by takový statek mohl obsluhovat jen jeden zemědělec. Vedení školy tak při výuce ukazuje i na výhody v současné situaci, kdy podniky řeší setkávání pracovníků během pandemie.
                19:43
                Dvojice vývojářů z Liberce vyvinula převratnou technologii
                 Dokáže převést virtuální realitu do skutečného prostoru. Uplatnit by se mohla všude tam, kde je zapotřebí manuální montáž.
                 21:27
                 Zkoušky nové lanovky v areálu Králičák
                  Lyžařské areály po celé republice se připravují na začátek nové sezony. Stejně je tomu i ve skiareálu Kraličák na Šumpersku, kde dnes probíhaly drážní zkoušky nové, nejmodernější lanovky v české republice.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  14. prosince 2020

                  Přehled dílů

                  4577 dostupných
                  Stopáž25 minut

                  24. června

                  Změny v podpoře pro výměnu kotlů — Změny v podpoře pro výměnu kotlů — Další programy na úspory energie — Další programy na úspory energie — Největší obměna vlaků v Královéhradeckém kraji začala — Největší obměna vlaků v Královéhradeckém kraji začala — Železniční trať z Klatov do šumavské Železné Rudy čeká elektrifikace — Železniční trať z Klatov do šumavské Železné Rudy čeká elektrifikace — Trasa vysokorychlostní železnice — Trasa vysokorychlostní železnice — Komplikace na železnici kvůli poruše trakčního vedení — Komplikace na železnici kvůli poruše trakčního vedení — Zjednodušení nákupu elektronických jízdenek do MHD — Zjednodušení nákupu elektronických jízdenek do MHD — Veřejnosti se otevřel opravený obchodní dům Máj v Praze — Veřejnosti se otevřel opravený obchodní dům Máj v Praze — Zrušené lety z Českých Budějovic — Zrušené lety z Českých Budějovic — Úhyn ryb v rybníku ve Slaném — Úhyn ryb v rybníku ve Slaném — Prezident Petr Pavel na Karlovarsku — Prezident Petr Pavel na Karlovarsku — Budoucnost skiareálu v Bedřichově — Budoucnost skiareálu v Bedřichově — První den Olympiády dětí a mládeže — První den Olympiády dětí a mládeže — Proměna nebezpečné křižovatky na Prachaticku — Proměna nebezpečné křižovatky na Prachaticku — Otevření nového úseku D7 — Otevření nového úseku D7 — Potomci architekta Jaroslava Otruby chtějí zakázat limitovanou edici pražské Lítačky — Potomci architekta Jaroslava Otruby chtějí zakázat limitovanou edici pražské Lítačky — Spor o pokácení javoru u pardubického nádraží — Spor o pokácení javoru u pardubického nádraží — Výluka vysílače — Výluka vysílače

                  24. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  21. června

                  Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora — Kamiony si zkracují cestu přes obec — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí — Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě — Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě — Bezpečnost na vysokých školách — Opravy školních budov zkrátily vyučování — Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek — Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy — Sklizeň jetele v Libereckém kraji — Přáškování polí s kukuřicí — ČT natáčí nový seriál Limity — Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony

                  21. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. června

                  Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                  20. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. června

                  Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                  19. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. června

                  První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                  18. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám