Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Ministr zdravotnictví navrhne přechod do 4. stupně — Fakultní nemoznice v Plzni nabízí testování na protilátky — Plošné testování na koronavirus — Testování učitelů provázejí komplikace — Testování učitelů v Třeboni — Podpis koaliční dohody v Karlovarském kraji — 50 let od tragické železniční nehody — Obvinění v kauze varnsdorfských radarů — Plánovaná výstavba kontejnerového bydlení v Chánově — Nová železniční koridor v Praze — Změny MHD v Písku — Vytíženost pražské hromadné dopravy — Konec oprav silnic na Vysočině — Policie řeší i netradiční případy — Robotickou stáj zvládne obsluhovat jeden člověk — Dvojice vývojářů z Liberce vyvinula převratnou technologii — Zkoušky nové lanovky v areálu Králičák

Části dílu

01:01
Ministr zdravotnictví navrhne přechod do 4. stupně
  Ministr zdravotnictví Jan Blatný v pondělí vládě navrhne návrat do 4. tedy 2. nejpřísnějšího stupně protiepidemického systému PES. Pokud se na tom kabinet shodne, nástup opatření tohoto stupně by měl následovat ještě v příštím týdnu.
  03:46
  Fakultní nemoznice v Plzni nabízí testování na protilátky
   Fakultní nemocnice v Plzni nabízí zájemcům možnost nechat se otestovat na přítomnost protilátek proti covidu, a to plus minus za 500 korun.
   04:48
   Plošné testování na koronavirus
    Jinak plošné testování na covid organizované Ministerstvem zdravotnictví - antigenními testy a pro zájemce zadarmo - má začít v pátek za týden - 18. prosince.
    06:08
    Testování učitelů provázejí komplikace
     K dobrovolnému testování učitelů, které zatím mezi kantory nemá velkou odezvu, je ale třeba říct taky to, že dostat se na odběrová místa je hlavně pro pedagogy z menších měst a venkovských škol často komplikované.
     07:23
     Testování učitelů v Třeboni
      Vůbec největší zájem o bezplatné antigenní testování učitelů je registrovaný v Třeboni. Pomáhají tam s ním dva mobilní týmy hasičů.
      08:51
      Podpis koaliční dohody v Karlovarském kraji
       Karlovarský kraj – jako poslední v Česku, 2 měsíce od krajských voleb – má definitivní většinovou koalici, která kraj povede a bude mu vládnout: dneškem je stvrzená podpisem koaliční smlouvy.
       09:11
       50 let od tragické železniční nehody
        Dnes je to 50 let, co se na trati Brno – Havlíčkův Brod u Řikonína stala tragická železniční nehoda. Do vykolejeného nákladního vlaku tam na viaduktu brzy ráno 11. prosince roku 1970 narazil mezinárodní expres Panonia.
        09:33
        Obvinění v kauze varnsdorfských radarů
         Ve vleklé kauze varnsdorfských radarů na měření rychlosti projíždějících aut policie navrhuje obvinit 4 lidi – mezi nimi bývalého starostu města Stanislava Horáčka i místostarostu Josefa Hambálka.
         10:16
         Plánovaná výstavba kontejnerového bydlení v Chánově
          Spor se vede o plánovanou výstavbu kontejnerového bydlení ve vyloučené lokalitě mosteckého Chanova - jestli splňuje, nebo nesplňuje všechny náležité normy. Proti projektu je i petice obyvatel sídliště.
          11:53
          Nová železniční koridor v Praze
           V polovině prosince vždy vstupují v platnost nové jízdní řády vlaků - letos to bude tuto neděli: České dráhy obecně posilují dálkové i regionální spoje.
           12:48
           Změny MHD v Písku
            Změny ale o tomto víkendu nastávají i v jiné dopravě, nejenom železniční - podstatné např. v Písku. Tam se od neděle snižuje počet linek autobusové městské dopravy, a to skoro na polovinu současného počtu.
            13:43
            Vytíženost pražské hromadné dopravy
             Pražský Magistrát musel řešit rozpor mezi nižším zájmem lidí o městskou dopravu v čase koronavirové krize, a přeplněnými autobusy a tramvajemi na omezených, zredukovaných spojích.
             15:44
             Konec oprav silnic na Vysočině
              Stavební sezona na dopravních stavbách a rekonstrukcích končí, a tak i cesty přes Vysočinu by se v zimě měly obejít bez velkých objížděk.
              17:13
              Policie řeší i netradiční případy
               Policie dnes po poledni odvolala poněkud kuriózní celostátní pátrání, které bylo v platnosti od včerejška. Hledal se linkový autobus – poté, co s ním neznámý pachatel odjel od vlakového nádraží v Ústí nad Orlicí. A Policie na Pardubicku zase vyšetřuje krádež kvalitní ornice z asi 3 hektarového soukromého pole.
               17:56
               Robotickou stáj zvládne obsluhovat jeden člověk
                Teď postupně rozšiřuje chov a další automatickou obsluhu. V běžném provozu by takový statek mohl obsluhovat jen jeden zemědělec. Vedení školy tak při výuce ukazuje i na výhody v současné situaci, kdy podniky řeší setkávání pracovníků během pandemie.
                19:43
                Dvojice vývojářů z Liberce vyvinula převratnou technologii
                 Dokáže převést virtuální realitu do skutečného prostoru. Uplatnit by se mohla všude tam, kde je zapotřebí manuální montáž.
                 21:27
                 Zkoušky nové lanovky v areálu Králičák
                  Lyžařské areály po celé republice se připravují na začátek nové sezony. Stejně je tomu i ve skiareálu Kraličák na Šumpersku, kde dnes probíhaly drážní zkoušky nové, nejmodernější lanovky v české republice.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                  21. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                  20. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                  17. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                  16. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                  15. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

                  14. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám