Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Zpřísnění opatření proti koronaviru — Restaurace protestují proti vládním opatřením — Nejasnosti kolem prodeje nápojů z okének — Situace hotelů a restaurací — Některé domovy seniorů znovu bez návštěv — Kladno zrušilo zákaz hazardu — Výstraha před námrazou — Studentům končí pracovní povinnost — Karlovarský kraj má nového hejtmana — Rozpočet Středočeského kraje — Stavba mimoúrovňové křižovatky Rádelský mlýn pokročila do další fáze — Nový jízdní řád — Ústí nad Labem chce novou plastiku Labe

Části dílu

00:14
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:01
  Zpřísnění opatření proti koronaviru
   Vláda v tuto chvíli jedná o zpřísnění opatření proti koronaviru. Znovu by se tak mohly uzavřít třeba hotely nebo restaurace. Premiér Andrej Babiš už po dopoledním jednání tripartity řekl, že provozovny, které budou muset zavřít, dostanou stoprocentní kompenzaci.
   01:43
   Restaurace protestují proti vládním opatřením
    Požadují kompenzaci tržeb. Některé proto budou mít otevřeno i po 20.hodině. Podnikatelé v gastronomii se shodují v tom, že pokud budou muset zavřít, tak bez pomoci státu většina z nich skončí.
    05:09
    Nejasnosti kolem prodeje nápojů z okének
     Zmatky a nejasnosti provázejí prodej teplých nápojů přes výdejní okénka. Některé provozovny proto nabídku teplých nápojů raději dočasně pozastavily a nabízejí pouze nápoje chlazené.
     06:16
     Situace hotelů a restaurací
      Právě provozovatelé restaurací a také hotelů hlavně v horských střediscích měli mít v nadcházejících dvou týdnech jednu z nejlepších částí zimní sezony. Podle nich je ale sezona kvůli měnícím se vládním opatřením absolutně nejistá a připravit se na ni v podstatě nedá.
      07:59
      Některé domovy seniorů znovu bez návštěv
       Některé domovy důchodců se kvůli nákaze koronavirem opět uzavírají. Za seniory tak nesmějí příbuzní například v Žatci. Zařízení muselo návštěvy zakázat kvůli pozitivním testům svých klientů na covid-19.
       09:59
       Kladno zrušilo zákaz hazardu
        Kladenští zastupitelé zrušili zákaz hazardu, který by od příštího roku zamezil fungování heren ve městě. Opozice se kvůli tomu obává růstu kriminality a počtu lidí závislých na hazardu.
        11:53
        Výstraha před námrazou
         Meteorologové vydali výstrahu před namrzajícími silnicemi hlavně na Vysočině a na Moravě. Trvat má až do zítřejších 14 hodin.
         13:59
         Studentům končí pracovní povinnost
          Studentům středních a vysokých škol k tomu od středy skončí pracovní povinnost ve zdravotních a sociálních zařízeních. Dohodla se na tom vláda.
          16:30
          Karlovarský kraj má nového hejtmana
           Povede ho lídr kandidátky STAN Petr Kulhánek.
           18:10
           Rozpočet Středočeského kraje
            Ten bude příští rok hospodařit s více než 33 miliardami korun. Kvůli dopadům pandemie ale počítá podobně jako ostatní regiony s propadem příjmů.
            18:45
            Stavba mimoúrovňové křižovatky Rádelský mlýn pokročila do další fáze
             Ve směru na Prahu se podařilo dokončit nový jízdní pás. Řidiče už nezdrží kolony. Sjezd na Jablonec nad Nisou ale zůstává stále zavřený.
             19:48
             Nový jízdní řád
              Od neděle platí nový jízdní řád. V něm přibyla v Královéhradeckém kraji také autobusová linka do Orlického Záhoří v Orlických horách.
              21:50
              Ústí nad Labem chce novou plastiku Labe
               Ústí nad Labem chce nechat obnovit plastiku Labe před stejno-jmenným obchodním domem. Ta původní je ve špatném stavu. Město chce do projektu investovat 10 milionů korun.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

               22. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

               21. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

               20. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

               17. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

               16. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

               15. 3. 2023 na ČT1

               Napište nám